Opodatkowanie spółek komandytowo - akcyjnych po zmianach od 2014 roku

Opodatkowanie spółek komandytowo - akcyjnych po zmianach od 2014 roku
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Celem szkolenia jest przygotowanie osób uczestniczących w spółkach komandytowych oraz SKA jak również zarządzających takimi spółkami raz podmiotów uczestniczących w takich spółkach do objęcia ich statusem podatnika CIT. W ramach szkolenia nie tylko omówione zostaną skutki wprowadzonych zmian (również w zakresie nowych obowiązków w obszarze cen transferowych), zasady dokonywania rozliczeń podatku dochodowego ale również zaproponowane zostaną metody optymalizacji podatkowej. 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 • Spółka komandytowa i SKA - charakterystyka prawna, cele tworzenia ważne a rzadko identyfikowane ryzyka inne niże podatkowe (czyli nie zawsze skuteczna ochrona przed długami)
 • Status podatkowych w podatkach dochodowych spółki komandytowej i SKA do końca 2013 r.
 • Spółka komandytowa i SKA jako podatnik CIT
 • Skutki objęcia spółek komandytowych i SKA statusem podatnika CIT
 • Sytuacja podatkowa wspólnika spółki komandytowej i SKA od 2014 r.
 • Sytuacja wspólników spółek komandytowych i SKA na przełomie 2013 i 2014 r. - przepisy przejściowe
 • Jak uchronić się przed niekorzystnymi zmianami
 • Zmiany w ustawie o CIT wymuszone objęcia spółek komandytowych i SKA statusem podatnika CIT
 • Przekształcenia, likwidacje, zmiany podmiotowe w spółkach komandytowych i SKA
 • Alternatywa dla spółek komandytowych i SKA
 • Czy będą istniały metody optymalizacyjnego wykorzystania spółek komandytowych i SKA

Prelegenci

Prelegenci

Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Właściciel Kancelarii Doradztwa Podatkowego, wcześniej prezes CEiD Sp z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego, wcześniej Kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych (zorganizował ponad trzydziestoosobowy dział i kierował nim przez pięć lat) windykacją zajmował się na samodzielnych stanowiskach w firmie farmaceutycznej i budowlanej. Obecnie specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkami pośrednimi, bezpośrednimi - gospodarczymi oraz postępowaniem przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, a także w windykacji należności (w tym tworzeniem struktur działów windykacji oraz procedur windykacji). 
Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego, gospodarczego, windykacji należności m.in. w "Przeglądzie Podatkowym", Vademecum Głównego Księgowego, Gazecie Prawnej, Gazecie Podatkowej, Rzeczpospolitej, Pulsie Biznesu, Inżynier budownictwa.

Odbiorcy

Odbiorcy

Odbiorcy szkolenia: Osoby prowadzące księgi, zarządzający spółkami komandytowymi i SKA oraz podmioty uczestniczące w takich spółkach lub zarządzające wspólnikami spółek komandytowych i SKA

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Agata Fiodorow

tel. +48 22 535 80 99

agata.fiodorow@wolterskluwer.com

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Agata Fiodorow, tel. +48 22 535 80 99, agata.fiodorow@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com