Szkolenie online

Compliance due diligence

Compliance due diligence
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W dobie kryzysu spowodowanego globalną pandemię wywołaną koronawirusem COVID-19 jeszcze mocniej wymaga zaakcentowania potrzeba weryfikacji kontrahentów, którzy mają być drugą stroną transakcji z daną organizacją. Nie chodzi wyłączenie o potrzebę weryfikacji kondycji finansowej kontrahentów ale również o racjonalną ocenę potencjalnie bardzo atrakcyjnych możliwości rynkowych, których wysyp zdarza się w sytuacjach kryzysów rynkowych.

Ponadto obecne otoczenie rynkowe jest coraz bardziej wymagające dla funkcjonujących w nim podmiotów. W szczególności w zakresie reputacji, która ma bezpośredni np. wpływ na koszt pozyskania kapitału lub uzyskaną cenę za produkty lub usługi. Szeroka gama obowiązków regulacyjnych nakładanych przez ustawodawcę lub potencjalnego nadzorcę na rynkach regulowanych, zarówno krajowych, jak i europejskich, które podmioty zobligowane są wdrożyć, pojawiają się kwestie związane z koniecznością utrzymania wysokiej wiarygodności i odpowiedniej reputacji.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich zaangażowanych w proces oceny istniejących lub potencjalnych kontrahentów. W szczególności zapraszamy pracowników departamentów: zakupów, compliance, audytu wewnętrznego, kontroli wewnętrznej, ryzyka, księgowości czy prawnych.

 

Podczas szkolenia dowiesz się:


• Jak skonstruować założenia systemu weryfikacji kontrahentów - Compliance Due Dilligence
• Kogo, jak i kiedy weryfikować?
• Jakie są podstawy prawne systemu weryfikacji kontrahentów
• Poznasz przykłady z praktyki polskiej i zagranicznej

Prelegenci

Prelegenci

Wojciech Kapica

Ekspert w zakresie regulacji sektora finansowego, systemów zgodności (compliance) oraz etyki w działalności instytucji finansowych; absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2011) oraz Podyplomowego Studium Menadżersko-Finansowego Szkoły Głównej Handlowej (2013); certyfikowany Approved Compliance Officer (ACO) Instytutu Compliance i Viadrina Compliance Center; specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowego i ubezpieczeń, polityce nadzorczej i ładzie korporacyjnym w podmiotach nadzorowanych; autor kilkudziesięciu publikacji, w tym redaktor i współautor publikacji książkowych Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Praktyczny przewodnik(2018), Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Komentarz (2019), Jak przetrwać kryzys? Podarnik dla średnich i dużych przedsiębiorstw (2020); uznany prelegent, szkoleniowiec w zakresie regulacji bankowych, ubezpieczeniowych i przeciwdziałania praniu pieniędzy, wykładowca Podyplomowych Studiów Zarządzania Ryzykiem Kredytowymorganizowanych przez Szkołę Główną Handlową oraz Szkoły Praw Nowych Technologii organizowanej przez Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 8 czerwca 2020 r. o godzinie 14:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 13:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: 

LEX Banki Standard

LEX Banki Premium

LEX Banki Prestige

LEX Banki Prestige Nowa Oferta

LEX Księgowość Standard, Optimum, Premium

LEX Finanse Premium

Vademecum Biegłego Rewidenta

Vademecum Dyrektora Finansowego

Vademecum Doradcy Podatkowego

VGK Platinum

Windykacje

 


  •  

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com