Szkolenie online

Prawa autorskie w umowie o roboty budowlane

Prawa autorskie w umowie o roboty budowlane
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Strony umowy o roboty budowlane często nie uświadamiają sobie, że mają do niej zastosowanie unormowania prawa autorskiego. Poczynając od projektu koncepcyjnego lub wizualizacji przyszłego obiektu budowlanego, poprzez projekt budowlany (zawierający m.in. projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny), projekt wykonawczy, dokumentację warsztatową – uczestnicy procesu budowlanego stykają się praktycznie w każdej fazie realizacji inwestycji z regulacjami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Podczas szkolenia zostanie przedstawiona podstawowa wiedza o prawach autorskich do dokumentacji projektowej, ich ochronie, przenoszeniu praw lub wyłącznym upoważnieniu do korzystania z dokumentacji projektowej, uniwersalnych zasadach przy sporządzaniu umów dotyczących praw autorskich. Szkolenie kierowane jest do: architektów, projektantów, deweloperów, inwestorów, kierowników budów, inspektorów nadzoru inwestorskiego, kierowników kontraktów (projektów), prawników, radców prawnych, adwokatów.

Prelegenci

Prelegenci

Piotr Jarzyński

 

Wspólnik w Kancelarii Prawnej Jarzyński & Wspólnicy. Specjalizuje się w obsłudze spraw dotyczących nieruchomości i inwestycji budowlanych, w szczególności w zakresie postępowań o wydanie warunków zabudowy, pozwoleń na budowę oraz legalizacyjnych. Doradza kompleksowo przy przygotowaniu i realizacji inwestycji budowlanych. Jest autorem artykułów dotyczących wielu zagadnień z zakresu nieruchomości i inwestycji budowlanych. W przygotowaniu jest książka dla Wolters Kluwer Polska pod jego redakcją o procesie inwestycyjno-budowlanym.

dr Bartosz Kleban

Radca prawny. Doktor nauk prawnych. Arbiter Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 2014 r. (aktualnie III. kadencja). Zajmuje się problematyką prawa własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi.
Autor i współautor szeregu publikacji dotyczących prawa autorskiego m.in. w Systemie Prawa Prywatnego (2013, 2017) oraz w serii Zarys Prawa Własności Intelektualnej (2010-2011, 2013, 2015), a także w Wydawnictwach: Wolters Kluwer (2015); Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (2009); WPiA UAM Poznań (2007-2008); UOKiK (2006).
Wykładowca Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu i Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Wykładowca szkoleń w ramach projektów współfinansowanych przez UE oraz realizowanych na zlecenie Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 14 października 2021r. o godz. 13:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 12:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

Lex Budownictwo Standard/Optimum/Premium 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com