Bądź na bieżąco
Zapisz się na Newsletter!
Rola orzecznictwa sądów administracyjnych w praktyce stosowania prawa podatkowego
09.30 - 10.00 | Rejestracja uczestników |
10.00 - 10.15 | Powitanie i rozpoczęcie konferencji |
10.15 – 12.00 | Podatek od towarów i usług, prelegent: Adam Bącal, sędzia NSA, cz. I |
12.00 - 12.45 | Lunch |
12.45 - 13.15 | Vademecum Doradcy Podatkowego – system informacji prawnej każdego doradcy podatkowego – zawartość, funkcje, przewagi konkurencyjne, przywileje użytkowników (prezentacja organizatora) |
13.15 – 14.00 | Podatek od towarów i usług, prelegent: Adam Bącal, , sędzia NSA, cz. II |
14.00 - 14.15 | Przerwa kawowa |
14.15 – 15.45 | Podatek od towarów i usług, prelegent: Adam Bącal, , sędzia NSA, cz. III |
ok. 15.45 | Zakończenie konferencji |
Cele programu szkoleniowego:
Do udziału w programie zaprosiliśmy sędziów NSA, których wiedza, doświadczenie orzecznicze i dorobek piśmienniczy gwarantują najwyższą jakość merytoryczną wykładu oraz staranny dobór prezentowanych spraw.
Celem programu jest przedstawienie doradcom podatkowym najbardziej doniosłych orzeczeń sądowych w sprawach z zakresu najważniejszych podatków oraz procedury podatkowej wraz z ich konsekwencjami w zakresie interpretacji przepisów polskiego prawa podatkowego. Analiza wpływu orzecznictwa sądowego na praktykę stosowania prawa zostanie przeprowadzona z uwzględnieniem planowanych zmian w przepisach podatkowych i wskazaniem ich ewentualnych konsekwencji.
Program szkoleniowy obejmuje analizę orzeczeń z zakresu podatku VAT, obu podatków dochodowych oraz Ordynacji podatkowej.
Program szkoleniowy jest efektem współpracy między Wolters Kluwer Polska a Krajową izbą Doradców Podatkowych.
Patronem merytorycznym programu szkoleniowego jest Vademecum Doradcy Podatkowego oraz Przegląd Podatkowy.
Udział w konferencjach jest bezpłatny dla doradców podatkowych.
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, przewodniczący Wydziału I Izby Finansowej. Autor wielu artykułów i publikacji z zakresu podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej, współautor wielu publikacji książkowych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów Podatkowych (IATJ).
Sędzia NSA, wykładowca na szkoleniach i konferencjach dla osób zajmujących się problematyką prawa podatkowego, autor publikacji z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych, w tym "Ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych" (współautor), a także artykułów z zakresu podatków pośrednich.
Profesor zwyczajny w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, sędzia Izby Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz członek Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów; autor ponad stu prac naukowych poświęconych problematyce podatkowej oraz finansom publicznym.
W sądownictwie orzeka od października 1983 r., w tym w Naczelnym Sądzie Administracyjnym – od listopada 1993 r. Autor ponad 50 publikacji oraz dwóch monografii zakresu prawa podatkowego.
Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.
W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.
Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest samorządem zawodowym działającym na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (tekst jednolity Dz. U. 2008 r. Nr 73 poz 443 z późn. zm). Przynależność doradców podatkowych do Izby jest obowiązkowa i powstaje z chwilą wpisu na listę (tytuł "doradca podatkowy" podlega ochronie prawnej). W wykonywaniu swoich zadań samorząd doradców podatkowych jest niezależny i podlega tylko ustawom. Najwyższym organem Izby jest Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych, który odbywa się co 4 lata. W okresach między Zjazdami działalnością samorządu kieruje Krajowa Rada Doradców Podatkowych wybrana przez Zjazd. Jej kadencja trwa 4 lata. Innymi organami samorządu doradców podatkowych są:
Kadencja każdego z powyższych organów jest równa kadencji Krajowej Rady Doradców Podatkowych i podobnie jak ona wybierane są one przez Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych. Na terenie każdego z szesnastu województw działają ponadto Regionalne Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych.
Czasopismo dla specjalistów! Najlepiej rozpoznawalny na rynku periodyk poświęcony tematyce podatkowej.
Wysoko oceniany przez:
Przegląd Podatkowy jest miesięcznikiem, który jest wydawany od 1991 r. Czasopismo otrzymało rekomendację Forum Doradców Podatkowych oraz Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych w Łodzi.
Vademecum Doradcy Podatkowego jest publikacją elektroniczną w przyjazny sposób prezentującą informacje z dziedziny prawa podatkowego, rachunkowości, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Ogólna infolinia: 801 04 45 45
Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com
Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl
Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com