Szkolenie online

Zmiany w podatkach 2020 dla jednostek sektora finansów publicznych

Zmiany w podatkach 2020 dla jednostek sektora finansów publicznych
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Rok 2020 jest trudnym czasem dla większości obywateli ze względu na epidemię koronawirusa. Zagrożenia oraz problemy odczuwają przedstawiciele niemal wszystkich profesji. Również księgowi oraz pracownicy samorządowi odpowiedzialni za kształt gospodarki finansowej i wykonujący obowiązki podatkowo-księgowe stoją obecnie przed wieloma wyzwaniami zawodowymi. Jak sprostać nowej rzeczywistości, jak szybko dostosować się do nowych realiów, nie przegapić żadnych istotnych zmian w przepisach oraz szybko dostosować procedury do nowych obowiązków - spróbujemy pomóc w uporządkowaniu informacji.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Wiele zmieliło się od połowy marca bieżącego roku, kiedy priorytety wejścia w życie konkretnych zmian w przepisach podatkowych musiały zostać przeorganizowane. W trakcie roku 2020 wejdzie w życie szereg zmian dotyczących zasad rozliczania podatku VAT, a większość z nich będzie dotyczyła i obejmie również samorządy. Wiele zmian przynosi również zmieniająca się interpretacja obecnych przepisów. Wszystko to powoduje, że obecnie samorządy poświęcają sprawom podatkowym niemal tyle samo czasu i uwagi co przedsiębiorcy.

 

Właśnie dlatego w trakcie szkolenia on-line omówione zostaną praktyczne aspekty stosowania przepisów, które zostały lub zostaną zmienione w trakcie 2020 r. Przywołamy również najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych w kwestiach budzących wątpliwości i spory.

 

Program szkolenia

  1. Mechanizm podzielonej płatności – praktyczne problemy stosowania przepisów
  2. Biała lista i problemy JST związane z jej stosowaniem
  3. Nowa matryca stawek VAT. Wiążąca informacja stawkowa i jej praktyczne stosowanie przez JST
  4. JPK_VDEK od 1 lipca 2020 r., zasady oznaczania transakcji
  5. Schematy podatkowe w zakresie VAT w JST – aktualna praktyka, stanowisko MF i podejście samorządów
  6. Pakiet osłonowy w zakresie rozliczeń podatkowych – czy i jak JST mogą skorzystać z obowiązujących ułatwień?
  7. Najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych w sprawach dot. VAT w JST

Prelegenci

Prelegenci

Agnieszka Bieńkowska

Doradca podatkowy, partner w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Posiada 20-letnie doświadczenie w doradztwie z zakresu podatku VAT; uznany w kraju ekspert z zakresu doradztwa na rzecz jednostek sektora finansów publicznych. Reprezentuje samorządy w sporach z organami podatkowymi, doradza przy przekształceniach oraz planowaniu i realizacji inwestycji, wspomaga samorządy w bieżących rozliczeniach podatków, w tym w kwestiach związanych z rozliczeniami podatku VAT w projektach unijnych. 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 15 kwietnia 2020 r. o godzinie 13:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 12:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Lex Księgowość Standard/Optimum/Premium; Lex Finanse

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com