Podgląd wydruku ze szczegółami szkolenia

Drukuj

Wolters Kluwer

www.szkolenia.wolterskluwer.pl

Szkolenie online: 

Nowe PZP - podmiotowe środki dowodowe w świetle aktów wykonawczych do PZP

Terminy i miejsce:

Program

Nowe rozporządzenie z 23 grudnia 2020 r., które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku, stanowi ważne dopełnienie regulacji nowego PZP, odnoszących się do kwalifikacji podmiotowej wykonawców, a więc potwierdzenia, że wykonawcy spełniają warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec nich podstawy do wykluczenia z postępowania czy też, w określonych sytuacjach, spełniają kryteria selekcji. Podmiotowe środki dowodowe służą bowiem weryfikacji dowodowej wskazanych elementów, co do których wykonawcy w pierwszej kolejności składają zamawiającemu - bardziej szczegółowe (zamówienia unijne), bądź mniej szczegółowe (zamówienia krajowe) - wstępne oświadczenia, a dopiero później, co do zasady na koniec postępowania, są weryfikowani podmiotowo, przez pryzmat dokumentów i oświadczeń, o których mowa w przywołanym rozporządzeniu.

 

Informacje o tych dokumentach zamawiający obowiązany jest zamieścić w ogłoszeniu o zamówieniu i w dokumentach zamówienia, stąd też szczegółowa wiedza na temat nowych zasad żądania podmiotowych środków dowodowych jest potrzebna zamawiającemu już w momencie wszczynania postępowania. Wykonawca z kolei, pozyskując tę wiedzę z dokumentów zamówienia, może weryfikować zasadność żądań zamawiającego. Jednakże - co jest jeszcze bardziej istotne - wykonawca powinien uzyskać konkretną informację jakie dokumenty przygotować do postępowania, aby jego oferta (wniosek) pozostawały w zgodności z wymogami zamawiającego oraz wskazanego aktu prawnego.

 

W trakcie szkolenia będzie mowa o:

 

  1. weryfikacji umocowania do reprezentowania wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego,
  2. rozwiązaniach dotyczących dokumentów przewidzianych w drugim, ważnym akcie wykonawczym do ustawy PZP – rozporządzeniu w sprawie w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej,
  3. katalogu podmiotowych środków dowodowych i okresie ich ważności,
  4. formie środków dowodowych,
  5. oraz o tym, czy można stosować systemowe rozwiązania certyfikacyjne wykonawców.

 

Osoby posiadające Lexa, udział w szkoleniu będą mogły potwierdzić certyfikatem, po zdaniu testu wiedzy przygotowanego przez Prelegentkę. 

Prelegenci

Małgorzata Stręciwilk

Pracownik Katedry Prawa Informatycznego i Zawodów Prawniczych Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, radca prawny, odnotowana w rankingu "50 najbardziej wpływowych prawników" Dziennik Gazeta Prawna w 2016, członek Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawie naruszenia dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie, były Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, członek i rzecznik prasowy Krajowej Izby Odwoławczej. Wieloletni praktyk w dziedzinie zamówień publicznych.

Kontakt w sprawie szkolenia:

Drukuj