dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Nadużycia finansowe w projektach unijnych współfinansowanych w ramach Nowej Perspektywy UE na lata 2014–2020

Nadużycia finansowe w projektach unijnych współfinansowanych w ramach Nowej Perspektywy UE na lata 2014–2020
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Realizacja projektów finansowych ze środków Unii Europejskiej poza niewątpliwymi korzyściami wiąże się jednocześnie z różnymi zobowiązaniami oraz odpowiedzialnością za prawidłowy, zgodny z prawem krajowym i wspólnotowym, jak również zasadami danego programu przebieg projektu.

Każdy z beneficjentów doskonale wie, że samo pozyskanie dotacji unijnej to dopiero połowa sukcesu. Co ważne, należy odróżnić błędy i różnego rodzaju nieprawidłowości, które mogą pojawić się w trakcie realizacji projektu od nadużyć finansowych.

W trakcie szkolenia postaramy się przybliżyć tematykę nadużyć oraz nieprawidłowości związanych  z realizacją projektów, podając praktyczne przykłady oraz wskazując ewentualne konsekwencje prawne naruszeń.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Czym jest „nieprawidłowość”, a czym „nadużycie finansowe”;
  2. Nadużycia finansowe i nieprawidłowości związane z realizacją projektów unijnych (praktyczne przykłady);
  3. Nadużycia finansowe i nieprawidłowości związane z udzielaniem zamówień publicznych w ramach projektów unijnych (praktyczne przykłady);
  4. Konsekwencje prawne nadużyć finansowych lub nieprawidłowości (dla podmiotów realizujących projekty oraz osób zaangażowanych w realizację projektów):
  • korekty finansowe,
  • dyscyplina finansów publicznych,
  • odpowiedzialność przewidziana w prawie zamówień publicznych,
  • odpowiedzialność karna;
  1. Instytucje zaangażowane w system przeciwdziałania nadużyciom finansowym - porady w jaki sposób unikać i przeciwdziałać nadużyciom i nieprawidłowościom.

Prelegenci

Prelegenci

Paweł Sendrowski

Radca prawny, wspólnik zarządzający w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej. Specjalizuje się w kilku powiązanych ze sobą dziedzinach prawa: zamówieniach publicznych, dyscyplinie finansów publicznych oraz w zakresie prawidłowego wydatkowania środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Zamówieniami publicznymi zawodowo zajmuje się od 2006 roku.
Wraz ze wspólnikiem Bartoszem Kozłowskim od 2014 roku prowadzi z ramienia Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju kontrolę postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, finansowanych ze środków zewnętrznych, w tym środków z Unii Europejskiej. Jego klientami są zarówno przedsiębiorcy, jak i jednostki publiczne. 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 27 czerwca 2019r. o godzinie 13:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 12:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Vademecum Głównego Księgowego Administracja Gold; Vademecum Głównego Księgowego Gold/Platinum; Vademecum Głównego Księgowego Oświata Gold; Księgowość Optimum/Premium/Standard; Księgowość w Administracji Optimum/Standard
 

 

WAŻNE!
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com