Podgląd wydruku ze szczegółami szkolenia

Drukuj

Wolters Kluwer

www.szkolenia.wolterskluwer.pl

Szkolenie online: 

Zadania podmiotów leczniczych i personelu medycznego w związku z epidemią koronawirusa

Terminy i miejsce:

Program

Znaczący wzrost zarażeń koronawirusem w Polsce, wymaga coraz dalej idących obostrzeń. Przyjęcie specustawy o przeciwdziałaniu koronawirusowi, wprowadzenie stanu epidemii (a prędzej stanu zagrożenia epidemicznego), to przykładowe działania władz, które wpłynęły na życie obywateli, ale także codzienne funkcjonowanie podmiotów leczniczych oraz zatrudnionego w nim personelu.

 

Przyjęte w ostatnim czasie drastyczne zmiany w prawie dotyczące działalności placówek medycznych, przysparzają wielu pytań i wątpliwości. W jaki sposób rozliczać świadczenia udzielane w związku z przeciwdziałaniem koronawirusowi, jakie szczególne obowiązki może nałożyć Minister Zdrowia czy Główny Inspektor Sanitarny na podmioty lecznicze, czy też w jakim przypadkach dopuszczalne będzie dokonywanie zakupów przez szpital z pominięciem przepisów prawa zamówień publicznych, to przykładowe wątpliwości z jakimi mierzą się podmioty lecznicze.

 

Szereg pytań dotyczy również postępowania samego personelu medycznego w czasie epidemii. W jakim przypadku lekarz może zostać skierowany do pracy przy zwalczaniu epidemii czy też jakie są zasady postępowania z pacjentem podejrzanym o zakażenie korowirsuem, to tylko przykłady wątpliwości z jakimi od niedawna muszą mierzyć się lekarze i pielęgniarki.

 

Chcąc przybliżyć szpitalom oraz zatrudnionym w nich lekarzom czy pielęgniarkom najważniejsze zasady funkcjonowania w czasie epidemii, zachęcamy do udziału w naszym specjalnym webinarze Zadania podmiotów leczniczych i personelu medycznego w związku z epidemią koronawirusa, który odbędzie się 1 kwietnia o godz. 11.

 

Jakie ważne z punktu widzenia podmiotów leczniczych oraz personelu medycznego kwestie zostaną na nim poruszone? W ramach webinaru nasza ekspertka p. Agnieszka Sieńko, kompleksowo omówi takie zagadnienia jak:
1. Wpływ specustawy o koronawirusie na działalność podmiotów leczniczych, w tym m.in.
• zasady udzielania i finansowania świadczeń z związku z przeciwdziałaniem COV
• nakładanie specjalnychobowiązków na podmioty lecznicze przez MZ oraz GIS
• dopuszczalność zwolnienia podmiotów leczniczych ze stosowania procedur budowlanych i zamówień publicznych
2. Stan epidemii - co oznacza dla podmiotów leczniczych
• jakie obostrzenia wprowadza stan epidemii z punktu widzenia podmiotów leczniczych?
• na czym polega możliwość wystawiania zleceń w wyroby medyczne przez telefon?
• jak zmieniły zasady dostarczania oryginały skierowania do świadczeniodawcy?
3. Skierowanie personelu medycznego do pracy przy zwalczaniu epidemii
• kto może zostać zobowiązany do świadczenia pracy przy zwalczaniu epidemii?
• jak wygląda procedura kierowania do pracy?
• jakie są prawa i obowiązki osób skierowanych do pracy przy zwalczaniu epidemii (
• m.in. kwestia wynagrodzenia oraz zapewnienia zwrotu kosztów związanych z wykonywaniem zleconych zadań)?
• jaka odpowiedzialność karna grozi za uchylanie się od pracy przy zwalczaniu epidemii
4. Zadania lekarza dotyczące postępowania z pacjentem podejrzanym oraz zarażonym
5. Obowiązki sprawozdawcze personelu oraz placówki medycznej z działalności przeciwepidemicznej
6. Zasady hospitalizacji pacjentów zarażonych koronawirusem

 

W ramach szkolenia będą również Państwo mogli zadać naszemu ekspertowi pytania na czacie, dotyczące problematyki poruszonej na szkoleniu. Uczestnicy webinaru będą również mogli uzyskać specjalny certyfikat, po uzyskaniu oceny pozytywnej z testu sprawdzającego wiedzę zdobytą w ramach szkolenia.

Prelegenci

Agnieszka Sieńko

Specjalistka w dziedzinach prawa ochrony zdrowia i prawa medycznego, a także pracownik naukowo - dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Stały współpracownik Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, gdzie cyklicznie publikuje eksperckie opracowania książkowe i elektroniczne, a także realizuje szkolenia z zakresu prawa ochrony zdrowia i prawa medycznego. Obecnie w ramach własnej kancelarii prowadzi obsługę podmiotów leczniczych, w tym dużych szpitali publicznych. Zajmuje się także obsługą prawną innowacyjnych projektów dedykowanych rynkowi usług medycznych.

Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Drukuj