Podgląd wydruku ze szczegółami szkolenia

Drukuj

Wolters Kluwer

www.szkolenia.wolterskluwer.pl

Szkolenie online: 

Finansowe instrumenty pomocowe dla firm

Terminy i miejsce:

Program

Szczególną uwagę poświęcimy uruchomionemu właśnie programowi subwencji z PFR przewidującemu umorzenie do 75% finansowania. Rozpoczął się już nabór pierwszych wniosków. Szybkie wsparcie otrzymają te firmy, które będą gotowe do ich szybkiego złożenia i przygotują je bezbłędnie. Pozostałe będą oczekiwały na rozpatrzenie odwołania od decyzji odmownej – PFR zapowiedział, że uruchomienie ścieżki reklamacyjnej będzie odroczone w czasie o kilkanaście dni. Udział w naszym szkoleniu online pomoże Państwu przygotować się do działania.

 

  1. 5 kroków niezbędnych do zachowania płynności finansowej
  2. Przegląd form pomocy dostępnych dla sektora MŚP oraz dużych przedsiębiorstw
  3. Plusy i minusy wsparcia z PFR, BGK i ARP
  4. Jak dobrać najdogodniejszy program wsparcia?
  5. Czy można łączyć wsparcie z różnych źródeł?
  6. Na co zwracać uwagę przy zawieraniu umowy?
  7. Krytyczne obowiązki związane z pomocą publiczną

Prelegenci

Jacek Łuczyński

Senior Consultant w kancelarii Olesiński i Wspólnicy, specjalizuje się w doradztwie prawnym związanym z szeroko pojętą pomocą publiczną oraz preferencjami podatkowymi na nowe inwestycje i działalność B+R. Doradza również w obszarze zamówień publicznych.

Na co dzień zajmuje się obsługą przedsiębiorstw m.in. z sektora chemicznego, automotive, tekstylnego, IT – prowadzących działalność gospodarczą na terenie specjalnych stref ekonomicznych i działalność B+R.

Bierze udział w projektach pozyskiwania i rozliczania pomocy publicznej między innymi w formie dotacji w ramach PO IR, PO IG, Funduszu Strefowego a także zwolnień z podatku od nieruchomości i zezwoleń strefowych. Doradza przy kontrolach związanych z wydatkowaniem środków publicznych. Uczestniczył w wewnętrznych audytach pomocy publicznej w przedsiębiorstwach.

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest współpracownikiem dydaktycznym Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Marcin Czapiewski

Senior Manager w kancelarii Olesiński i Wspólnicy, prawnik specjalizujący się w doradztwie prawnym związanym z compliance i prawem korporacyjnym, posiadając wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, bankowej i leasingowej.

Przez kilkanaście lat zajmował stanowiska dyrektora departamentu prawnego i compliance w towarzystwach ubezpieczeniowych i firmach leasingowych. Pełnił też funkcję osoby kluczowej odpowiedzialnej za funkcję compliance w TU Europa S.A. i TU na Życie Europa S.A., gdzie w ostatnich latach zrealizował m.in. projekty obejmujące wdrożenie AML, FATCA i RODO. Odpowiadał też za szereg postępowań przed UOKiK oraz KNF, a także za duże, międzynarodowe projekty M&A.

W 2016 r. został wyróżniony nagrodą Lidera Prawników Przedsiębiorstw, przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw za szczególny wkład w realizację nieszablonowych przedsięwzięć biznesowych. Jako jeden z niewielu prawników z Polski został wpisany na listę 100 najbardziej innowacyjnych i wpływowych prawników korporacyjnych w Europie Centralnej i Wschodniej (ranking Legal500 GC Power List CEE) w 2017 r.

Prelegent na kilkudziesięciu konferencjach, warsztatach i szkoleniach. Wykładowca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, zasiada w radzie programowej Allerhand Advocacy.

Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Drukuj