Szkolenie online

Ruch kadrowy nauczycieli a organizacja roku szkolnego 2022/23

Ruch kadrowy nauczycieli a organizacja roku szkolnego 2022/23
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Większość czynności związanych z zaplanowaniem zatrudnienia nauczycieli w nowym roku szkolnym musi zostać wykonana do 31 maja 2022 r. Prawidłowe stosowanie art. 20 Karty Nauczyciela powoduje wiele wątpliwości i trudności w praktyce.

Podczas webinaru zostaną przedstawione najbardziej problematyczne zagadnienia dotyczące procedury rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę albo mianowania, z uwzględnieniem aktualnego orzecznictwa sądów rozstrzygających sprawy pracownicze.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 PROGRAM:

 

 1. Kryteria doboru nauczycieli do zwolnienia,
 2. Wypowiedzenie stosunku pracy podczas różnych usprawiedliwionych nieobecności w pracy – np. urlopów związanych z rodzicielstwem, dla poratowania zdrowia i zwolnienia lekarskiego,
 3. Konsultacje wypowiedzenia ze związkami zawodowymi,
 4. Terminy wypowiedzenia i możliwości jego skrócenia, z uwzględnieniem aktualnego orzecznictwa,
 5. Przeniesienie w stan nieczynny,
 6. Odprawy.

 

 

Podczas webinaru zostaną dodatkowo wskazane potencjalne problemy związane z planowaniem zatrudnienia cudzoziemców z Ukrainy od nowego roku szkolnego, w szczególności z uwagi na ograniczenia czasowe obowiązywania niektórych ułatwień kadrowych, wprowadzonych w roku szkolnym 2021/2022 w związku z napływem uczniów z Ukrainy.

 

 

Szkolenie skierowane jest do:

 • dyrektorów,
 • nauczycieli samorządowych jednostek oświatowych.

Prelegenci

Prelegenci

female

Joanna Lesińska

Radca prawny. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa oświatowego oraz prawa pracy. Od wielu lat współpracuje z Wolters Kluwer, jest cenionym ekspertem; autorką wielu komentarzy praktycznych, poradników oraz odpowiedzi na pytania.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 25 kwietnia 2022r. o godz. 15:00. Potrwa 1,5h. 

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 14:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

Prawo Oświatowe Optimum
Prawo Oświatowe Premium
Prawo Oświatowe Standard

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com