Mity psychopedagogiczne w polskiej szkole

Mity psychopedagogiczne w polskiej szkole
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Nauczycielki i nauczyciele w szkole z wielkim zaangażowaniem chcą pomóc uczniom i uczennicom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Niestety na szkoleniach i w poradnikach przedstawia się nierzadko wiedze, która nie ma poparcia w wiedzy naukowej oraz proponuje się środki, metody i techniki o niepotwierdzonej skuteczności lub wykazanym braku efektywności. Ponadto na niektórych lekcjach przedmiotowych (biologia, wdż, religia) nadal przedstawiane są informacje niezgodne ze stanem wiedzy naukowej na dziś. Podczas szkolenia będzie można dowiedzieć się co jest faktem, co mitem, a co konstruktywną dla mitów alternatywą w pracy z dziećmi.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  • Mity na temat ADHD
  • Mity na temat Kinezjologii Edukacyjnej ("brain gym"Ž) oraz Integracji Sensorycznej (SI)
  • Mity dotyczące sposobów motywowania dzieci do uczenia się
  • Lęk przed "ideologią gender"
  • Pseudonaukowe mity na zajęciach wychowania do życia w rodzinie
  • Mit wychowania religijnego jak jedynej drogi kształtowania moralności

Prelegenci

Prelegenci

Tomasz Garstka

Psycholog, absolwent UW. Pracował jako socjoterapeuta dzieci i młodzieży. Następnie szkolił się w zakresie psychoterapii psychoanalitycznej i pracował w tym nurcie z osobami dorosłymi. Z czasem jednak odszedł w swojej pracy od założeń nie znajdujących poparcia w psychologii naukowej. Prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności psychospołecznych. Jako członek stowarzyszenia non profit Klub Sceptyków Polskich, stara się upowszechniać rzetelną, opartą na dowodach (evidence based) psychologiczną wiedzę naukową i ujawniać działalność pseudonaukową. Autor tekstów w czasopiśmie „Dyrektor Szkoły” Wydawnictwa Wolters Kluwer. Pracuje też w NZOZ Przychodni Specjalistycznej Prosen w Warszawie.

Odbiorcy

Odbiorcy

Adresatami szkolenia są pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com