Konferencja

I sesja XIII Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół i Przedszkoli "Praskie spotkanie oświatowe - Wyjść poza granice schematu"

I sesja XIII Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół i Przedszkoli "Praskie spotkanie oświatowe - Wyjść poza granice schematu"
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Szczegóły konferencji

Program

Program

RAMOWY PROGRAM POBYTU W PRADZE

Dzień I - Środa, 28.09.2011
Planowane godziny wyjazdów:

Warszawa: Pl. Bankowy, przy ul. Elektoralnej, zbiórka godz. 06:40, wyjazd 07:00
Kraków: Parking przy stadionie "Wisły", ul. Reymonta 22 - zbiórka godz. 12:40, wyjazd 13:00
Katowice: Aleja Górnośląska 40, stacja BP obok McDonald's - zbiórka godz. 14:00, wyjazd 14:20

17.00 - 19.00

Przyjazd grup do hotelu w Pradze, zakwaterowanie w Hotelu

19.00 - 20.00

Kolacja

20.00 -

Czas wolny
Dzień II - Czwartek, 29.09.2011

08.00 - 08.30

Śniadanie

09.00 - 14.45

Dyrektor menadżerem szkoły – warsztaty umiejętności menedżerskich – Edyta Stanisz-Busch – Prezes firmy ESB Consulting & Management, trener biznesu

 

Celem warsztatów jest doskonalenie umiejętności menedżerskich kadry zarządzającej placówkami oświatowymi.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość: 
• zapoznać się z głównymi obszarami kompetencyjnymi menedżera placówki oświatowej 
• praktycznie przećwiczyć te kompetencje podczas sesji warsztatowej 
• dokonać autodiagnozy własnych umiejętności menedżerskich 
• opracować indywidualny plan rozwoju osobistego

Warsztaty będą prowadzone ze szczególnym naciskiem na pracę zespołu. Całość warsztatów opracowana została zgodnie ze standardami The Chartered Institute of Personnel and Development i zgodna jest z modelem doświadczalnego uczenia się osób dorosłych wg D. Kolba.
Podczas zajęć uczestnicy będą mieli zarówno możliwość aktywnego doskonalenia umiejętności, dzielenia się wiedzą z innymi uczestnikami, jak również zdobycia wartościowych nagród.

Szczególny nacisk położymy na:
- rozwój osobisty
- przywództwo
- organizację czasu i planowanie, w tym strategiczne
- controlling
- zarządzanie zasobami ludzkimi

14.45 - 15.45

Obiad w restauracji hotelowej

15.45 - 18.45

Zwiedzanie Pragi

19.45 - 22.00

Kolacja

22.00 -

Czas wolny
Dzień III – Piątek, 30.09.2011

08.00 - 08.30

Śniadanie

09.00 - 10.00

Prawo oświatowe – aktualności – Anna Rękawek oraz prof. Antoni Jeżowski - pobierz prezentację w PDF >>

10.10 - 10.30

Planowanie bezpiecznej infrastruktury IT w placówce oświatowej jako element planowania strategicznego
10.30 - 11.00 Przerwa kawowa

11.00 - 12.00

Czy marketing i reklama są potrzebne placówce oświatowej? – Olimpia Jakubczak-Choma, ekspert
 1. Polska szkoła w gospodarce opartej na wiedzy
  • czy wiedza jest wartością policzalną?
  • kto jest klientem szkoły?
 2. Szkoła jako organizacja Świadcząca usługi
  • jakie są usługi świadczone przez szkołę?
  • wiedza i kapitał szkoły
 3. Zarządzanie personelem w szkole
  • motywowanie zespołu
  • organizacja pracy
 4. Zarządzanie jakością w szkole 
  • zarządzanie szkołą
  • jakość –nauczania –organizacji-zasobów
  • reklamacje- czy są możliwe?
  • standardy jakości
 5. Podstawy marketingu usług
  • marketing szkoły 
  • od marketingu transakcyjnego do marketingu relacyjnego
  • otoczenie marketingowe szkoły
  • lojalność klienta
  • planowanie działań
 6. Promocja szkoły
  • cele promocji szkoły
  • internet i nowe technologie
 7. Komunikacja bezpośrednia
  • targi i festyny na terenie placówki
  • wycieczki po szkole (zwiedzanie szkoły) dla rodziców
  • komunikacja pisemna z rodzicami
 8. Szkolna strona internetowa
 9. Jak zaprojektować ulotkę reklamową dla szkoły

