webinar

Odbiór lokalu lub domu jednorodzinnego i odpowiedzialność dewelopera za ich wady

Odbiór lokalu lub domu jednorodzinnego i odpowiedzialność dewelopera za ich wady
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Ustawa z 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (dalej: ustawa deweloperska z 2021 r.) zmieniła zasady odpowiedzialności dewelopera wobec nabywcy za wady lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego w stosunku do poprzedniej ustawy z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (dalej: ustawa deweloperska z 2011 r.). O ile na podstawie ustawy deweloperskiej z 2011 r. do odpowiedzialności dewelopera za wady lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego stosowało się odpowiednio przepisy ustawy z 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny o rękojmi za wady, o tyle ustawa deweloperska z 2021 r. znacząco zmieniła te reguły. W przypadku zawarcia niektórych umów będzie to nadal odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady a w co do części umów obowiązują ogólne zasady odpowiedzialności za nienależyte wykonanie umowy. Deweloperzy zaczęli zawierać umowy deweloperskie na nowych zasadach wynikających z ustawy deweloperskiej z 2021 r. a 1 lipca 2024 r. zakończył się okres przejściowy pozwalający na sporządzanie umów deweloperskich na podstawie przepisów ustawy deweloperskiej z 2011 r. Nadal jednak jest niewielka świadomość stron co do odmiennego uregulowania odpowiedzialności dewelopera, problematyki odbiorów i usuwania wad przez deweloperów oraz roszczeń jakie mogą zgłaszać nabywcy lokali i domów. W art. 41 ustawy deweloperskiej z 2021 r. uregulowano procedury odbioru lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego. Powtórzono w nim w znacznej części rozwiązania z ustawy deweloperskiej z 2011 r. dodając nowe procedury, uprawnienia oraz obowiązki dla nabywcy i dewelopera.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Odbiór lokalu lub domu jednorodzinnego

2. Podstawy odpowiedzialności dewelopera za wady

3. Odpowiedzialność dewelopera za wady w ustawie deweloperskiej

 

Szkolenie jest kierowane w szczególności do:

a) prawników,

b) radców prawnych,

c) adwokatów,

d) właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości,

e) deweloperów,

f) inwestorów,

g) menadżerów branży budowlanej i nieruchomości.

 

Cele

Cele

Podczas szkolenia zostaną omówione najważniejsze kwestie dotyczące odbioru lokalu lub domu jednorodzinnego, podstaw odpowiedzialności dewelopera za wady oraz odpowiedzialności dewelopera za wady w ustawie deweloperskiej z 2021 r.

Prelegenci

Prelegenci

Piotr Jarzyński

Wspólnik w Kancelarii Prawnej Jarzyński & Wspólnicy. Ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej. Specjalizuje się w obsłudze spraw dotyczących nieruchomości i inwestycji budowlanych, w szczególności w zakresie postępowań o wydanie warunków zabudowy, pozwoleń na budowę oraz legalizacyjnych. Doradza kompleksowo przy przygotowaniu i realizacji inwestycji budowlanych. Jest autorem artykułów dotyczących wielu zagadnień z zakresu nieruchomości i inwestycji budowlanych. Redaktor i współautor książki pt. „Inwestycje budowlane w praktyce” wydanej przez Wolters Kluwer Polska.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 23 maja 2025r. o godz. 10:00. Potrwa 90 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

 

Budownictwo Standard/Optimum/Premium

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com