Szkolenie online

Tarcza antykryzysowa 3.0 i 4.0 - rozwiązania dla pracodawców i pracowników

Tarcza antykryzysowa 3.0 i 4.0 - rozwiązania dla pracodawców i pracowników
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Z uwagi na trwający stan epidemii pojawiają się wciąż nowe regulacje, które albo uzupełniają aktualne formy wsparcia dla przedsiębiorców, albo też tworzą nowe możliwości w tym zakresie. Tarcza antykryzysowa 3.0. już obowiązuje. Należy spodziewać się, że również tarcza 4.0., aktualnie procedowana przez Sejm, zostanie niedługo uchwalona. W ramach szkolenia omówione zostaną zmiany, jakie wprowadzają nowe przepisy w odniesieniu do pomocy dla przedsiębiorców, a także nowe regulacje w obszarze prawa pracy. W ostatnim czasie głośno było zwłaszcza o zmianach dotyczących kwestii pracowniczych, stąd warto zapoznać się z planowaną treścią przepisów. Projekt tarczy 4.0, którym aktualnie zajmuje się Sejm, odbiega bowiem znacznie od wcześniejszych doniesień medialnych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

W trakcie szkolenia online poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  1. Zmiany w aktualnie dostępnych formach wsparcia.
  2. Nowe formy wsparcia przewidziane w tarczach antykryzysowych 3.0. i 4.0.
  3. Zmiany w zakresie prawa pracy:
  • zwiększenie kwoty wolnej od potrąceń,
  • nowe rozwiązania dla pracowników i pracodawców przewidziane w tarczy antykryzysowej 4.0., w szczególności w zakresie:
  • pracy zdalnej,
  • porozumień zbiorowych dotyczących obniżonego wymiaru czasu i przestoju,
  • urlopów,
  • zmiany dotyczące zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Prelegenci

Prelegenci

Dominika Szachniewicz

Radca prawny współpracujący od 2012 r. z Kancelarią Prawną SDZLEGAL SCHINDHELM we Wrocławiu; specjalista z zakresu prawa pracy z 11-letnim doświadczeniem w tym zakresie. Autor publikacji internetowych w Systemie Informacji Prawnej Lex (współpraca z Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.), a także publikacji z zakresu prawa pracy w ogólnopolskich dziennikach takich jak Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Kadry i Płace w Administracji. Posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń z prawa pracy dla przedsiębiorców z różnych branż. Aktualnie doradza spółkom polskim i zagranicznym przede wszystkim w obszarze prawa pracy. Z sukcesami reprezentuje pracodawców oraz pracowników przed sądami prawa pracy oraz organami kontroli.

Aleksandra Krawczyk

Adwokat i doradca restrukturyzacyjny w Kancelarii Prawnej SDZLEGAL SCHINDHELM od 2013 r. Wcześniej zdobywała doświadczenie zawodowe m.in. na stażach zagranicznych w Niemczech i Republice Czeskiej. Jest absolwentką studiów prawa i ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Ukończyła również program Legum Magister in Unternehmensrestrukturierung (LL.M. corp. restruc.) na Uniwersytecie Ruprechta-Karola w Heidelbergu, skierowany do praktyków restrukturyzacji i zarządzania w kryzysie, a także studia podyplomowe w zakresie controllingu i doradztwa podatkowego. Doradza podmiotom polskim i zagranicznym w zakresie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, a także postępowania cywilnego i zagadnień związanych z sukcesją przedsiębiorstw. Prowadzi spory sądowe, w szczególności dotyczące branży budowlanej. W Kancelarii zajmuje się głównie obsługą podmiotów niemieckojęzycznych. Jest autorką wielu artykułów z zakresu prawa gospodarczego, a także współautorką komentarza do polskiego prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego w języku niemieckim, publikowanego w serwisie informacji prawnej beck-online.de.

Kinga Słomka

Radca prawny w Kancelarii Prawnej SDZLEGAL SCHINDHELM we Wrocławiu, należącej do międzynarodowej sieci Schindhelm. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie nieruchomości, w tym budowlanym, prawie cywilnym, prawie kontraktów, a także prawie pomocy publicznej. Z wynikiem celującym ukończyła podyplomowe studia z zakresu pomocy publicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest również autorką artykułów prasowych dla Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej oraz komentarzy praktycznych publikowanych zarówno w wersjach internetowych, jak i książkowych. Prowadzi szkolenia z zakresu dziedzin prawa objętych swoją specjalizacją.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 10 czerwca 2020 r. o godzinie 10:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Nagranie ze szkolenia online będzie dostępne dla wszystkich Użytkowników systemu LEX w ramach nowego, bezpłatnego modułu LEX Alert Koronawirus.

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu LEX.

 

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają LEX Alert Koronawirus

 

 

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com