Szkolenie online

Odwrotne obciążenie w VAT na usługi budowlane – problemy praktyczne

Odwrotne obciążenie w VAT na usługi budowlane – problemy praktyczne
W dniu 1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 1 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2024), która wprowadziła szereg zmian w ustawie o VAT. Zmiany nakierowane są zasadniczo na uszczelnienie systemu podatku VAT i poprawę ściągalności tego podatku. Jedną z nich jest rozszerzenie zakresu stosowania tzw. mechanizmu odwróconego obciążenia o transakcje, których przedmiotem są usługi budowlane.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer Polska, którzy posiadają przynajmniej jeden z produktów: Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum, Kompas księgowo-kadrowy, Vademecum Dyrektora Finansowego, Vademecum Doradcy Podatkowego, Vademecum Biegłego Rewidenta, Vademecum Urzędnika Skarbowego, Finanse Premium, Księgowość Optimum/Premium, LEX Context Podatki, LEX Navigator Procedury Podatkowe, LEX Gamma Biznes. 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Wstęp 

 • Warunki stosowania odwrotnego obciążenia
 • Moment wykonania usług
 • Data powstania obowiązku podatkowego
 • Rozliczenie transakcji po upływie 3 miesięcy do daty powstania obowiązku podatkowego

2. Pojęcie „podwykonawstwa”

 • Konsorcjum
 • Usługi nabywane przez najemców
 • Usługi nabywane przez spółki komunalne
 • Inne kwestie

3. Zakres usług budowlanych

 • Klasyfikacje PKWiU
 • Wynajem sprzętu z operatorem/bez operatora
 • Inne usługi

4. Okres przejściowy

Cele

Cele

Celem szkolenia online jest przedstawienie praktycznych aspektów funkcjonowania powyższych przepisów, w szczególności spełnienia warunków stosowania odwrotnego obciążenia, prawidłowego rozpoznania obowiązku podatkowego, terminu odliczenia VAT w przypadku rozpoznania obowiązku podatkowego po upływie 3 miesięcy, zakresu usług objętych tymi regulacjami, stosunku inwestor-wykonawca-podwykonawca, rozliczenia usług budowlanych w ramach umowy najmu, umowy konsorcjum.

 

W trakcie szkolenia online powyższe kwestie zostaną omówione na przykładach znanych z praktyki klientów korzystających z infolinii CPP czy pism organów podatkowych.

Prelegenci

Prelegenci

Łukasz Postrzech

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Licencjonowany doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach doradczych, w tym tzw. Wielkiej Czwórki. Zajmował się doradztwem podatkowym m.in. dla sektora nieruchomości czy branży finansowej. Jego specjalizacja obejmuje podatki pośrednie, w szczególności VAT i akcyzę. Współautor książki „Rozliczanie podatku VAT związanego z pojazdami samochodowymi”. Autor publikacji w prasie specjalistycznej. Doradca podatkowy w Centrum Pomocy Profesjonalisty Wolters Kluwer Polska.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie on-line odbędzie się 17 maja 2017r. o godzinie 10:00. 
 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer Polska, którzy posiadają przynajmniej jeden z produktów: Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum, Kompas księgowo-kadrowy, Vademecum Dyrektora Finansowego, Vademecum Doradcy Podatkowego, Vademecum Biegłego Rewidenta, Vademecum Urzędnika Skarbowego, Finanse Premium, Księgowość Optimum/Premium, LEX Context Podatki, LEX Navigator Procedury Podatkowe, LEX Gamma Biznes. 

 

WAŻNE

Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Agnieszka Koziarek, agnieszka.koziarek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com