Szkolenie online

Transformacja energetyczna - energetyka tradycyjna a ekologiczne źródła energii

Transformacja energetyczna - energetyka tradycyjna a ekologiczne źródła energii
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Transformacja energetyczna to przejście z energetyki tradycyjnej, np. elektrowni węglowych, do bardziej przyjaznych środowisku źródeł energii, np. wiatraków czy farm fotowoltaicznych. Transformację wymusza wiele czynników, w tym przepisy Unii Europejskiej związane z ochroną klimatu i środowiska. Przykładowo zgodnie z wymaganiami EU ETS, tj. systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych, energetyka musi płacić ok 40 euro za każdą wyemitowaną tonę CO2. Na skutek przyjęcia tzw. BATów, czyli najlepszych dostępnych technik, prawie wszystkie elektrownie musiały ponieść wielomilionowe koszty związane z ograniczeniem emisji zanieczyszczeń. Tzw. ustawa 10h, czyli ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, znacząco spowolniła budowę farm wiatrowych, ale po jej nowelizacji projekty znowu zaczną być realizowane. Nowa ustawa o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych odblokowała potencjał budowy farm na Bałtyku. Dodatkowo w ramach Europejskiego Zielonego Ładu zaostrzone zostanie kilkadziesiąt aktów prawnych dotyczących ochrony                       środowiska i gospodarki odpadami. Podczas szkolenia zostaną omówione                           najważniejsze regulacje i otoczenie rynkowe.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 

  • energetyka tradycyjna – ogólny opis rynku i najważniejsze regulacje, w tym prawo energetyczne,
  • ekologiczne źródła energii – ogólny opis technologii, ich wady i zalety oraz najważniejsze regulacje, w tym ustawa o odnawialnych źródłach energii i ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych,
  • transformacja energetyczna – co ją wymusza? Omówienie czynników rynkowych, polityki UE i najważniejszy obowiązujących regulacji, zarówno polskich jak i unijnych,
  • Europejski Zielony Ład – dlaczego w przyszłości transformacja energetyczna może przyspieszyć?
  • proces inwestycyjny w odnawialne źródła energii – najważniejsze pozwolenia.

Prelegenci

Prelegenci

male

Mec. Radosław Maruszkin

Doktor nauk prawnych; członek samorządu adwokackiego w Warszawie; absolwent WPiA UW oraz Centre for the Study of English and European Union Law, przebywał na rocznym stypendium naukowym na Utrecht University w Holandii, w latach 2015-2019 r. doktorant w Katedrze Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; autor publikacji naukowych, m.in. z zakresu prawa Unii Europejskiej, prawa ochrony środowiska i prawa energetycznego; aktywność naukową łączy ze współpracą z międzynarodową kancelarią prawną, gdzie koncentruje się na doradzaniu przedsiębiorcom w zakresie prawa ochrony środowiska i prawa chemicznego.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 26 marca 2021r o godz. 10:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
|- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox
- wtyczka Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

 

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z programów LEX

 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
Bezpłatne
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com