Szkolenie online

Podsumowanie przepisów tarcz antykryzysowych wpływających na windykację roszczeń – problemy praktyczne

Podsumowanie przepisów tarcz antykryzysowych wpływających na windykację roszczeń – problemy praktyczne
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Legislacja związana z COVID-19 spowodowała liczne wątpliwości praktyczne dla wierzycieli i podmiotów zarządzających wierzytelnościami. Postępowania sądowe i egzekucyjne podlegały licznym modyfikacjom. Dotyczyły one m.in. biegu terminów w postępowaniach sądowych, upadłościowych i administracyjnych. Wiele spośród wprowadzonych przepisów dotyczyło również postępowań egzekucyjnych prowadzonych przez komorników sądowych. Wprowadzone w związku z COVID-19 rozwiązania legislacyjne budzą liczne problemy interpretacyjne. Te rozwiązania najpopularniejsze i najważniejsze z praktycznego punktu widzenia zostaną przeanalizowane w trakcie webinarium w dniu 15 lipca 2020 r. r (w tym między innymi modyfikacje i doprecyzowania rozwiązań legislacyjnych istotnych dla procesów windykacyjnych w kolejnych odsłonach tarcz antykryzysowych, a także najnowsze zmiany, które wprowadziła tarcza 4.0).

Szczegóły szkolenia

Program

Program

W trakcie szkolenia zostaną omówione m.in:


1. Terminy wejścia w życie przepisów zawieszających terminy sądowe.


2. Kiedy w świetle nowych przepisów przedsiębiorca powinien zgłosić wniosek o ogłoszenie upadłości?


3. Kwoty wolne od zajęcia egzekucyjnego – w jaki sposób i kto powinien je ustalać?


4. Co powinien zrobić wierzyciel lub dłużnik, jeżeli zostanie popełniony błąd w realizacji zajęcia?

Prelegenci

Prelegenci

Marcin Świtkowski

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli w Warszawie. Wcześniej jako menadżer i radca prawny zajmował się wszelkimi aspektami zarządzania wierzytelnościami. Był jednym z twórców zorganizowanego, profesjonalnego rynku obrotu wierzytelnościami masowymi (odpowiadał za organizację jednych z pierwszych w Polsce transakcji masowej sprzedaży wierzytelności). Brał także udział w tworzeniu prawnych i biznesowych standardów windykacji (zarówno w modelu insourcing, jak i outsourcing). Autor licznych publikacji komentujących przepisy o komornikach sądowych i egzekucji oraz poświęconych praktycznym zagadnieniom związanym z postępowaniami egzekucyjnymi.

adw. Jan Prasałek

doktor nauk prawnych, ekspert w kancelarii RK Legal; specjalista z zakresu postępowania cywilnego; egzekucyjnego i upadłościowego oraz ochrony danych osobowych, autor licznych publikacji naukowych i artykułów branżowych.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 15 lipca 2020 r. o godzinie 10:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Nagranie ze szkolenia online będzie dostępne dla wszystkich Użytkowników systemu LEX w ramach nowego, bezpłatnego modułu LEX Alert Koronawirus.

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu LEX.

 

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają LEX Alert Koronawirus

  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com