Konferencja

Jak bezpiecznie otworzyć i prowadzić biuro rachunkowe po deregulacji

Jak bezpiecznie otworzyć i prowadzić biuro rachunkowe po deregulacji
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Jeśli chcesz zdobyć wiedzę dotyczącą otwarcia i prowadzenia biura rachunkowego, ze szczególnym uwzględnieniem zasad prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów i położeniem nacisku na kwestie bezpieczeństwa i ograniczenia ryzyk prowadzenia tej działalności gospodarczej seminarium "Jak bezpiecznie otworzyć i prowadzić biuro rachunkowe po deregulacji" jest właśnie dla Ciebie!

Wśród prelegentów

female

Wiesława Moczydłowska

Wykładowca na wyższych uczelniach, kursach i szkoleniach. Prowadzi konferencje. Współpracuje z Rzeczpospolitą, Monitorem Księgowego, Przeglądem Podatkowym.
female

Krystyna Jolanta Ptasińska

Prawnik, doradca podatkowy, księgowa. Ukończyła Wydział Prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegóły konferencji

Program

Program

Program 2-dniowego seminarium

 1. Jaka forma prawna prowadzenia biura rachunkowego daje bezpieczeństwo?
 2. Jak wybrać korzystną formę opodatkowania?
 3. Jak zawrzeć bezpieczną umowę z klientem, ustalić zakres i zasady współpracy?
 4. Jakie usługi towarzyszące usługom księgowym, nieobjęte umową, dają szansą na dodatkowy zarobek?
 5. Według jakich kryteriów wybrać wygodne oprogramowanie i dobrać inne narzędzia i metody pracy?
 6. Jak prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów, uwzględniając rozbieżności pomiędzy ustawą a rozporządzeniem?
 7. Jak określić politykę rachunkowości w usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych i zorganizować księgi rachunkowe?
 8. Jak wybrać ubezpieczenie OC, powiększyć jego zakres i maksymalnie ograniczyć ryzyka?
 9. Jaki jest zakres odpowiedzialności biura rachunkowego, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności osoby obliczającej zaliczki na podatek i składki ZUS?
 10. Za co może grozić odpowiedzialność karna skarbowa?
 11. Jak sądy orzekają w sprawach dotyczących biur rachunkowych?
 12. Gdzie poszukiwać środków finansowych na rozpoczęcie i prowadzenie biura rachunkowego?
 13. Jak pozyskiwać klientów i świadomie budować wizerunek profesjonalnego i etycznego biura rachunkowego?
 14. Jak zostać certyfikowanym ekspertem usług księgowych?

Cele

Cele

Seminarium może okazać się szczególnie przydatne:

 • osobom zamierzającym usługowo prowadzić księgi rachunkowe;
 • osobom już prowadzącym biura rachunkowe;
 • osobom świadczącym usługi księgowe jako dodatkowe źródło dochodu;
 • osobom szukającym pomysłu na rozpoczęcie działalności gospodarczej;
 • studentom i absolwentom kierunków „Finanse i rachunkowość".

Prelegenci

Prelegenci

female

Wiesława Moczydłowska

Specjalistka od rachunkowości i podatków, autorka licznych publikacji w prasie specjalistycznej, w których tropi casusy prawne, przez wiele lat redaktor w Gazecie Prawnej, z-ca redaktora naczelnego Poradnika Księgowego, następnie redaktor Naczelny Grupy Czasopism Prawnopodatkowych i rzecznik prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Nominowana w 2012 r. w Konkursie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za najlepsze teksty o tematyce ekonomicznej - za łatwość w wyjaśnianiu zawiłości rachunkowości i podatków na łamach Rzeczpospolitej. Wyróżniona w 2006 r. w Konkursie Mistrz Rachunkowości i Podatków przez Accountancy&Taxes Master Club i Instytut Rachunkowości i Podatków. Autorka publikacji książkowych i broszur, m.in. „Zawód księgowy i inne zawody certyfikowane", „Reprezentacja i reklama", „Współpraca z biurem rachunkowym" z serii Biblioteka Księgowego.

Wykładowca na wyższych uczelniach, kursach i szkoleniach. Prowadzi konferencje. Współpracuje z Rzeczpospolitą, Monitorem Księgowego, Przeglądem Podatkowym, czasopismem „Rachunkowość", portalem „Księgowi Przyszłości" i innymi mediami.

female

Krystyna Jolanta Ptasińska

Prawnik, doradca podatkowy, księgowa. Ukończyła Wydział Prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe z zakresu rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. W 2014 r. członek jury konkursu „Lider Księgowości" organizowanego przez Wydawnictwo Wolters Kluwer.

Od 22 lat prowadzi praktykę doradcy podatkowego i biuro rachunkowe, obecnie jako PLUS Consulting Sp. z o.o. Firma w 2012 r. zdobyła wyróżnienie Tygodnika Newsweek w kategorii najszybciej rozwijających się firm rodzinnych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Partnerzy

Partnerzy

Rynek podatkowy

Podatki.abc.com.pl

Podatki.abc.com.pl to serwis dedykowany wszystkim podatnikom, a w szczególności osobom zawodowo zajmującym się rozliczaniem podatków i doradztwem podatkowym. Zawiera informacje o obowiązujących regulacjach z zakresu prawa podatkowego i projektowanych zmianach w nich, opinie ekspertów, omówienia najnowszego orzecznictwa w sprawach podatkowych i interpretacji wydawanych przez organy podatkowe a także materiały o szkoleniach i konferencjach dotyczących podatków i rachunkowości.

Patroni medialni

Kariera w finansach

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i miejsce: Warszawa 1-2 października 2014 r. w godzinach 9:00 - 16:00

Organizatorzy i partnerzy

Organizator
Partner
Patron medialny

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com