Rachunki "uśpione" i inne nowe regulacje dla rachunków bankowych

Rachunki "uśpione" i inne nowe regulacje dla rachunków bankowych
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z najnowszymi zmianami w przepisach dotyczących rachunków bankowych w zakresie tzw. rachunków uśpionych oraz egzekucji z rachunków
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Szczegóły szkolenia

Program

Program

I Rachunki „uśpione” – konsekwencje regulacji
1. Umowa rachunku bankowego – zmienione zasady rozwiązania
2. Zmiany w zakresie dyspozycji na wypadek śmierci
3. Obowiązki informacyjne banków 

  • obowiązki wobec posiadaczy rachunków i ich spadkobierców
  • obowiązki wobec gminy

4. Przepisy przejściowe


II. Zmiany w zakresie egzekucji z rachunków bankowych
1. Zmiana w zakresie kwoty wolnej od egzekucji
2. Zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego przez system teleinformatyczny
3. Zmiany w zakresie świadczeń wolnych od zajęcia

 

III. Rachunek rodzinny  - nowy rodzaj rachunku bankowego

IV. Pytania i podsumowanie

Cele

Cele

Szkolenie będzie znakomitą okazją do zapoznania się przez uczestników z najnowszymi regulacjami w zakresie rachunków bankowych. W zakresie rachunków uśpionych uczestnicy szkolenia poznają praktyczne aspekty funkcjonowania nowych przepisów, a także wyjaśnione zostaną wątpliwości interpretacyjne powstające na tle ich wdrożenia w bankach. Natomiast w zakresie egzekucji z rachunków udział w szkoleniu pozwoli na zapoznanie się z nowym rodzajem zajęcia rachunku przez system teleinformatyczny oraz wyjaśni praktyczne skutki stosowania nowych przepisów dla banków.

Partnerzy

Partnerzy merytoryczni

Mirosz Jankowski i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych

Wykładowcy

Wykładowcy

Arkadiusz Kawulski

Arkadiusz Kawulski

Ekspert z zakresu prawa bankowego oraz prawa ochrony konsumenta usług finansowych. Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe w bankowości: zarówno w nadzorze bankowym i bankowości centralnej, jako szef wydziału prawnego w Generalnym Inspektoracie Nadzoru Bankowego i radca prawny w Departamencie Prawnym NBP, jak i w bankowości komercyjnej jako radca prawny w Alior Bank S.A. w latach 2008-2012. Od 2012 r. prowadzi indywidualną Kancelarię Prawa Bankowego, zajmując się obsługą prawną banków.

Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. due dilligence kilku banków w związku z akwizycją przez inny bank, kierowanie projektem weryfikacji kredytów dużego banku, udział w projekcie nabycia przez bank pakietu wierzytelności innego banku, kierowanie projektem sekurytyzacji wierzytelności banku, sporządzenie i negocjowanie istotnych umów outsourcingowych banku, obsługa prawna przejęcia SKOK przez bank.

Odbiorcy

Odbiorcy

- pracownicy banków zajmujący się obsługą operacyjną rachunków bankowych  

- pracownicy komórki Compliance

- prawnicy banków jak i z zewnętrznych kancelarii prawnych

- osoby odpowiedzialne za obsługę zajęć egzekucyjnych na rachunkach bankowych

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie odbędzie się w godzinach 10:00 - 16:00 w Centrum Konferencyjnym Golden Floor (Al. Jerozolimskie 123A) - Bud. Millennium Plaza

Organizatorzy i partnerzy

Organizator
Partner merytoryczny

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com