Szkolenie online

Obowiązki związane z dotowaniem szkół i placówek prowadzonych przez podmioty prywatne

Obowiązki związane z dotowaniem szkół i placówek prowadzonych przez podmioty prywatne
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Organ prowadzący szkołę lub placówkę musi spełnić przesłanki przewidziane przepisami ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, w celu nabycia prawa do dotacji. Organ dotujący obowiązany jest do udzielenia dotacji, jeżeli organ prowadzący dopełnił formalności określonych w powołanej ustawie.

Dotacja ma charakter roczny, jednakże w trakcie roku ulega aktualizacjom. Obowiązek aktualizacji dotacji przypada m.in. w miesiącu październiku.

Szkolenie ma na celu omówienie praktycznych zasad związanych ze składaniem informacji o planowanej liczbie uczniów podlegających dotowaniu, konsekwencjach przekroczenia terminu udzielenia informacji i możliwości jego przywrócenia, a także trybu odwołania w przypadku odmowy przywrócenia terminu. Poruszone zostaną również zagadnienia wykorzystania dotacji niezgodnie z przepisami ustawy i trybu żądania zwrotu przez organ dotujący.

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

W trakcie szkolenia omówione zostaną również zasady październikowej aktualizacji podstawowej kwoty dotacji, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów oraz aktualnych interpretacji regionalnych izb obrachunkowych oraz orzecznictwa sądowego.

 

Dzięki szkoleniu dowiesz się:

 

 • Jakie wymogi musi spełnić organ dotujący w celu uzyskania dotacji,
 • Jakie są negatywne skutki niedopełnienia wymogów ustawowych w zakresie podania wymaganych informacji przez organ prowadzący,
 • Czy sądy administracyjne są właściwe w przedmiocie odmowy przywrócenia terminu na przedstawienie informacji podawanych przez organ prowadzący,
 • W jaki sposób dochodzić zwrotu dotacji,
 • W jaki sposób dokonać październikowej aktualizacji dotacji.

 

 

Szkolenie skierowane jest do:

 

 • Organów dotujących – jednostek samorządu terytorialnego udzielających dotacji, w tym do skarbników, pracowników wydziałów edukacji oraz jednostek obsługujących,
 • Organów prowadzących szkoły lub placówki pobierających dotacje,
 • Dyrektorów i pracowników zajmujących się rozliczaniem dotacji w szkołach i placówkach będących beneficjentami dotacji.

Prelegenci

Prelegenci

Agata Piszko

Prawnik, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania oświatą na szczeblu samorządowym, prowadzi szkolenia i doradztwo w zakresie oświaty i pragmatyki zawodowej nauczycieli. Od 2009 r. współpracuje w firmą Wolters Kluwer – w serwisie LEX Prawo Oświatowe, autor odpowiedzi na pytania, komentarzy i wzorów z tematyki oświatowej, prawa pracy, prawa samorządu terytorialnego. 

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

 

Szkolenie odbędzie się 29 września 2020r o godz. 12:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
|- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox
- wtyczka Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

Prawo Oświatowe Optimum
Prawo Oświatowe Premium
Prawo Oświatowe Standard

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com