12.00 - 13.00

Wykwaterowanie

13.00 - 15.00

Obiad

15.00 -

Powrót do Polski

Prelegenci

Prelegenci

Olimpia Jakubczak-Choma

Ekspert z zakresu marketingu, w tym marketingu placówek oświatowych. Praktyk. Pracuje jako Marketing Manager w jednej z firm ściśle współpracujących z oświatą. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski (filologia polska specjalizacja dziennikarstwo) oraz szkołę Artystycznej Fotografii. Była Dyrektorem Kreatywnym w firmie reklamowej, opiekowała się wizerunkiem firm o zasięgu krajowym i europejskim. Kierowała działem marketingu w firmie dystrybucyjnej z pierwszą pozycją na rynku w sprzedaży GSM. Dużą wartość ma dla niej kreatywne spojrzenie na reklamę i kontakty bezpośrednie z klientami. 

Anna Rękawek

Redaktor naczelna miesięcznika „Dyrektor Szkoły”. Wcześniej - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Warszawie, dyrektor Wydziału Doskonalenia Nauczycieli w Kuratorium Oświaty, wydawca i redaktor naczelna czasopisma "Gimnazjum. Poradnik dla Nauczycieli"; nauczycielka języka polskiego, publicystka, szkoleniowiec. Jest członkiem zarządu Towarzystwa Rozwijania Inicjatyw Oświatowych TRIO. 

Edyta Stanisz-Busch

Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu wydziału Gospodarka Narodowa, o specjalizacji: Ekonomika i zarządzanie w przedsiębiorstwie oraz rocznej szkoły trenerek i trenerów Heuresis. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach menedżerskich zdobyte w trakcie pracy zarówno dla polskich jak i międzynarodowych organizacji. Od trzech lat, jako niezależny konsultant i trener wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie pomagając organizacjom w rozwoju ich działalności. Wśród klientów Pani Edyty wyróżnić można podmioty z różnych sektorów rynkowych w tym m.in. Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Dzięki współpracy z doświadczonymi analitykami finansowymi, rynkowymi oraz specjalistami w zakresie marketingu realizuje kompleksowe usługi doradcze oraz szkoleniowe w obszarze zarządzania dla instytucji na terenie całej Polski. W trakcie swojej ponad 10-letniej kariery projektowała oraz realizowała liczne programy szkoleniowe zarówno dla podmiotów z sektora MŚP, dużych międzynarodowych korporacji, jak również pełniła rolę koordynatora części europejskiego projektu realizowanego wspólnie z DG SANCO (organizacja przy Komisji UE) dla organizacji rządowych Europy Środkowo-Wschodniej. Jest autorką wielu publikacji w czasopismach branżowych, jak również udziela porad dla młodych przedsiębiorców we własnym bloku eksperckim na stronie www.silne.pl.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

DYREKTOR SZKOŁY

Dyrektor Szkoły Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej

"Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej" to najlepsze czasopismo dla dyrektorów szkół i innych placówek oświatowych, odpowiedź na zapotrzebowanie dyrektorów, pomoc w ich codziennej pracy. "Dyrektor Szkoły" to kompendium wiedzy z zakresu zarządzania, prawa, finansów oraz polityki oświatowej. Poruszamy te zagadnienia, za które odpowiedzialność ponosi dyrektor szkoły, harmonogram poszczególnych artykułów dostosowując do kalendarium roku szkolnego i zadań stojących przed dyrektorem.   

Prawo Oświatowe

Serwis Prawo Oświatowe to informacje o przepisach prawa oświatowego, pomoc w ich interpretacji i praktycznym zastosowaniu.

Jest to narzędzie nieodzowne w zarządzaniu szkołą, przedszkolem i inną placówką oświatową.

Atas

ATAS jest czołowym organizatorem turystyki językowej i młodzieżowej w Polsce. Firma została założona w 1989 roku i specjalizuje się w organizacji wyjazdów na kursy językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jest przedstawicielem renomowanych szkół językowych za granicą oraz posiada kilkaset ofert kursów: wakacyjnych, całorocznych, standardowych, intensywnych, specjalistycznych oraz wyjazdów grupowych. Jako jedyne biuro w Polsce prowadzi w okresie wakacji regularne połączenia autokarowe do szkół językowych w Anglii.

