Szkolenie online

Aspekty procesowe skargi pauliańskiej

Aspekty procesowe skargi pauliańskiej
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Praktyczne stosowanie skargi pauliańskiej przybiera postać powództwa o uznanie czynności prawnej dłużnika za bezskuteczną. Sama instytucja actio pauliana wzbudza wiele wątpliwości natury materialnoprawnej, ale też i procesowej. Dopiero respektowanie wszystkich zasad dotyczących prawidłowego prowadzenia sporu na tle bezskuteczności czynności pozwoli na osiągnięcie docelowego rezultatu jakim jest prawo do zaspokajania się z korzyści, która weszła do majątku osoby trzeciej. Podczas webinarium omówione zostaną zasady inicjowania i prowadzenia procesu pauliańskiego pod kątem optymalnego postępowania wierzyciela.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Program:


1. pozew – konstrukcja, wymogi formalne
2. Zabezpieczenie roszczenia pauliańskiego
3. Przebieg procesu pauliańskiego - kwestie dowodowe
4. Wyrok pauliański oraz jego wykonanie

Korzyści

Korzyści

Szkolenie dostarczy informacji na temat koniecznych na gruncie procesowym działań wierzyciela pauliańskiego w celu doprowadzenia do uznania czynności prawnej dłużnika za bezskuteczną oraz zaspokojenia z przedmiotu korzyści.

Prelegenci

Prelegenci

mec. Rafał Kowalczyk

Absolwent WPiA UAM w Poznaniu. W 2017 r. ukończył Podyplomowe Studia Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W 2019 r. z wynikiem pozytywnym złożył egzamin adwokacki, otrzymując nagrodę Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, a następnie został wpisany na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.
Reprezentuje klientów w sporach sądowych, w szczególności postępowaniach odszkodowawczych oraz gospodarczych. Zajmował się doradzaniem oraz obsługą prawną podmiotów gospodarczych, w szczególności z branży transportu krajowego i międzynarodowego oraz budowlanej. W ramach swojej praktyki zajmował się również opiniowaniem i sporządzaniem umów i ekspertyz prawnych oraz prowadzeniem procesu windykacji.

adw. Piotr Turski

Ukończył studia prawnicze na WPiA UAM w Poznaniu. Odbył roczny kurs Studium Prawa Niemieckiego (Studium des Deutschen Rechts) zorganizowany przy współudziale z uniwersytetami niemieckimi (2008 r.). W latach 2011-2014 odbył aplikację adwokacką składając z wynikiem pozytywnym egzamin adwokacki (2014 r.). Posiadacz licencji maklera papierów wartościowych (wpis na listę MPW w 2015 r., nr licencji 3032). Doradca podatkowy (wpis na listę doradców podatkowych z 31.03.2017 r., nr wpisu 13116).

W swojej praktyce zajmuje się m. in. kompleksową obsługą transakcji wierzytelnościowych (bankowe NPL) oraz wierzytelnościowo – nieruchomościowych, jak również optymalizowaniem procesów zaspokojenia wierzycieli, zwłaszcza banków (procesy pauliańskie o różnym stopniu skomplikowania, w tym dot. dalszych rozporządzeń korzyścią oraz wierzytelności przyszłych, tworzenie i wykonywanie strategii dochodzenia wierzytelności wobec grup dłużników).

Redaktor praktycznego serwisu o skardze pauliańskiej: skargapaulianska.pl

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 2 grudnia 2021r. o godz. 15:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 14:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

LEX Windykacje

LEX Omega dla Sądów 
LEX Kancelaria Standard/Optimum/Premium 
Dział Prawny Standard/Optimum/Premium 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com