dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze

Co zamiast Bankowego Tytułu Egzekucyjnego?

Co zamiast Bankowego Tytułu Egzekucyjnego?
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z najnowszymi zmianami w przepisach związanymi z uchyleniem bankowego tytułu egzekucyjnego oraz przedstawienie pozostałych rozwiązań prawnych umożliwiających skuteczne dochodzenie wierzytelności.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Podczas szkolenia zostanie omówiony aktualny stan prawny związany z nowelizacją Prawa bankowego, uchylającą bankowy tytuł egzekucyjny. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zapoznania się z alternatywnymi sposobami zabezpieczeń wierzytelności kredytowych, zarówno o charakterze rzeczowym jak i osobistym. W obszarze zabezpieczeń rzeczowych zostaną omówione zagadnienia dotyczące hipoteki, zastawu, zastawu rejestrowego oraz przewłaszczenia na zabezpieczenie. Natomiast w obszarze zabezpieczeń osobistych przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące oświadczeń o poddaniu się egzekucji, weksla in blanco, poręczenia oraz gwarancji bankowej.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

I.  Aktualny stan prawny
1.  Skutki uchylenia BTE  wyrokiem TK z dnia z 14 kwietnia 2015 r. (P 45/12)
2.  Skutki nowelizacji Prawa bankowego ustawą z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy — Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw

II.  Alternatywne sposoby zabezpieczeń wierzytelności kredytowych:
1.  Zabezpieczenia rzeczowe:
a) hipoteka
b) zastaw i zastaw rejestrowy
c) przewłaszczenie na zabezpieczenie
2.  Zabezpieczenia osobiste:
a) oświadczenie o poddaniu się egzekucji (art. 777 k.p.c.)
b) weksel in blanco
c) poręczenie
d) gwarancja bankowa

III. Podsumowanie i pytania

Partnerzy

Partnerzy merytoryczni

Mirosz Jankowski i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych

Wykładowcy

Wykładowcy

Wojciech Puciata

Wojciech Puciata

Posiada 18-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie kompleksowej obsługi instytucji finansowych w szczególności w kwestiach dotyczących problematyki kredytów konsumenckich, ochrony konsumenta, outsourcingu bankowego, przetwarzania danych osobowych oraz prawa upadłościowego i restrukturyzacji. Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych kancelariach prawnych na terenie Polski (m. in. Rymar i Partnerzy, Wierzbowski i Wspólnicy, Salans (Dentons), PricewaterhouseCoopers oraz Niemiec i Austrii (Jurgen Geiling & Partner GbR w Cham oraz Freshfields Bruckhaus Deringer LLP w Wiedniu).

Posiada bogate doświadczenie procesowe w reprezentowaniu  instytucji finansowych w postępowaniach sądowych, w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego, organami podatkowymi.

Odbiorcy

Odbiorcy

Szkolenie skierowane jest do:

-  pracowników banków zajmujących się obsługą operacyjną zabezpieczeń wierzytelności kredytowych,

- osób odpowiedzialnych za obsługę działów windykacji, dochodzenia należności oraz działów biznesowych,

- pracowników firm windykacyjnych,

- prawników banków oraz zewnętrznych kancelarii prawnych.

Organizatorzy i partnerzy

Partner merytoryczny

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com