Szkolenie online

Nowe technologie w świecie finansów. Perspektywa prawno-regulacyjna

Nowe technologie w świecie finansów. Perspektywa prawno-regulacyjna
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Przyśpieszenie zmian w sektorze finansowym i postępująca cyfryzacja relacji powoduje, że regulatorzy i prawodawcy zasypują coraz nowymi obowiązkami prawno-regulacyjnymi. Strategia dla UE w zakresie finansów cyfrowych zakłada istotne zmiany dla całego sektora finansowego, w tym w obszarze płatności czy wykorzystania sztucznej inteligencji.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Podczas szkolenia Michał Nowakowski omówi m.in.:


1. Kierunek regulacji sektora finansowego w Unii Europejskiej;
2. Najważniejsze obszary zmian, w tym założenia takich projektów aktów prawnych jak DORA, MICA czy NIS2;
3. Perspektywę krajową;
4. Wyzwania dla sektora finansowego do 2024 r.

 

Szkolenie adresowane jest nie tylko do pracowników działów prawnych i compliance, ale też wszystkich tych, którzy zainteresowani są szeroko rozumianym obszarem fintech oraz regtech.

Prelegenci

Prelegenci

dr Michał Nowakowski

Jest radcą prawnym specjalizującym się w regulacjach finansowych i nowych technologiach, w tym w szczególności dotyczących bankowości i płatności. Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz banków (CRDIV/CRR, PSD2, digitalizacja procesów), firm inwestycyjnych (MiFID2/PRIIPS/UCITS) oraz szeroko rozumianego otoczenia fintechowego. Prowadzi również analizy obejmujące rozwój tzw. RegTech oraz SupTech i wykorzystania sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego na potrzeby spełnienia wymogów regulacyjnych.

 

Michał Nowakowski prowadzi stronę internetową www.finregtech.pl na której można znaleźć artykuły poświęcone otoczeniu regulacyjnemu sektora finansowego. Publikacje pisane są prostym i zrozumiałym językiem.

 

Michał Nowakowski uczestniczył w pracach legislacyjnych oraz implementacji szeregu aktów prawnych regulujących rynek finansowych w Unii Europejskiej, w tym jako przedstawiciel w grupach roboczych przy Radzie (Unii Europejskiej) i Europejskim Urzędzie Nadzoru Bankowego, w tym ustawy o BFG oraz BRRD2 i zmian do CRDIV.

 

Obecnie jest związany jednym z czołowych polskich banków, gdzie odpowiada za doradztwo prawne na rzecz obszaru korporacyjnego oraz transformacji cyfrowej. Pracował również w sieci bezpieczeństwa finansowego w Polsce, w tym Komisji Nadzoru Finansowego, Narodowym Banku Polskim oraz Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Odbył również prestiżowe staże w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtonie, Europejskim Banku Centralnym oraz Parlamencie Europejskim.

 

Posiada tytuł doktora nauk prawnych o specjalizacji prawo Unii Europejskiej. Jest autorem licznych publikacji poświęconych stabilności finansowej oraz regulacjom finansowym oraz prelegentem na warsztatach i konferencjach.

Prywatnie zapalony ultramaratończyk oraz pasjonat nowych technologii.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 8 marca 2021r. o godz. 10:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox
- wtyczka Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

Lex Banki Standard

Lex Banki Premium

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com