Szkolenie online

Dochodzenie roszczeń od dłużnika w upadłości i restrukturyzacji

Dochodzenie roszczeń od dłużnika w upadłości i restrukturyzacji
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Uproszczone postępowanie o zatwierdzenie układu diametralnie zmieniło praktykę restrukturyzacyjną w Polsce. Częste korzystanie z tego instrumentu przez dłużników stawia ogromne wyzwanie przed wierzycielami – czy i jak można jeszcze odzyskać od dłużnika pieniądze? Podobnie rzecz ma się z innymi postępowaniami restrukturyzacyjnymi i upadłościowymi. Wierzyciele zastanawiają się m.in. nad tym, co stanie się z pieniędzmi wyegzekwowanymi przez komornika przed ogłoszeniem upadłości, oraz jak zadziałać, kiedy układ dłużnika z wierzycielami nie jest wykonywany. Te i inne powiązane tematy omówimy w trakcie szkolenia pt. „Dochodzenie roszczeń od dłużnika w upadłości i restrukturyzacji”.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Ramowy program szkolenia:

 

 1. Postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne a procesy sądowe, w tym znaczenie nakazu zapłaty i zabezpieczenia roszczeń
 2. Postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne a egzekucja
 3. Zgłoszenie roszczeń i przeciwdziałanie ich nieuwzględnieniu
 4. Działania wierzyciela pozwalające zmaksymalizować wartość spłaty od dłużnika
 5. Uchylenie lub zmiana układu niewykonywanego przez dłużnika
 6. Uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości lub otwarcie postępowania sanacyjnego

 

Adresaci:

przedsiębiorcy, przedstawiciele działów prawnych przedsiębiorstw i jednostek administracji / samorządu, adwokaci, radcowie prawni

 

Prelegenci

Prelegenci

mec. Aleksandra Krawczyk

Aleksandra Krawczyk jest adwokatem specjalizującym się w prowadzeniu procesów sądowych i arbitrażowych oraz doradcą restrukturyzacyjnym. Występowała m.in. przed Sądem Najwyższym, sądem arbitrażowym International Chamber of Commerce, a także Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jest doktorem nauk prawnych (specjalność prawo restrukturyzacyjne) i absolwentką studiów ekonomii i międzynarodowych stosunków gospodarczych. Studiowała we Wrocławiu, Berlinie i Wiedniu, a także Heidelbergu, gdzie ukończyła specjalistyczny program LL.M. corp. restruc. przygotowujący do świadczenia usług prawnych dla przedsiębiorstw w kryzysie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych, a także na stażach w Niemczech i Republice Czeskiej. Od 2018 r. jest odpowiedzialna za przygotowanie i aktualizację komentarza do prawa upadłościowego wydawnictwa C.H. Beck w Monachium w zakresie polskich przepisów o upadłości i restrukturyzacji. Komentarz wydawany jest w języku niemieckim. Świadczy pomoc prawną w językach polskim, niemieckim, angielskim i czeskim. W 2020 r. zwyciężyła w konkursie Rising Star Prawnicy – liderzy jutra organizowanym przez Wolters Kluwer Polska jako najlepszy prawnik w Polsce poniżej 35 roku życia.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 9 listopada 2021r. o godz. 14:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 13:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

Lex Windykacje
LEX Omega dla Sądów 
LEX Kancelaria Standard/Optimum/Premium 
Dział Prawny Standard/Optimum/Premium 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com