Bądź na bieżąco
Zapisz się na Newsletter!
CZĘŚĆ I - NOWELIZACJA
Nowelizacja Prawa zamówień publicznych – wprowadzenie
Zmiany dotyczące etapu poprzedzającego wszczęcie postępowania
Czy:
to szanse czy zagrożenia dla wykonawców?
Zmiany mogące wpłynąć na decyzję wykonawców o udziale w postępowaniu:
Zmiany dotyczące etapu następującego po złożeniu ofert
CZĘŚĆ II – UBIEGANIE SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA W PRZETARGACH DROGOWYCH
Kluczowe aspekty związane z ubieganiem się o udzielenie zamówienia
Postępowanie przed Krajową Izbą Odwoławczą – aspekty praktyczne
Pytania i odpowiedzi, zakończenie szkolenia.
W trakcie szkolenia przedstawione zostaną najważniejsze zmiany ustawy Prawo zamówień publicznych wynikające z uchwalenia nowych dyrektyw widziane oczami wykonawców. Główny nacisk położony zostanie na praktyczne skutki wchodzących zmian. Omówione zostaną również aktualne tendencje w orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej istotne z punktu widzenia ubiegania się o zamówienie przez wykonawców uczestniczących w rynku infrastrukturalnym (na przykładzie postępowań przetargowych prowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad).
Uczestnicy uzyskają przydatne i kompleksowe informacje pozwalające brać udział w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego, dzięki którym będą mogli nie tylko skutecznie ubiegać się o uzyskanie kontraktu, ale i radzić sobie z nowymi obowiązkami. Dodatkowo założeniem szkolenia jest omówienie realnych problemów, z jakimi stykają się wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia w sektorze drogowym.
radca prawny, partner Kancelarii, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym z zakresu prawa zamówień publicznych. Występował jako pełnomocnik stron w licznych postępowaniach odwoławczych prowadzonych przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz sądami powszechnymi. Pełnił funkcję arbitra w kilkudziesięciu sporach sądowych i arbitrażowych dotyczących inwestycji budowlanych (w tym KIG, Lewiatan, ICC, DIS, UNCITRAL).
Doktor habilitowany prawa cywilnego, profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Cywilnego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, autor ponad 70 publikacji (w tym z zakresu prawa zamówień publicznych), współautor tomu 5 i tomu 6 Systemu Prawa Prywatnego (ostatnie wydania C.H.Beck, Warszawa 2013), współautor wraz z Sędziami Izby Cywilnej Sądu Najwyższego komentarza do Kodeksu Cywilnego pod red. Jacka Gudowskiego (Lexis Nexis, 2013), członek Zespołu Problemowego przy Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego ds. umów o świadczenie usług w nowym Kodeksie Cywilnym (w tym umów o roboty budowlane), członek Zarządu Sądu Polubownego przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, Przewodniczący Komitetu Sądu Polubownego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.
Ekspert prawa zamówień publicznych, środków pomocowych oraz inwestycji infrastrukturalnych.
Mec. Merkwa specjalizuje się w kompleksowym doradztwie w zakresie zamówień publicznych, w tym w zastępstwie procesowym przed Krajową Izbą Odwoławczą i sądami powszechnymi. Z sukcesem doradza i reprezentuje w postępowaniach wykonawców z branży budowlanej w postępowaniach odwoławczych z udziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Doradza i reprezentuje wykonawców i zamawiających m. in. z branży energetycznej i usługowej w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego.
Posiada również doświadczenie w zakresie obsługi podmiotów korzystających z finansowania ze środków z Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyk i zagrożeń związanych z naruszeniami procedur regulujących udzielanie zamówień publicznych.
Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)
Zapytaj o ofertęSkontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie
Wyślij zapytanieMasz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Ogólna infolinia: 801 04 45 45
Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com
Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl
Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com