Jak w praktyce wdrożyć nowy system informacji oświatowej w szkołach i placówkach oświatowych?

Jak w praktyce wdrożyć nowy system informacji oświatowej w szkołach i placówkach oświatowych?
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Celem szkolenia jest praktyczne zapoznanie z elementami nowej struktury systemu informacji oświatowej, zakresem gromadzonych danych, sposobem przekazywania danych do bazy SIO, ich przechowywania i udostępniania oraz funkcjonowaniem systemu informacji. Szkolenie adresowane jest do dyrektorów szkół i placówek oraz pracowników odpowiedzialnych za wdrożenie zmodernizowanego SIO.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Cel i zakres zmian wprowadzonych nową ustawą o systemie informacji oświatowej.
 2. Nowa struktura systemu informacji oświatowej.
 3. Kto i na jakich zasadach będzie miał dostęp do bazy danych SIO?
 4. Funkcjonowanie systemu informacji oświatowej w okresie przejściowym od 1 sierpnia 2012r. do 1 marca 2014 r.
 5. Procedura udzielania upoważnień przez jednostki samorządu terytorialnego do dostępu do nowego SIO dla szkół i placówek oświatowych w praktyce:
  • instalacja aplikacji modernizowanego SIO,
  • sporządzanie elektronicznych wniosków o upoważnienie do dostępu do bazy danych SIO dla dyrektora i pracownika szkoły lub placówki,
  • logowanie do aplikacji modernizowanego SIO i praca w jej środowisku.
  • Praktyczne tworzenie lokalnej bazy danych SIO w szkole lub placówce oświatowej:
   • zakładanie i napełnianie zbioru danych dziedzinowych o szkole lub placówce oświatowej,
   • zakładanie i napełnianie zbioru danych identyfikacyjnych i zbioru danych dziedzinowych o uczniach,
   • zakładanie i napełnianie zbioru danych identyfikacyjnych i zbioru danych dziedzinowych o nauczycielach.
   • Zmodernizowany SIO jako narzędzie służące kontroli realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.
   • Jak będzie przebiegało przekazywanie danych do bazy danych SIO, czyli praktyczna strona komunikacji lokalnej bazy danych SIO z bazą „centralną”.
   • Przechowywanie danych w lokalnych bazach danych SIO. – Jak prawidłowo zorganizować i zabezpieczyć bazę w szkole lub placówce?
   • Odpowiedzialność spoczywająca na administratorze lokalnej bazy danych SIO – praktyczne zastosowanie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych.

Cele

Cele

Celem szkolenia jest praktyczne zapoznanie z elementami nowej struktury systemu informacji oświatowej, zakresem gromadzonych danych, sposobem przekazywania danych do bazy SIO, ich przechowywania i udostępniania oraz funkcjonowaniem systemu informacji. Szkolenie adresowane jest do dyrektorów szkół i placówek oraz pracowników odpowiedzialnych za wdrożenie zmodernizowanego SIO.

Prelegenci

Prelegenci

male

Jacek Brzeziński

tworzący administrację oświatową w Powiecie Zgierskim i od kilkunastu lat naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Zgierzu, twórca i organizator nowatorskiego systemu doradztwa metodycznego dla wszystkich szkół z terenu powiatu, współpracujący w zakresie organizacji oraz prowadzenia szkoleń i kursów z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, Ośrodkiem Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP i Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej o tematyce wdrażania nowych rozwiązań prawnych w oświacie oraz prawa oświatowego w praktyce.

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com