Szkolenie online

Nowy rok szkolny 2022/23 - zadania dyrektora

Nowy rok szkolny 2022/23 - zadania dyrektora
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Początek września to okres planowania pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej na nowy rok szkolny, ale także czas planowania nadzoru pedagogicznego, który zapewni skuteczne i efektywne funkcjonowanie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

Trwająca wojna w Ukrainie powoduje, że wciąż w polskich szkołach uczą się dzieci i młodzież z Ukrainy, co nakłada na dyrektorów obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków nauki tym uczniom i sprawnej organizacji pracy szkoły.

Od września 2022 r. obowiązują także nowe przepisy dotyczące pedagogów specjalnych, co nakłada na dyrektorów przedszkoli i szkół nowe zadania.

Celem szkolenia jest uporządkowanie wiedzy na temat obowiązujących przepisów w kontekście zadań dyrektora oraz pomoc w przygotowaniu jak najbardziej efektywnego planu nadzoru pedagogicznego.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. ** Podstawy prawne planowania nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2022/2023

 • Zakres i formy nadzoru pedagogicznego wynikające z ustawy - Prawo oświatowe i rozporządzenia w sprawie nadzoru pedagogicznego
 • Znowelizowane przepisy regulujące kształcenie uczniów z Ukrainy
 • Zadania pedagogów specjalnych wynikające ze znowelizowanych przepisów dotyczących organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej

 

2. ** Plan nadzoru pedagogicznego

 • Wykorzystanie wniosków z nadzoru pedagogicznego prowadzonego w roku szkolnym 2021/2022 ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń w kształceniu dzieci i młodzieży z Ukrainy
 • Realizacja kierunków polityki oświatowej państwa i wymagań wobec szkół
 • Planowanie kontroli i wspomagania nauczycieli

3. ** Inne zadania dyrektora

 • Zasady budowania programu profilaktyczno-wychowawczy szkoły
 • Nowe zadania w zakresie awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli

 

 

Szkolenie skierowane jest do:

 • dyrektorów i wicedyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Prelegenci

Prelegenci

Izabela Suckiel

Nauczyciel konsultant ds. kadry kierowniczej i ewaluacji w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Wykładowca na studiach podyplomowych i kursach kwalifikacyjnych, trener w programach ogólnopolskich. Specjalizuje się w zakresie prawa oświatowego, nadzoru pedagogicznego, oceniania, pomiaru dydaktycznego i ewaluacji. Autorka wielu artykułów i ponad 30 programów grantowych dla dyrektorów i nauczycieli.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 5 września 2022r. o godz. 13:00. Potrwa 70 min.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 12:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Prawo Oświatowe Optimum
Prawo Oświatowe Premium
Prawo Oświatowe Standard

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com