dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie produktowe
Bydgoszcz 23.01.2019, Warszawa 23.01.2019, Zielona Góra 25.01.2019

Zasady zamykania ksiąg rachunkowych oraz sporządzania sprawozdań finansowych w jednostkach sektora finansów publicznych - warsztaty dla użytkowników systemu Progman Finanse

Zasady zamykania ksiąg rachunkowych oraz sporządzania sprawozdań finansowych w jednostkach sektora finansów publicznych - warsztaty dla użytkowników systemu Progman Finanse
Cena
360,00 zł/ os netto
(442,80 zł/os brutto)
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Zamknięcie ksiąg rachunkowych jest podsumowaniem całorocznej działalności jednostek, a jego wyniki stanowią bezpośrednią podstawę sporządzania rocznych sprawozdań budżetowych oraz sprawozdań finansowych. Dlatego tak ważne jest by czynności poprzedzające ostateczne zamkniecie ksiąg rachunkowych przeprowadzić w sposób wnikliwy i skrupulatny oraz zgodny z obowiązującą w jednostce polityką rachunkowości. Niezbędne jest więc takie zorganizowanie prac, by w ich wyniku uzyskać rzetelną ewidencję księgową oraz bezbłędne sprawozdania, sporządzane na jej podstawie.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Czynności przygotowawcze do sporządzenia rocznych sprawozdań: etapy postępowania, ustalenie terminów, uzgodnieni zapisów w księgach rachunkowych,

 

2. Przygotowanie programu do pracy w nowym roku obrachunkowym:

- przeniesienie kont i paragrafów,

- przeniesienie dzienników i grup dokumentów,

- przeniesienie schematów przeksięgowań okresowych,

- przeniesienie wzorców zaangażowania oraz wzorców pozycji,

 

3. Ustalenie wyniku finansowego w systemie Finanse,

 

4. Przeksięgowania roczne na fundusz jednostki,

 

5. Rozliczenie zaangażowania i pozostałych kont pozabilansowych,

 

6. Przygotowanie wydruków niezbędnych do sporządzenia rocznych sprawozdań budżetowych oraz finansowych,

 

7. Sprawozdania finansowe: nadrzędne zasady sporządzania, elementy składowe i terminy składania,

 

8. Przygotowanie sprawozdań finansowych:

- bilans jednostki / samorządowego zakładu budżetowego,

- rachunek zysków i strat,

- zestawienie zmian w funduszu jednostki,

 

9. Przygotowanie bilansu otwarcia roku 2019,

 

10. Zamknięcie roku 2018,

 

11. Odpowiedzi na pytania uczestników.

Cele

Cele

Narzędziem niezastąpionym w codziennej pracy księgowego jest jego system finansowy, który odgrywa także kluczową rolę w corocznej procedurze zamykania ksiąg rachunkowych. Aby w pełni wykorzystać funkcje programu Progman Finanse, charakterystyczne dla pracy na przełomie roku, przygotowaliśmy dla Państwa propozycję warsztatów komputerowych dla użytkowników zaawansowanych. W programie tego praktycznego szkolenia znajdą Państwo informacje na temat poszczególnych funkcji kończących rok 2017 takich jak: sporządzanie potwierdzenia sald, zamykanie miesięcy, przenoszenie kont i paragrafów, tworzenie dzienników oraz grup dokumentów. Podczas szkolenia uzyskają Państwo również praktyczne wskazówki, w jaki sposób zautomatyzować przeksięgowania roczne - aby szybko i poprawnie sporządzić bilans jednostki, rachunek zysków i strat, zestawienie zmian w funduszu oraz bilans otwarcia w kolejnym okresie sprawozdawczym.

Korzyści

Korzyści

Udział w warsztatach pozwoli Państwu właściwie przygotować się do przeprowadzenia czynności poprzedzające ostateczne zamkniecie ksiąg rachunkowych w sposób wnikliwy i skrupulatny oraz zgodny z obowiązującą w jednostce polityką rachunkowości. Dzięki nim w sposób usystematyzowany przystapią Państwo do prac, by w ich wyniku uzyskać rzetelną ewidencję księgową oraz bezbłędne sprawozdania, sporządzane na jej podstawie.

 

Samodzielna praca przy stanowisku komputerowym, pod okiem doświadczonego trenera-eksperta z zakresu oprogramowania finansowo-księgowego linii Progman, pozwoli również wyjaśnić wszystkie indywidualne wymagania wobec prowadzonej ewidencji księgowej.

Eksperci

Eksperci

male

Zespół trenerów z systemów finansowo-księgowych linii Progman

 

Michał Grosz - Senior Product Manager

 

Absolwent Informatyki i Ekonometrii Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii w Olsztynie oraz studiów podyplomowych – Rachunkowość Przedsiębiorstw na Politechnice Gdańskiej. Ukończył specjalistyczny kurs z zakresu kadr – płac w ODDK. Zajmuje się projektowaniem, rozwojem, wdrażaniem oraz szkoleniami z zakresu oprogramowania kadrowo – płacowego i finansowo – księgowego systemów informatycznych Progman od 2007 roku.

Bardzo żywiołowy i zorganizowany w pracy, w związku z czym swoje zainteresowanie – wędkarstwo spinningowe i spławikowe - traktuje jednocześnie jako formę aktywnego relaksu.

 

Dawid Suprynowicz - Product Manager

 

Posiada wykształcenie kierunkowe w zakresie finansów i rachunkowości, które zdobył na Uniwersytecie Gdańskim. Codzienny kontakt z Klientami oraz uczestniczenie w procesie wsparcia posprzedażowego bezpośrednio przekłada się na jego relewantny udział w rozwoju systemów finansowo-księgowych. Regularnie prowadzone szkolenia oraz wdrożenia dla jednostek sektora finansów publicznych nieustannie poszerzają jego doświadczenie. Stanowi ono uzupełnienie bogatej wiedzy merytorycznej z zakresu finansów oraz księgowości. Prywatnie osoba energiczna, emanująca pozytywną energią.

 

 

 

 

 

 

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Lokalizacje szkoleń:

 

Wrocław - Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Copernicus, ul. Inowrocławska 56, sala nr 16 (godz. 9:00-15:00)

SPRAWDŹ NA MAPIE>>

 

Poznań - Centrum Szkoleniowe Sale Omega, ul. Dąbrowskiego 79A - Biurowiec Omega, XI piętro (godz. 9:00-15:00)

SPRAWDŹ NA MAPIE>>

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Rafał Rymkiewicz

tel. +48 516 005 818

rafal.rymkiewicz@wolterskluwer.com

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
360,00 zł/ os netto ( 442,80 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
23.01.2019 , Bydgoszcz
23.01.2019 , Warszawa
25.01.2019 , Zielona Góra
Czas trwania:
6 godz.

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Rafał Rymkiewicz

tel. +48 516 005 818

rafal.rymkiewicz@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com