ATAS jest również czołowym organizatorem turystyki młodzieżowej. W ciągu roku wysyła wiele grup na zagraniczne wycieczki szkolne (m.in. na popularne warsztaty językowe w Londynie). W każdym roku rozszerza swoją ofertę obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży.

Specjalnością firmy jest fachowe doradztwo. ATAS jako pierwsze biuro podróży w Polsce organizował Targi Turystyki Językowej na których można było spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami zagranicznych szkół językowych.

Doświadczenie pracowników pozwala dopasować propozycję kursu językowego do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki wieloletniej współpracy z ośrodkami nauczania na całym świecie możemy oferować wyjazdy - często niższych niż przy rezerwacji bezpośrednio w szkole językowej.

ATAS przywiązuje ogromną wagę do organizacji transportu oraz bezpieczeństwa - posiada własne komfortowe autokary. W sezonie ośrodki w wybranych miastach są objęte nadzorem rezydenta. Całodobowo dostępny jest także telefon alarmowy oraz na bieżąco zbierane są oceny szkół przez kursantów.

ATAS Sp. z o.o. jest członkiem Warszawskiej Izby Turystyki od 1994 roku oraz członkiem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej. Posiada również
rekomendacje wielu zagranicznych szkół językowych.

Partnerzy

Partnerzy

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i współpracy z uznanymi autorami, dyrektorami szkół i nauczycielami, przygotowują podręczniki oraz materiały dydaktyczne dla wszystkich poziomów kształcenia – od przedszkoli i szkół podstawowych do szkół ponadgimnazjalnych, zarówno ogólnokształcących, jak i prowadzących kształcenie zawodowe.
Jako lider na rynku wydawnictw zawodowych WSiP ma w swojej ofercie ponad 250 publikacji przeznaczonych dla uczniów i słuchaczy szkół zawodowych. Wśród tych publikacji są zarówno podręczniki z aprobatami MEN, repetytoria i testy egzaminacyjne, jak i publikacje do praktycznej nauki zawodu oraz zeszyty ćwiczeń do nauki języków obcych. Dla nauczycieli przygotowaliśmy bogatą ofertę materiałów metodycznych: programy i plany nauczania, rozkłady materiału oraz scenariusze lekcji. Oferta WSiP na nowy rok szkolny 2015/2016 obejmuje ponad 80 nowości.

American Systems

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

AGRAF

Cinema City

Fraszka Edukacyjna

Nowa Szkoła

MAC S.A.

Progman

Progman jest częścią Wolters Kluwer, największego wydawcy publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim.

Progman oferuje kompleksowe i zintegrowane rozwiązania informatyczne dla szkół, przedszkoli, samorządów oraz innych jednostek sektora budżetowego. Szczególną uwagę zwraca na potrzeby placówek oświatowych, zwłaszcza w okresie zmian legislacyjnych oraz intensywnych reform w edukacji. Stały rozwój merytoryczny i technologiczny proponowanego oprogramowania wpływa na rosnący udział w rynku oświatowym i poszerzające się grono klientów. Jednocześnie jakość oferowanych rozwiązań i świadczonych usług, od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Miarą sukcesu marki Progman jest wiedza, doświadczenie oraz długotrwałe relacje z klientami.

Szeroki zakres oferty obejmuje systemy do:

 • obsługi finansowo-księgowej,
 • obsługi kadrowo-płacowej,
 • zarządzania majątkiem,
 • zarządzania przedszkolem,
 • organizacji oświaty,
 • analizy i wsparcia jakości kształcenia,
 • obsługi biblioteki,
 • obsługi poradni psychologiczno-pedagogicznej,
 • obsługi żywienia zbiorowego,
 • rozliczania opłat.

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

BenQ

BenQ firma powstała na skutek przekształceń firmy Continental Systems Inc. powstałej w 1984 w firmę Acer Technologies. Jest tajwańskim producentem urządzeń cyfrowych. BenQ produkuje między innymi: monitory komputerowe, skanery, projektory, CD-ROM, CD-RW, nagrywarki CD, nagrywarki DVD, klawiatury, myszy komputerowe, laptopy, notebooki – komputery przenośne, telefony komórkowe, aparaty cyfrowe. Firma BenQ 1 października 2005 weszła w posiadanie oddziału telefonii komórkowej Siemensa i stała się czwartą co do wielkości firmą na rynku telefonów komórkowych.

