Przemoc wobec dziecka w rodzinie - procedura "Niebieskie Karty"

Przemoc wobec dziecka w rodzinie - procedura "Niebieskie Karty"
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  • Przedstawienie podstawowych uregulowań prawnych dotyczących przemocy w rodzinie.
  • Omówienie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2011 r. w sprawie procedury "Niebieskie Karty" oraz wzorów formularzy "Niebieska Karta".
  • Przedstawiciel oświaty w ramach procedury "Niebieskie Karty" a diagnoza sytuacji dziecka/dzieci w rodzinie z problemem przemocy.
  • Zadania zespołu interdyscyplinarnego i grup roboczych.
  • Współpraca placówek oświatowych z sądem rodzinnym/karnym/kuratorami sądowymi w zakresie przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.
  • Sposoby podjęcia interwencji.

Cele

Cele

Szkolenie ma na celu przybliżenie podstawowych aspektów prawnych dotyczących przemocy wobec dzieci oraz obowiązków profesjonalistów w sytuacji krzywdzenia małoletnich. Wskazane jest, żeby każda placówka oświatowa stworzyła i wprowadziła do swojego regulaminu normy według, których powinien działać pracownik szkoły w razie podejrzenia zaistnienia przemocy w rodzinie. Istotnym zagadnieniem jest omówienie procedury postępowania przedstawiciela oświaty w przypadku krzywdzenia dziecka/dzieci oraz wypracowanie pewnych standardów działań.

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com