Szkolenie online

Obowiązkowe raportowanie schematów podatkowych od 2019 r.

Obowiązkowe raportowanie schematów podatkowych od 2019 r.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Szkolenie poświęcone będzie przedstawieniu nowego obowiązku raportowania schematów podatkowych. Obowiązek ten jest konsekwencją implementacji prawa europejskiego na polski grunt. Jako że Polska jako pierwszy kraj w Europie wdraża obowiązek informowania o schematach podatkowych (poza Wielką Brytanią, gdzie obowiązek ten istnieje od ponad 10 lat, a jest wynikiem wewnętrznych regulacji Zjednoczonego Królestwa), brak jest wzorców, które mogłyby stanowić wskazówkę do praktycznego wypełniania tych obowiązków informacyjnych. 
Ustawodawca polski wyszedł poza zakres prawa unijnego, wprowadzając szerszy, niż wymagany, zakres raportowania. W regulacjach wchodzących w życie 1.01.2019 r. obowiązek raportowania został w zasadzie nałożony zarówno na podmioty profesjonalne, jak i na beneficjentów tychże rozwiązań, a także na wszystkie podmioty współpracujące przy tworzeniu wdrażaniu lub realizowaniu schematów podatkowych. Polski ustawodawca uznał za zasadne również rozszerzyć obowiązek raportowania na inne, niż dochodowe, podatki – w tym również VAT.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Program:
1. Zakres raportowania schematów podatkowych: 
a. kto? 
b. w jakim zakresie?
c. kiedy?
2. Co jest schematem podatkowym w rozumieniu ustawy?
3. Schemat ogólny – schemat idywidualny: podobieństwa i różnice
4. Dane będące przedmiotem raportowania i beneficjentów i profesjonalistów
5. Zakres informacji przekazywanej i niezbędnej do przekazania pomiędzy stronami procesu raportowania
6. Procedury wenętrzne związane z obowiązkiem raportowania jako niezbędny element funkcjonowania profesjonalisty
7. Zakres procedur wewnętrznych i terminy ich realizacji 
8. Sankcje karne związane z zaniechaniem obowiązków raportowania

Prelegenci

Prelegenci

Krzysztof J. Musiał

Doradca podatkowy. Wykonuje zawód od 1991 r. Autor kilkudziesięciu publikacji w zakresie prawa podatkowego. W latach 1995–1997 członek zespołu w Instytucie Finansów ds. oceny polskiego systemu podatkowego. W latach 1995–1998 członek, w imieniu Polski, Commitee Fiscal Confederation Fiskale Europene w zespole podatków pośrednich. Ekspert sejmowej komisji finansów publicznych w sejmie ostatnich dwóch kadencji. Senior Partner w Musiał i Partnerzy – Doradcy Podatkowi we Wrocławiu, Szef zespołu podatkowego w CWW – Cetera, Węgrzyn-Wysocka i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów we Wrocławiu. Specjalizuje się w prowadzeniu sporów z administracją skarbową i celną przed sądami administracyjnymi oraz doradztwem podatkowym w zakresie fuzji i przejęć, jak również na rynku finansowym.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 13 lutego 2019 r. o godzinie 11:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Navigator Procedury Podatkowe, Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum, Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold, Vademecum Dyrektora Finansowego, Vademecum Doradcy Podatkowego, Vademecum Biegłego Rewidenta, Finanse Premium, Księgowość Standard/Optimum/Premium, Księgowość w Administracji Optimum, LEX Gamma Biznes

 

WAŻNE!
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com