DREAMTEC

"DREAMTEC" Sp. z o.o.
Plac Strzelecki 20
50-224 Wrocław

Rozwój nowych technologii dotarł również do edukacji umożliwiając nauczycielom pracę w ramach nowych interaktywnych metod kształcenia. Dotychczas podstawowymi narzędziami w jakie wyposażony był nauczyciel była kreda, gąbka, zielona tablica, papierowy dziennik, wiszące na ścianie plansze i rozwijane mapy. Wychodząc naprzeciw nowym możliwościom, nowej edukacji przygotowaliśmy wiele ciekawych rozwiązań, które spotkały się z uznaniem kadry nauczycielskiej w tym min. mobilny dziennik elektroniczny.

Partnerzy merytoryczni

DYREKTOR SZKOŁY

Dyrektor Szkoły Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej

"Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej" to najlepsze czasopismo dla dyrektorów szkół i innych placówek oświatowych, odpowiedź na zapotrzebowanie dyrektorów, pomoc w ich codziennej pracy. "Dyrektor Szkoły" to kompendium wiedzy z zakresu zarządzania, prawa, finansów oraz polityki oświatowej. Poruszamy te zagadnienia, za które odpowiedzialność ponosi dyrektor szkoły, harmonogram poszczególnych artykułów dostosowując do kalendarium roku szkolnego i zadań stojących przed dyrektorem.   

Przed Szkołą Poradnik Dyrektora Przedszkola

Kwartalnik dedykowany osobom zajmującym się edukacją elementarną -poświęcony jest edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Znajdziecie w nim Państwo:

 • informacje na temat zmian w prawie oświatowym z komentarzami ekspertów,
 • materiały związane z finansami w przedszkolu,
 • informacje o sprawowaniu nadzoru pedagogicznego w przedszkolu,
 • artykuły naukowców, pracowników uczelni pedagogicznych o najnowszych rozwiązaniach metodycznych, prowadzonych przez nich badaniach i płynących z nich wnioskach dla praktyki przedszkolnej i szkolnej.

Przed Szkołą stanowi forum wymiany doświadczeń praktycznych, rozwiązań organizacyjnych i pedagogicznych - przykładów dobrej praktyki.

Służymy radą i pomocą, a także korzystamy z doświadczeń przedszkoli niepublicznych i innych form wychowania przedszkolnego.

Przed Szkołą cieszy się zaufaniem 5000 czytelników. Jego tematyka jest dostosowywana do zgłaszanych przez Państwa potrzeb i sugestii.

Redaktorem prowadzącym jest Ewa Brańska.

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

WOM Katowice

Patroni honorowi

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Ośrodek Rozwoju Edukacji jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej. Powstał z dniem 1 stycznia 2010 roku w wyniku połączenia Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej na podstawie zarządzenia Ministra Edukacji Narodowej


Celem Ośrodka jest podejmowanie i realizacja działań na rzecz doskonalenia systemu oświaty i podnoszenia jakości edukacji zgodnie z polityką oświatową państwa w obszarze kształcenia ogólnego i wychowania.

Kuratorium Oświaty w Łodzi

Patroni instytucjonalni

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Przez ponad dwadzieścia lat Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) zmienia oblicze polskiej edukacji. Daje możliwość zdobycia zarówno wiedzy podstawowej, jak i specjalistycznej, w sposób formalny i akademicki oraz pozaformalny i praktyczny. Umożiwia rozwijanie pasji w odległych krajach i lokalnych społecznościach.

FRSE jest jedyną w Polsce instytucją z tak ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu kilkunastoma edukacyjnymi programami europejskimi. W latach 2007-2013 koordynowała w Polsce programy „Uczenie się przez całe życie” ( Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig) oraz „Młodzież w działaniu”. Wiarygodność Fundacji przełożyła się na zaufanie, jakim ją obdarzono, powierzając jej funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na lata 2014-2020.

Równolegle Fundacja realizuje europejskie inicjatywy informacyjno-edukacyjne: European Language Label, eTwinning, Eurodesk Polska, Europass, Eurydice i EPALE. Wspiera również współpracę z krajami Wschodu poprzez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Centrum Współpracy SALTO z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu. FRSE od kilku lat jest też operatorem Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego działającego w ramach EOG oraz Funduszu Stypendialnego Sciex-NMSch. FRSE realizuje działania w ramach Priorytetu III: Wysoka jakość systemu oświaty POKL oraz Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (PO WER).

