Podgląd wydruku ze szczegółami szkolenia
www.szkolenia.wolterskluwer.pl
Doradca podatkowy, czy właściciel biura rachunkowego funkcjonujący w dynamicznie zmieniającym się „drgającym” otoczeniu często nie ma czasu na refleksję i przemyślenia przy podejmowaniu decyzji. Stąd decydujące znaczenie będzie miało nabywanie i wykształcenie umiejętności i kompetencji zawierających się w obszarze inteligencji biznesowej, opartej na inteligencji emocjonalnej, na odruchowych, adekwatnych do zaistniałych sytuacji zachowaniach i umiejętnościach właściwych dla idei przywództwa.
Odpowiedzią na te wyzwania jest koncepcja sensualnego przywódcy, która koresponduje z instrumentami, narzędziami i technikami coachingu.
Przywództwo sensualne opiera się na czterech filarach:
Coaching to dobrowolny proces kładący nacisk na rozwój osobisty i zawodowy, zwiększający radość życia i wydajność pracy, wyznaczony w czasie, w którym osiąga się określony cel, wymagający wiedzy psychologicznej i fachowej. D. Taylor, głosząc tezę uproszczenia i unifikacji komplikującej się problematyki coachingu biznesowego, proponuje następującą jego definicję: „Coaching biznesowy to każda interwencja, która sprawia, że ludzie, zespoły i organizacje zaczynają działać najlepiej jak potrafią”.
Coaching w kontekście doradztwa podatkowego można zdefiniować jako wsparcie klienta w procesie zmian, podejmowania decyzji i rozwiązywania jego problemów.
Agenda:
Doradca podatkowy, od roku 1992 Właściciel Kancelarii Doradztwa Podatkowego A.F.O. (świadczącej usługi w zakresie prawa podatkowego, usługowego prowadzenia rachunkowości oraz outsourcingu spraw kadrowo-płacowych). Trener biznesu i wykładowca z wieloletnim doświadczeniem. W 2018 r. obronił tytuł doktora nauk ekonomicznych rozprawą doktorską, pt. "Coaching jako instrument kreowania wiedzy w kancelariach doradztwa podatkowego". Realizuje szkolenia z zakresu polityki podatkowej, przedsiębiorczości, zarządzania, prawa podatkowego, finansów metodą treningu i coachingu zespołowego.
Autor licznych publikacji m.in. dotyczących problematyki podatków, rachunkowości, zarządzania finansami i zarządzania kancelarią doradztwa podatkowego (w tym 10 publikacji książkowych, 22 referaty, ponad 50 artykułów). Współautor pierwszego w Polsce podręcznika z zakresu przedsiębiorczości pt.: „Zarządzanie małą firmą".