Bądź na bieżąco
Zapisz się na Newsletter!
Z dniem 1 stycznia 2016 roku nowe brzmienie art. 5 ust. 9 ustawy o systemie oświaty zabiera jednostkom samorządu terytorialnego prawo do organizowania jednostek obsługi ekonomiczno-administracyjnej szkół i placówek, które w dotychczasowej formie mogą jednak działać jeszcze co najwyżej w roku 2016. Celem szkolenia jest podniesienie kwalifikacji w zakresie zasad organizowania wspólnej obsługi administracyjnej, finansowej, organizacyjnej oraz w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości gminnych, powiatowych, wojewódzkich jednostek budżetowych oświaty w samorządowych centrach usług wspólnych (SCUW) zastępujących od roku 2016/2017 zespoły ekonomiczno-administracyjnej obsługi oświaty (ZEAS). Na szkoleniu omówione zostaną również zasady rachunkowości szkół i placówek, księgowania przychodów i kosztów, dochodów i wydatków budżetowych w zakresie najważniejszych operacji gospodarczych w szkołach, przedszkolach i placówkach oraz zasady sporządzania sprawozdania finansowego oświaty za rok 2015. Na szkoleniu omówione zostaną również obowiązujące od 1 stycznia 2016 roku zmiany ustawy o rachunkowości i zmiany rozporządzenia Ministra Finansów w zakresie planów kont.
doświadczony wykładowca z wieloletnią praktyką, niezależny konsultant z dziedziny finansów publicznych oraz rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej. W latach 1993-2001 pracownik naukowy Katedry Rachunkowości Instytutu Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Stały współpracownik niektórych firm szkoleniowych: w latach 2001-2006 przeprowadzał ok. 100 dni szkoleń rocznie, w latach 2007-2010 przeprowadzał ok. 200 dni szkoleń rocznie. Autor kilkudziesięciu publikacji i setek materiałów szkoleniowych z tematyki dotyczącej finansów publicznych oraz rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej, autor podręcznika "Podstawy rachunkowości budżetowej". Pisze dla Rzeczpospolitej i internetowego Biuletynu Finansów Publicznych. Jako konsultant i wykładowca pracował m.in. dla Najwyższej Izby Kontroli, Regionalnych Izb Obrachunkowych, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Sprawiedliwości, Sądów i Prokuratur, Urzędów Wojewódzkich, Izb i Urzędów Skarbowych, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Wojska, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowego Inspektoratu Weterynarii, Powiatowych i Wojewódzkich UrzędówPracy, Urzędów Gmin i Miast, Starostw Powiatowych, Urzędów Marszałkowskich oraz podległych im jednostek oświaty, pomocy społecznej, geodezj i innych, w tym jednostek pełniących rolę Instytucji Pośredniczącej oraz beneficjentów środków unijnych. Pracował również w Programie Partnerstwo dla Samorządu Terytorialnego LGPP oraz w KPRM w zespole Prof. T.Lubińskiej zajmując się tam tematyką budżetu zadaniowego. Przeszkolony w zakresie ochrony informacji niejawnych przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.
UWAGA! Dla Klientów Prawa Oświatowego i Prenumeratorów czasopisma "Dyrektor Szkoły" rabat 25%. Prosimy o wpisanie takiej informacji w uwagach w formularzu zgłoszeniowym.
Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)
Zapytaj o ofertęSkontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie
Wyślij zapytanieMasz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Ogólna infolinia: 801 04 45 45
Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com
Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl
Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com