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej

Misją Związku jest służba na rzecz społeczności gmin wiejskich a szczególnie pomoc w wysiłkach skierowanych na:

 • rozwój demokracji lokalnej,
 • stworzenie warunków lokalnego rozwoju gospodarczego,
 • integrację gmin i rozwój samorządności lokalnej.

W GRUPIE SIŁA

Związek Gmin Wiejskich RP to największa ogólnopolska organizacja skupiająca gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Związek jest bezpośrednim kontynuatorem tradycji przedwojennej organizacji o tej samej nazwie. Podstawowym celem Związku jest integracja samorządów wiejskich i rozwiązywanie typowych problemów tego środowiska. Wspólne działania za pośrednictwem Związku pomagają w sposób zorganizowany walczyć o interesy członków. Działania ZGW RP są prowadzone na wielu płaszczyznach. Dotyczą zarówno negocjacji z Rządem, konsultacji w Parlamencie, wymiany doświadczeń pomiędzy członkami, jak i działań w celu gospodarczego i kulturalnego rozwoju gmin wiejskich. Związek od lat działa skutecznie w wielu sferach broniąc spraw gmin wiejskich. Dzięki naszemu zaangażowaniu i lobbingowi wiele złych z punktu widzenia samorządów wiejskich rozwiązań proponowanych przez Rząd lub Parlament zostało oprotestowanych i tym samym skutecznie zablokowanych. Związek tworzy szeroką platformę współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy gminami (kongresy, konferencje, grupy wymiany doświadczeń, baza dobrych praktyk, różnorodne formy współdziałania z wykorzystaniem technologii informatycznych). Na przestrzeni ostatnich lat ZGW RP intensywnie wspierał gminy w dostosowaniu się do standardów unijnych, realizował różnorakie programy badawczo-analityczne, organizował liczne szkolenia, warsztaty i konferencje wspierające realizację gminnych zadań i doskonalące umiejętności przedstawicieli samorządów.

 

DLACZEGO WARTO?

 

Zastanawiając się nad celowością zrzeszania w Związku Gmin Wiejskich RP, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań:

 • Czy śledzą Państwo proces legislacyjny związany z projektami ustaw, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie gminy?
 • Czy mają Państwo możliwość wymiany doświadczeń z innymi samorządami ujmując cały kraj i zagranicę?
 • Czy należą Państwo do organizacji, która reprezentuje specyficzne interesy gmin wiejskich i która może mieć wpływ na ich skuteczną obronę (np. oświata wiejska, realizacja małych inwestycji infrastrukturalnych, itp.) ?
 • Czy gmina realizuje zadanie „wspierania i upowszechniania idei samorządowej” (ustawa o samorządzie gminnym, art. 7 ust.1 pkt.17) ?

jeżeli  nie znamy odpowiedzi na chociaż jedno pytanie lub są one negatywne, jest to pierwszy argument za przystąpieniem do Związku Gmin Wiejskich RP.

 

INTEGRACJA i LOBBING

 

Podstawową sferą aktywności Związku jest obrona interesów gmin poprzez udział 
w pracach różnych gremiów krajowych i jego zespołach problemowych. Przedstawiciele Związku biorą czynny udział w pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, komisji sejmowych i senackich, dziesiątkach instytucji rządowych i  związanych z rozwojem obszarów wiejskich. ZGW RP aktywnie działa także na arenie międzynarodowej. Delegaci Związku reprezentują interesy polskich gmin wiejskich w Komitecie Regionów UE, Kongresie Władz Lokalnych i Regionalnych Europy (CLRAE), uczestniczyli w międzynarodowych projektach (IDCED, Standup). Aktywność naszych przedstawicieli w pracach Komitetu Regionów UE zaowocowała uzyskaniem mocnej pozycji w jego strukturach: są członkami prezydium, przewodniczą w komisjach i grupach politycznych Komitetu Regionów. Związek był gospodarzem pierwszego w historii Europejskiego Kongresu Gmin Wiejskich, podczas którego podpisano deklarację warszawską dotycząca przyszłości obszarów wiejskich. Nasi wójtowie mają możliwość bezpośredniej wymiany doświadczeń z wójtami krajów europejskich w ramach projektów realizowanych przez ZGW RP we współpracy z organizacjami partnerskimi, współfinansowanymi z funduszy unijnych.

