Podgląd wydruku ze szczegółami szkolenia

Drukuj

Wolters Kluwer

www.szkolenia.wolterskluwer.pl

Szkolenie online: 

Cyberbezpieczeństwo w jednostce samorządu terytorialnego

Terminy i miejsce:

Program

  1. Cyberprzestrzeń, cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo informacyjne;
  2. Obowiązki podmiotów publicznych (jst) w Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za utrzymywanie kontaktów z podmiotami KSC; zgłaszanie i obsługa incydentu; informacje przekazywane do właściwego CSIRT)
  3. Podmiot publiczny (np. jednostka organizacyjna jst) jako operator usługi kluczowej (wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem w systemie informacyjnym wykorzystywanym do świadczenia usługi kluczowej; wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za utrzymywanie kontaktów z podmiotami KSC; zapewnienie użytkownikowi usługi kluczowej dostępu do wiedzy w zakresie zagrożeń cyberbezpieczeństwa; opracowanie, wdrożenie i aktualizacja dokumentacji cyberbezpieczeństwa systemu informacyjnego wykorzystywanego do świadczenia usługi kluczowej; zgłaszanie i obsługa incydentów; informacje przekazywane do właściwego CSIRT; struktury odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo; audyt bezpieczeństwa systemu informacyjnego wykorzystywanego do świadczenia usługi kluczowej)
  4. System zarządzania bezpieczeństwem informacji w kontekście cyberbezpieczeństwa (kontekst organizacji; przywództwo i ustanawianie polityk bezpieczeństwa informacji oraz podział ról i odpowiedzialności; planowanie działań odnoszących się do ryzyk i wskazanie celów bezpieczeństwa informacji; wsparcie SZBI w organizacji; działania operacyjne i podejście procesowe; ocena wyników; doskonalenie)
  5. Relacja obowiązków prawnych nałożonych na podmioty publiczne ustawą o Krajowym Systemie Bezpieczeństwa a wymagania dla administratorów wynikające z RODO;
  6. Katalog dobrych praktyk w zakresie cyberbezpieczeństwa.

 

Prelegenci

Krzysztof Świtała

Krzysztof Świtała - doktor nauk prawnych, inżynier informatyk, pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Prawa Informatycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2015–2018 kierownik projektu naukowo-badawczego NCN Preludium na temat wdrażania nowoczesnych rozwiązań e-Zdrowia i elektronicznej dokumentacji medycznej. Uczestnik zespołu badawczego w projekcie MRJ, którego przedmiotem było opracowanie koncepcji modelu regulacji jawności i jej ograniczeń w demokratycznym państwie prawnym. Zajmuje się problematyką informatyzacji administracji publicznej i ochrony danych.

Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Drukuj