Szkolenie online

Podatek u źródła – wybrane zmiany obowiązujące od 2019 r.

Podatek u źródła – wybrane zmiany obowiązujące od 2019 r.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Nowelizując ustawy o podatkach dochodowych prawodawca zdecydował się na istotną modyfikację reguł jakimi muszą kierować się polskie podmioty kupując usługi od swoich zagranicznych kontrahentów. Niestety, jest to związane ze znacznie większym niż w poprzednim stanie prawnym zaangażowaniem po stronie krajowych nabywców. Wymaga to wprowadzenia nowych procesów, pozyskiwania dodatkowych informacji, oświadczeń oraz uzyskania bardziej szczegółowych informacji.

Ze względu na opóźnienie we wdrożeniu nowych przepisów i zbyt krótkie vacatio legis (formalnie wystarczające, ale niewystarczające praktycznie) Minister Finansów zdecydował się na odsunięcie w czasie stosowania niektórych rozwiązań, tych najbardziej uciążliwych związanych z koniecznością poboru podatku u źródła nawet pomimo zgromadzenia dokumentów, które uprzednio uzasadniały obniżenie stawki daniny, a nawet zastosowania zwolnienia. Co równie ważne, w niektórych przypadkach wyłączenie stosowania nowych instytucji wyłączone zostało na czas nieokreślony. Niestety, regulujące to zagadnienie przepisy wykonawcze pozostawiają wiele do życzenia.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Obowiązki polskich płatników w zakresie podatku u źródła – podstawowe informacje
 2. Nowe zasady poboru podatku u źródła w 2019 r.:
 • certyfikat rezydencji przy usługach niematerialnych (możliwość stosowania kopii certyfikatu rezydencji),
 • wymóg dochowania „należytej staranności” przez płatnika,
 • zmiana definicji legalnej rzeczywistego właściciela,
 • zmiany w zakresie sposobu poboru podatku u źródła (obowiązki płatnika przy wypłatach przekraczających 2 mln zł),
 • oświadczenie a opinia o stosowaniu przez płatnika zwolnienia z poboru podatku u źródła,
 • zwrot podatku z tytułu wypłaconych należności
 1. Odroczenie wejścia w życie części przepisów o poborze podatku u źródła
 2. Nowe zasady odpowiedzialności płatnika
 3. Przypomnienie najważniejszych obowiązków informacyjnych i dokumentacyjnych w zakresie podatku u źródła:
 • deklaracja CIT 10Z, PIT 8AR,
 • informacja IFT,
 • pozostałe obowiązki dokumentacyjne i informacyjne.

Cele

Cele

Celem szkolenia jest omówienie, wprowadzonych z początkiem 2019 r., nowych zasad rozliczania tzw. podatku u źródła (tj. polskiego podatku dochodowego uzyskiwanego przez niektórych nierezydentów podatkowych).

W czasie szkolenia online nasz ekspert p. Radosław Kowalski omówi nowe rozwiązania oraz wyjaśni kto, jak i do kiedy zastosuje przepisy wykonawcze.

Prowadzący odpowie również na pytanie w jakich przypadkach wystarczy tylko kopia certyfikatu rezydencji, a także kiedy nowe przepisy dotyczące kopii certyfikatów nie pomagają, a szkodzą płatnikom.

Niestety, nowelizując przepisy ustawy o podatkach dochodowych prawodawca zmienił również regulacje ordynacji podatkowej wprowadzając dodatkowe unormowania sankcyjne – one również zostaną przybliżone w czasie szkolenia online.

Prelegenci

Prelegenci

Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Właściciel Kancelarii Doradztwa Podatkowego, wcześniej prezes CEiD Sp z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego, wcześniej Kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych (zorganizował ponad trzydziestoosobowy dział i kierował nim przez pięć lat) windykacją zajmował się na samodzielnych stanowiskach w firmie farmaceutycznej i budowlanej. Obecnie specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkami pośrednimi, bezpośrednimi - gospodarczymi oraz postępowaniem przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, a także w windykacji należności (w tym tworzeniem struktur działów windykacji oraz procedur windykacji). 
Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego, gospodarczego, windykacji należności m.in. w "Przeglądzie Podatkowym", Vademecum Głównego Księgowego, Gazecie Prawnej, Gazecie Podatkowej, Rzeczpospolitej, Pulsie Biznesu, Inżynier budownictwa.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 30 maja 2019 r. o godzinie 15:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 14:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum; Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold; Vademecum Dyrektora Finansowego ;Vademecum Doradcy Podatkowego ;Vademecum Biegłego Rewidenta ;Finanse Premium ;Księgowość Standard/Optimum/Premium ;Księgowość w Administracji Optimum/Standard ;Navigator Procedury Podatkowe 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com