 

Jedną z ważniejszych inicjatyw Związku jest organizowanie Kongresów Gmin Wiejskich. Kongresy te odbywają się co roku w Warszawie w Sali Kongresowej. Każdorazowo bierze w nich udział ponad 1000 samorządowców - głównie wójtów i burmistrzów.  Kongresy Gmin Wiejskich to najważniejsze forum prezentacji  tematów i problemów dotyczących  członków  ZGWRP a także organów  niezrzeszonych. Celem Kongresów jest wzmocnienie przekazu naszych spraw, przy udziale przedstawicieli władz krajowych. Uczestnikami kongresów byli: Prezydent RP , Premierzy, Marszałkowie Senatu i Sejmu, parlamentarzyści, przedstawiciele rządu i przedstawiciele Unii Europejskiej. Kongresy są również miejscem na  bezpośrednią wymianę  doświadczeń i  integrację  środowisk  samorządowych.

Związek Gmin Śląska Opolskiego

Związek Gmin Śląska Opolskiego jest dobrowolnym związkiem międzygminnym, którego statutowym celem jest rozwój społeczny i gospodarczy gmin oraz regionu Śląska Opolskiego. Aktywnie działamy od 1991 r. Zrzeszamy obecnie 33 gminy. 

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Federacja Inicjatyw Oświatowych

Patroni medialni

EduFakty

Serwis OSzkole

Prawo Oświatowe

Serwis Prawo Oświatowe to informacje o przepisach prawa oświatowego, pomoc w ich interpretacji i praktycznym zastosowaniu.

Jest to narzędzie nieodzowne w zarządzaniu szkołą, przedszkolem i inną placówką oświatową.

www.samorzad.LEX.pl

Serwis Samorządowy Wolters Kluwer tworzony jest z myślą o wszystkich osobach, którym bliska jest tematyka samorządową. Na stronie www.samorzad.lex.pl znajdują się informacje przydatne dla pracowników administracji samorządowej oraz radnych jednostek samorządu terytorialnego.

W Serwisie Samorządowym zamieszczamy informację prawną związaną z organizacją i funkcjonowaniem samorządu terytorialnego oraz z zadaniami realizowanymi przez organy samorządu. Tu również znajdą Państwo Aktualności, a także szersze opracowania zagadnień nurtujących środowisko samorządowców.

Na łamach Serwisu Samorządowego publikujemy, koncentrujące się na praktycznych aspektach omawianego zagadnienia, komentarze specjalistów. Znajdujące się w kategorii Sprawy Samorządowe publikacje zawierają konkretne przykłady rozwiązań, jakie mogą być zastosowane przez specjalistę w danej sytuacji. Wskazują także na doktrynalne problemy związane z danym zagadnieniem. Ich zawartość sprawia, że są użyteczne w wielu przypadkach i odpowiadają potrzebom różnych Użytkowników.

W Serwisie Samorządowym znajdą Państwo opisane w przyjazny sposób najnowsze informacje z zakresu szeroko pojętego prawa samorządowego. W kategorii Omówienia zmian w prawie nasi eksperci prezentują Państwu najświeższe informacje dotyczące zmian w prawie. W kategorii Omówienie orzecznictwa codziennie prezentujemy Państwu opracowania najważniejszych orzeczeń dla samorządu terytorialnego.

Kategoria kategorii Pytania i odpowiedzi zawiera wyczerpujące odpowiedzi ekspertów na praktyczne pytania z zakresu prawa administracyjnego, prawa pracy, prawa budowlanego, prawa ochrony środowiska, zamówień publicznych czy ochrony zdrowia. Poruszamy wszystkie najważniejsze tematy związane z działalnością samorządu.

Serwis internetowy to także wybrane ujednolicone akty prawne, teksty orzeczeń wraz z uzasadnieniem, przydatne wzory i glosy. W Serwisie Samorządowym znajdą Państwo również informacje o szkoleniach, konferencjach oraz o promocjach i najlepszych publikacjach branżowych z oferty księgarni Profinfo.pl.

Integrujemy aktywnie środowisko samorządowców – Serwis Samorządowy www.samorzad.lex.pl

Gazeta Chłopska

Radio Parada

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Planowane przybycie autokarów do miast docelowych:

Warszawa – godz. 03.00
Kraków – godz. 00.00
Katowice – godz. 23.00

Świadczenia zawarte w cenie:

 • zakwaterowanie w hotelu Pyramida 4* (sieć hotelowa Orea Hotels): 2 noclegi pokoju 2-os. ze śniadaniem,
 • 2 obiadokolacje,
 • 2 x lunch,
 • 3 godz. zwiedzania Pragi z przewodnikiem lokalnym,
 • przejazd autokarem z Warszawy, Krakowa i Katowic,
 • opieka pilota w trakcie przejazdu oraz pobytu na miejscu,
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż.

