Konferencja

Samochody a VAT i podatki dochodowe. Pół roku doświadczeń. Nowe interpretacje, stare problemy.

Samochody a VAT i podatki dochodowe. Pół roku doświadczeń. Nowe interpretacje, stare problemy.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Z dniem 1 kwietnia 2014 r. po raz kolejny zmieniły się zasady odliczania podatku naliczonego od samochodów. Zmiany dotknęły zarówno zasad odliczania podatku od nabycia (importu, leasingu, wewnątrzwspólnotowego nabycia) samochodów i innych pojazdów samochodowych, jak i podatku od wszystkich wydatków eksploatacyjnych dotyczących samochodów. Podatnicy otrzymali skomplikowany, nieprzyjazny, zniechęcający system odliczania podatku od samochodów. W praktyce, z tych zmian wynika wiele niejasności, wątpliwości i pytań.

Nadchodzący cykl seminariów ma na celu ułatwienie uczestnikom rozwiązania tych problemów.

Cykl seminariów pt. "Doradca podatkowy profesjonalnym partnerem biznesowym przedsiębiorcy" organizowany jest od 2010 r. we współpracy z regionalnymi odddziałami Krajowej Izby Dordadców Podatkowych.

Udział w seminarium umożliwia zdobycie punktów szkoleniowych wymaganych przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych, w wymiarze 4 godzin.

Szczegóły konferencji

Program

Program

09.30 - 10.00 

Rejestracja uczestników

10.00 - 10.10

Rozpoczęcie seminarium, powitanie uczestników

10.10 - 12.00

Samochody a VAT i podatki dochodowe. Pół roku doświadczeń. Nowe interpretacje, stare problemy. część 1

dr Adam Bartosiewicz

12.00 - 12.45

Lunch

12.45 - 13.15

Vademecum Doradcy Podatkowego, Lex Biblioteka Podatkowa, Lex Navigator Procedury Podatkowe – kompleksowy zbiór informacji prawnej służący interpretacji najbardziej skomplikowanych problemów podatkowych. Przewagi, cechy unikalne, korzyści ze stosowania. Wystąpienie organizatora.

13.15 - 14.15

Samochody a VAT i podatki dochodowe. Pół roku doświadczeń. Nowe interpretacje, stare problemy. część 2

dr Adam Bartosiewicz

14.15 - 14.30

Przerwa kawowa

14.30 - 16.00

Samochody a VAT i podatki dochodowe. Pół roku doświadczeń. Nowe interpretacje, stare problemy. część 3 dr Adam Bartosiewicz

Cele

Cele

I. Decyzja unijna a przepisy polskie

 • czy polskie regulacje są proporcjonalne?
 • wydatki eksploatacyjne dotyczące samochodów mieszanych związane tylko z działalnością - przepisy polskie a treść decyzji
 • wnioski

II. Poszczególne rodzaje samochodów

 • samochody przeznaczone tylko do wynajmu
 • samochody o określonych cechach konstrukcyjnych
 • samochody objęte VAT-26 i EPP

III. Największe kontrowersje praktyczne nowych przepisów - z uwzględnieniem interpretacji indywidualnych

 • samochody oddane pracownikom do używania - odpłatny wynajem, parkowanie pod domem
 • czy podatnik musi mieć dwa samochody
 • zdjęcie z fotoradaru to nie tylko mandat

IV. Samochody a podatki dochodowe

 • powiedz mi kiedy kupiłeś swój samochód, czyli jeden wielki chaos...
 • pełne odliczenie niekoniecznie równa się pełna amortyzacja
 • samochody na 50% odliczeniu a KUP - czy MF na pewno zna treść przepisów?

V. Co nas czeka w przyszłym roku:

 • MOSS - co to jest i na co to komu potrzebne
 • założenia do zmian w ustawie VAT

VI. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o samochodach i nie będziecie bali się zapytać...

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Partnerzy

Partnerzy merytoryczni

LEX Biblioteka Podatkowa

LEX Biblioteka Podatkowa jest największą na rynku bazą książek podatkowych, omawiającą szerokie spektrum zagadnień prawa podatkowego.

Ponad 170 elektronicznych wersji publikacji – poindeksowanych tematycznie, łatwych w przeszukiwaniu, z możliwością kopiowania i drukowania - m.in.: komentarzy, leksykonów, poradników i monografii naukowych oraz numerów czasopisma Przegląd Podatkowy z ostatnich 3 lat. Kilkadziesiąt nowych, aktualnych publikacji każdego roku.

LEX Navigator Procedury Podatkowe

LEX Navigator to przełomowe narzędzie prezentujące czynności procesowe w formie przejrzystych diagramów. Schematy pokazują różne scenariusze przebiegu danego postępowania, terminy do dokonania określonych czynności, potencjalne reakcje innych uczestników postępowania. Kluczowe kroki w każdej procedurze prezentowane są w bogatym kontekście merytorycznym, na który składają się porady i komentarze pod redakcją naukową uznanych autorytetów, podstawy prawne oraz odpowiednio wyselekcjonowane fragmenty dokumentów wykładni i praktyki.

LEX Context Podatki

LEX Context Podatki to program, który posiada najobszerniejszą bazę informacji prawnej ze szczególnym uwzględnieniem dokumentów autorskich z zakresu prawa podatkowego oraz rachunkowości. Liczne analizy, komentarze oraz interpretacje zostały przygotowane z uwzględnieniem zawodowych potrzeb pracowników największych korporacji, koncernów i dużych przedsiębiorstw a także kancelarii doradczych oraz firm konsultingowych. Program został przygotowany w wersji on-line.
 

Vademecum Doradcy Podatkowego

Vademecum Doradcy Podatkowego jest publikacją elektroniczną w przyjazny sposób prezentującą informacje z dziedziny prawa podatkowego, rachunkowości, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Patroni medialni

Przegląd Podatkowy

Przegląd Podatkowy

Czasopismo dla specjalistów! Najlepiej rozpoznawalny na rynku periodyk poświęcony tematyce podatkowej.

Wysoko oceniany przez:

 • doradców podatkowych i biegłych rewidentów
 • pracowników organów podatkowych
 • prawników
 • dyrektorów finansowych oraz głównych księgowych

Przegląd Podatkowy jest miesięcznikiem, który jest wydawany od 1991 r.  Czasopismo otrzymało rekomendację Forum Doradców Podatkowych oraz Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych w Łodzi.

Rynek podatkowy

Podatki.abc.com.pl

Podatki.abc.com.pl to serwis dedykowany wszystkim podatnikom, a w szczególności osobom zawodowo zajmującym się rozliczaniem podatków i doradztwem podatkowym. Zawiera informacje o obowiązujących regulacjach z zakresu prawa podatkowego i projektowanych zmianach w nich, opinie ekspertów, omówienia najnowszego orzecznictwa w sprawach podatkowych i interpretacji wydawanych przez organy podatkowe a także materiały o szkoleniach i konferencjach dotyczących podatków i rachunkowości.

Organizatorzy i partnerzy

Organizator
Partner merytoryczny
Partner merytoryczny
Patron medialny
Przegląd Podatkowy
Patron medialny

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com