Szkolenie online

Umowa deweloperska – w świetle obecnie obowiązującej oraz nowej ustawy deweloperskiej

Umowa deweloperska – w świetle obecnie obowiązującej oraz nowej ustawy deweloperskiej
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Nieprecyzyjne postanowienia obecnie obowiązującej tzw. ustawy deweloperskiej, wymusiły prowadzenie prac nad nową, która uchwalona została przez Sejm dnia 20 kwietnia 2021. Mając na uwadze fakt, że nowa ustawa wejdzie w życie po upływie 12 miesięcy od jej ogłoszenia koniecznym staje się zwrócenie uwagi na problemy wynikające zarówno z obecnie obowiązującej regulacji jak i zaproponowanych przez nową ustawę rozwiązań problemów prawnych powstałych na gruncie ustawy z dnia 16.09.2011 r. Prowadząca szkolenie omówi treść umowy deweloperskiej z uwzględnieniem zagadnienia efektywnej ochrony nabywców w relacjach z deweloperem – w tym najczęściej pojawiających się w treściach umów deweloperskich klauzul niedozwolonych, jak również omówi główne założenia przewidzianych nową ustawą zmian.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Program:

 1. Treść i charakter prawny umowy deweloperskiej.
 2. Rola umowy rezerwacyjnej z uwzględnieniem zmian wynikających z planowanej nowelizacji.
 3. Prospekt informacyjny – obowiązek informacyjny dewelopera przed zawarciem umowy deweloperskiej, rola informacji zawartych w prospekcie. 
 4. Najczęściej stosowane środki ochrony wpłat nabywców ze szczególnym uwzględnieniem otwartego mieszkaniowego rachunku powierniczego.
 5. Odbiór techniczny lokalu – skutki prawne odbioru.
 6. Niedozwolone postanowienia umowne stosowane w umowach deweloperskich – jakich zapisów w umowach unikać?
 7. Najbardziej istotne zmiany wprowadzone nową ustawą o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym.

Prelegenci

Prelegenci

Dorota Zajonskowska

 

Adwokat Dorota Zajonskowska jest absolwentką Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, jak również ukończyła Szkołę Prawa Brytyjskiego - British Law Centre, Cambridge Centre for English and European Law. Po ukończonej aplikacji adwokackiej oraz wpisie na listę adwokatów Pomorskiej Izby Adwokackiej praktykuje w ramach Kancelarii Adwokackiej. Ze szczególnym zaangażowaniem zajmuje się sprawami z zakresu prawa budowlanego i administracyjnego, w tym zwłaszcza zagadnieniami związanymi z problematyką prawną nieruchomości i procesu inwestycyjno-budowlanego (m.in.: z kwestiami gospodarki nieruchomościami, prawem budowlanym, użytkowaniem wieczystym, działalnością deweloperską, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z ustawą o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego). Jest również autorką publikacji z zakresu prawa budowlanego.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 28 maja 2021r. o godz. 10:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

LEX Budownictwo Standard
LEX Budownictwo Optimum
LEX Budownictwo Premium
LEX Banki Standard
LEX Banki Premium

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com