Lokalizacja

Praga, 28-30 września 2011

„Miasto stu wież”, „Złoty okręt pływający po Wełtawie”, „Matka miast”, „Złota Praga” - to tylko wybrane przydomki stolicy Czech, będącej jednym z najbardziej atrakcyjnych i przyjaznych turystom miejsc na świecie. Praga, uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Zabytki architektoniczne pochodzące z różnych epok historycznych świadczą o bogatej sławie i świetności. Do jedynego w swoim rodzaju charakteru miasta przyczynia się w znaczącym stopniu również jego malownicze położenie w dolinie Wełtawy, najdłuższej rzeki Czech i na przylegających pagórkach i wzniesieniach.

Opis hotelu:

Hotel Orea Pyramida (www.hotelpyramida.cz) szczyci się doskonałą lokalizacją w odległości krótkiego spaceru od Zamku Praskiego (10 minut). Od centrum miasta dzieli go około 15 minut jazdy środkami komunikacji miejskiej. Po całym dniu pracy lub zwiedzania Złotego Miasta czeka na Gości w hotelu kryty basen (wstęp wolny), sauna, solarium, centrum fitness i gabinet masażu. Restauracja Koppernik z wyborem dań z karty serwuje pyszne dania kuchni czeskiej i międzynarodowej. Zamek Praski, Loreto, klasztor na Strahovie i Nowe Miasto usytuowane są w odległości krótkiego spaceru od hotelu. Liczba pokoi: 354 Sieć hotelowa: Orea Hotels.

 

 

 

W dniach 28-30 września 2011 odbyła się w Pradze (Czechy) I sesja XIII Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół i Przedszkoli.

W konferencji wzięło udział prawie 100 dyrektorów i przedstawicieli samorządów z całej Polski.

Pierwszego dnia uczestnicy doskonalili swoje umiejętności dyrektora podczas warsztatów menedżerskich oraz dzielili się wzajemnie swoją wiedzą i praktyką. Późnym popołudniem zwiedziliśmy Pragę, szczególnie Stare Mesto i przeszliśmy uroczym Mostem Karola. Niektórzy poznali też uroki Pragi nocą.

Następnego dnia zajęcia miały już zdecydowanie mniej warsztatowy charakter. Profesor Antoni Jeżowski powiedział uczestnikom „Co piszczy w prawie”, Pan Krzysztof Bulanda cierpliwie tłumaczył jak wybierać i dobierać najlepiej dostosowany do potrzeb danej placówki sprzęt multimedialny, a Pani Olimpia Jakubczak-Choma dyskutowała z uczestnikami czy marketing i reklama są potrzebne placówkom oświatowym.

Pomimo ciążącej nad nami ‘trzynastki’ i splotu niefortunnych wydarzeń, konferencja przebiegła w niezwykle miłej i pogodnej atmosferze. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich postawę, poczucie humoru, pozytywne nastawienie, współpracę podczas zajęć i niezwykłą pomysłowość w kreowaniu nowych, ciekawych wydarzeń, które jak mamy nadzieję, wkrótce wdrożymy.

Za logistykę wyjazdu odpowiedzialna była firma ATAS Sp. z o.o., a za jej część merytoryczną odpowiadali: „Dyrektor Szkoły – miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej” oraz „Przed Szkołą. Poradnik Dyrektora Przedszkola”. Niezwykle dużego wsparcia udzieliło Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach. 
Partnerami Wspierającymi były firmy: Dreamtec oraz BENQ

Organizatorzy i partnerzy

Organizator
Organizator
DYREKTOR SZKOŁY
Organizator
Organizator
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner merytoryczny
DYREKTOR SZKOŁY
Partner merytoryczny
Partner merytoryczny
Partner merytoryczny
Patron honorowy
Patron honorowy
Patron honorowy
Patron instytucjonalny
Patron instytucjonalny
Patron instytucjonalny
Patron instytucjonalny
Patron instytucjonalny
Patron instytucjonalny
Patron instytucjonalny
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com