dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Odwrotne obciążenie w VAT na usługi budowlane – problemy praktyczne

Odwrotne obciążenie w VAT na usługi budowlane – problemy praktyczne
W dniu 1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 1 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2024), która wprowadziła szereg zmian w ustawie o VAT. Zmiany nakierowane są zasadniczo na uszczelnienie systemu podatku VAT i poprawę ściągalności tego podatku. Jedną z nich jest rozszerzenie zakresu stosowania tzw. mechanizmu odwróconego obciążenia o transakcje, których przedmiotem są usługi budowlane.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer Polska, którzy posiadają przynajmniej jeden z produktów: Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum, Kompas księgowo-kadrowy, Vademecum Dyrektora Finansowego, Vademecum Doradcy Podatkowego, Vademecum Biegłego Rewidenta, Vademecum Urzędnika Skarbowego, Finanse Premium, Księgowość Optimum/Premium, LEX Context Podatki, LEX Navigator Procedury Podatkowe, LEX Gamma Biznes. 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Wstęp 

 • Warunki stosowania odwrotnego obciążenia
 • Moment wykonania usług
 • Data powstania obowiązku podatkowego
 • Rozliczenie transakcji po upływie 3 miesięcy do daty powstania obowiązku podatkowego

2. Pojęcie „podwykonawstwa”

 • Konsorcjum
 • Usługi nabywane przez najemców
 • Usługi nabywane przez spółki komunalne
 • Inne kwestie

3. Zakres usług budowlanych

 • Klasyfikacje PKWiU
 • Wynajem sprzętu z operatorem/bez operatora
 • Inne usługi

4. Okres przejściowy

Cele

Cele

Celem szkolenia online jest przedstawienie praktycznych aspektów funkcjonowania powyższych przepisów, w szczególności spełnienia warunków stosowania odwrotnego obciążenia, prawidłowego rozpoznania obowiązku podatkowego, terminu odliczenia VAT w przypadku rozpoznania obowiązku podatkowego po upływie 3 miesięcy, zakresu usług objętych tymi regulacjami, stosunku inwestor-wykonawca-podwykonawca, rozliczenia usług budowlanych w ramach umowy najmu, umowy konsorcjum.

 

W trakcie szkolenia online powyższe kwestie zostaną omówione na przykładach znanych z praktyki klientów korzystających z infolinii CPP czy pism organów podatkowych.

Prelegenci

Prelegenci

Łukasz Postrzech

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Licencjonowany doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach doradczych, w tym tzw. Wielkiej Czwórki. Zajmował się doradztwem podatkowym m.in. dla sektora nieruchomości czy branży finansowej. Jego specjalizacja obejmuje podatki pośrednie, w szczególności VAT i akcyzę. Współautor książki „Rozliczanie podatku VAT związanego z pojazdami samochodowymi”. Autor publikacji w prasie specjalistycznej. Doradca podatkowy w Centrum Pomocy Profesjonalisty Wolters Kluwer Polska.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie on-line odbędzie się 17 maja 2017r. o godzinie 10:00. 
 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer Polska, którzy posiadają przynajmniej jeden z produktów: Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum, Kompas księgowo-kadrowy, Vademecum Dyrektora Finansowego, Vademecum Doradcy Podatkowego, Vademecum Biegłego Rewidenta, Vademecum Urzędnika Skarbowego, Finanse Premium, Księgowość Optimum/Premium, LEX Context Podatki, LEX Navigator Procedury Podatkowe, LEX Gamma Biznes. 

 

WAŻNE

Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Agnieszka Koziarek, agnieszka.koziarek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com