Szkolenie online

Ulga na złe długi w dobie kryzysu

Ulga na złe długi w dobie kryzysu
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Wraz z inflacją, rosnącymi cenami, pogarszająca się sytuacją gospodarczą przedsiębiorcy co raz częściej mówią o problemach z odzyskiwaniem należnych kwot. W trudnych czasach część klientów traci płynność nie regulując przez to swoich zobowiązać, ale są też tacy, którzy wykorzystując sytuację celowo, z premedytacją opóźniają płatności. Niezależnie od tego czym to jest powodowane, nawet przejściowe opóźnienia w płatnościach mogą negatywnie wpływać na sytuację sprzedawców. Nie zapominając o kwestii własnych zobowiązań sprzedawców szczególną uwagę należy zwrócić na zobowiązania publicznoprawne. Dla większości przedsiębiorców zarówno VAT jak i podatki dochodowe w przeważającej mierze są memoriałowe. Oznacza to, że muszą oni rozliczać się z fiskusem niezależnie od tego czy ich dłużnik uregulował należną im kwotę. Od pewnego czasu pewną ulgą dla podatników, którzy na czas nie otrzymują zapłat mogą być szczególne rozwiązania określane jako ulgi na złe długi.
Instytucje takie funkcjonują zarówna na gruncie VAT jak i podatków dochodowych pozwalając na legalną optymalizację obciążeń podatkowych wierzycieli. Nasze webinarium poświęcimy zasadom stosowania ulgi na złe w VAT.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Ulga na złe długi w VAT – jaki był cel jej wprowadzenia
2. Wpływ wyroku TS UE na kształt polskiej ulgi na złe długi w VAT
3. Status wierzyciela i dłużnika przy stosowaniu ulgi na złe długi w VAT, ze szczególnym uwzględnienie sprzedaży konsumenckiej
4. Warunki i terminy stosowania ulgi na złe długi przez wierzyciela
5. Zmiana terminu płatności, rozłożenie na raty w ramach czynności windykacyjnych a ulga na złe długi
6. Wpływ postępowania sądowego na stosowanie ulgi na złe długi
7. Wierzytelność przedawniona a ulga na złe długi
8. Wpływ momentu umorzenia i redukcji wierzytelności na stosowanie ulgi na złe długi
9. „Odwrócenie ulgi na złe długi” przy zapłacie, częściowej zapłaci i zbyciu wierzytelności
10. Prezentacja ulgi na złe długi w JPK_V7 wierzyciela
11. Obowiązki dłużnika w procesie stosowania ulgi na złe długi
a. Działania wierzyciela, a obowiązki dłużnika
b. „Długi niezawinione” a korekta dłużnika
c. Sporne wierzytelności a ulga u dłużnika
d. Wpływ odroczenia terminu płatności na obowiązki dłużnika
e. Ulga na złe długi w JPK_V7 dłużnika
f. „Odwrócenie” ulgi przez dłużnika.
12. Ulga na złe długi a COVID-19
13. Podsumowanie rozliczeń i znaczenia ulgi na złe długi w polski VAT

 

Szkolenie jest skierowane do osób pracujących w działach controllingu, księgowości, dla dyrektorów finansowych i doradców podatkowych.

Prelegenci

Prelegenci

Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Właściciel Kancelarii Doradztwa Podatkowego, wcześniej prezes CEiD Sp z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego, wcześniej Kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych (zorganizował ponad trzydziestoosobowy dział i kierował nim przez pięć lat) windykacją zajmował się na samodzielnych stanowiskach w firmie farmaceutycznej i budowlanej. Obecnie specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkami pośrednimi, bezpośrednimi - gospodarczymi oraz postępowaniem przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, a także w windykacji należności (w tym tworzeniem struktur działów windykacji oraz procedur windykacji). 
Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego, gospodarczego, windykacji należności m.in. w "Przeglądzie Podatkowym", Vademecum Głównego Księgowego, Gazecie Prawnej, Gazecie Podatkowej, Rzeczpospolitej, Pulsie Biznesu, Inżynier budownictwa.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 14 grudnia 2022r. o godz. 12:00. Potrwa 60 min.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Ksiegowość Standard/Optimum/Premium

Finanse Premium 

Windykacje

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com