Co zamiast Bankowego Tytułu Egzekucyjnego?

Co zamiast Bankowego Tytułu Egzekucyjnego?
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z najnowszymi zmianami w przepisach związanymi z uchyleniem bankowego tytułu egzekucyjnego oraz przedstawienie pozostałych rozwiązań prawnych umożliwiających skuteczne dochodzenie wierzytelności.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Podczas szkolenia zostanie omówiony aktualny stan prawny związany z nowelizacją Prawa bankowego, uchylającą bankowy tytuł egzekucyjny. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zapoznania się z alternatywnymi sposobami zabezpieczeń wierzytelności kredytowych, zarówno o charakterze rzeczowym jak i osobistym. W obszarze zabezpieczeń rzeczowych zostaną omówione zagadnienia dotyczące hipoteki, zastawu, zastawu rejestrowego oraz przewłaszczenia na zabezpieczenie. Natomiast w obszarze zabezpieczeń osobistych przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące oświadczeń o poddaniu się egzekucji, weksla in blanco, poręczenia oraz gwarancji bankowej.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

I.  Aktualny stan prawny
1.  Skutki uchylenia BTE  wyrokiem TK z dnia z 14 kwietnia 2015 r. (P 45/12)
2.  Skutki nowelizacji Prawa bankowego ustawą z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy — Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw

II.  Alternatywne sposoby zabezpieczeń wierzytelności kredytowych:
1.  Zabezpieczenia rzeczowe:
a) hipoteka
b) zastaw i zastaw rejestrowy
c) przewłaszczenie na zabezpieczenie
2.  Zabezpieczenia osobiste:
a) oświadczenie o poddaniu się egzekucji (art. 777 k.p.c.)
b) weksel in blanco
c) poręczenie
d) gwarancja bankowa

III. Podsumowanie i pytania

Partnerzy

Partnerzy merytoryczni

Mirosz Jankowski i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych

Wykładowcy

Wykładowcy

Wojciech Puciata

Wojciech Puciata

Posiada 18-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie kompleksowej obsługi instytucji finansowych w szczególności w kwestiach dotyczących problematyki kredytów konsumenckich, ochrony konsumenta, outsourcingu bankowego, przetwarzania danych osobowych oraz prawa upadłościowego i restrukturyzacji. Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych kancelariach prawnych na terenie Polski (m. in. Rymar i Partnerzy, Wierzbowski i Wspólnicy, Salans (Dentons), PricewaterhouseCoopers oraz Niemiec i Austrii (Jurgen Geiling & Partner GbR w Cham oraz Freshfields Bruckhaus Deringer LLP w Wiedniu).

Posiada bogate doświadczenie procesowe w reprezentowaniu  instytucji finansowych w postępowaniach sądowych, w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego, organami podatkowymi.

Odbiorcy

Odbiorcy

Szkolenie skierowane jest do:

-  pracowników banków zajmujących się obsługą operacyjną zabezpieczeń wierzytelności kredytowych,

- osób odpowiedzialnych za obsługę działów windykacji, dochodzenia należności oraz działów biznesowych,

- pracowników firm windykacyjnych,

- prawników banków oraz zewnętrznych kancelarii prawnych.

Organizatorzy i partnerzy

Partner merytoryczny

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com