Szkolenie online

Compliance due diligence

Compliance due diligence
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W dobie kryzysu spowodowanego globalną pandemię wywołaną koronawirusem COVID-19 jeszcze mocniej wymaga zaakcentowania potrzeba weryfikacji kontrahentów, którzy mają być drugą stroną transakcji z daną organizacją. Nie chodzi wyłączenie o potrzebę weryfikacji kondycji finansowej kontrahentów ale również o racjonalną ocenę potencjalnie bardzo atrakcyjnych możliwości rynkowych, których wysyp zdarza się w sytuacjach kryzysów rynkowych.

Ponadto obecne otoczenie rynkowe jest coraz bardziej wymagające dla funkcjonujących w nim podmiotów. W szczególności w zakresie reputacji, która ma bezpośredni np. wpływ na koszt pozyskania kapitału lub uzyskaną cenę za produkty lub usługi. Szeroka gama obowiązków regulacyjnych nakładanych przez ustawodawcę lub potencjalnego nadzorcę na rynkach regulowanych, zarówno krajowych, jak i europejskich, które podmioty zobligowane są wdrożyć, pojawiają się kwestie związane z koniecznością utrzymania wysokiej wiarygodności i odpowiedniej reputacji.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich zaangażowanych w proces oceny istniejących lub potencjalnych kontrahentów. W szczególności zapraszamy pracowników departamentów: zakupów, compliance, audytu wewnętrznego, kontroli wewnętrznej, ryzyka, księgowości czy prawnych.

 

Podczas szkolenia dowiesz się:


• Jak skonstruować założenia systemu weryfikacji kontrahentów - Compliance Due Dilligence
• Kogo, jak i kiedy weryfikować?
• Jakie są podstawy prawne systemu weryfikacji kontrahentów
• Poznasz przykłady z praktyki polskiej i zagranicznej

Prelegenci

Prelegenci

Wojciech Kapica

Ekspert w zakresie regulacji sektora finansowego oraz systemów zgodności (compliance). Współkierujący departamentem prawa rynku finansowego w kancelarii SMM Legal. Praktykę zawodową rozpoczął w Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie pracował w departamencie nadzoru bankowego, następnie był głównym prawnikiem w Domu Maklerskim TMS Brokers S.A., członkiem zarządu domu maklerskiego na Malcie oraz doradcą nowo powstającego europejskiego banku. Wdrażał i nadzorował przepisy wewnętrzne dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w licznych instytucjach finansowych, reprezentował podmioty w postępowaniach z obszaru przeciwdziałania praniu pieniędzy przed Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej, Komisją Nadzoru Finansowego, maltańskim organem nadzorczym, a także w postępowaniach karnych. Specjalizuje się w prawie bankowym, kapitałowym i ubezpieczeniowym, polityce nadzorczej i ładzie korporacyjnym w podmiotach regulowanych. Koordynował liczne postępowania licencyjne dotyczące banków i instytucji płatniczych przed polskim i zagranicznymi organami nadzoru finansowego. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 8 czerwca 2020 r. o godzinie 14:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 13:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: 

LEX Banki Standard

LEX Banki Premium

LEX Banki Prestige

LEX Banki Prestige Nowa Oferta

LEX Księgowość Standard, Optimum, Premium

LEX Finanse Premium

Vademecum Biegłego Rewidenta

Vademecum Dyrektora Finansowego

Vademecum Doradcy Podatkowego

VGK Platinum

Windykacje

 


     

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com