Szkolenie online
12:00 06.04.2023

Ulgi na innowacyjność - IP BOX i B+R

Ulgi na innowacyjność - IP BOX i B+R
BEZPŁATNIE
Szkolenie jest dostępne bezpłatnie dla Klientów wybranych produktów Wolters Kluwer
Cena
99,00 zł/ os netto
(121,77 zł/os brutto)

Ulga podatkowa to rzadko spotykana sytuacja, kiedy ustawodawca zamiast zwiększać wymiar obciążeń podatkowych, pozwala podatnikowi na ich ograniczenie. Ulga IP Box oraz ulga na działalność badawczo-rozwojową (inaczej określana jako ulga B+R) to preferencje skierowane do przedsiębiorców planujących podjęcie lub już realizujących innowacyjne przedsięwzięcia. Podatnicy mogą łączyć obie ulgi, a w efekcie istotnie zmniejszyć wysokość obciążenia podatkowego, z jednej strony poprzez obniżenie podstawy opodatkowania w ramach ulgi B+R, a później poprzez skorzystanie z 5% stawki podatku dochodowego w ramach reżimu IP Box. Z tego powodu warto poznać mechanizm działania obu tych preferencji podatkowych i na tej podstawie ocenić czy są to preferencje podatkowe, które mogą mieć zastosowanie w działalności gospodarczej prowadzonej przez podatnika.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Objaśnienie mechanizmu działania ulg IP Box i B+R;
  2. Czym jest działalność innowacyjna i do kogo skierowane są preferencje IP Box i ulga na działalność badawczo-rozwojową;
  3. Aspekty techniczne wdrożenia ulgi IP Box i ulgi B+R;
  4. Możliwe ryzyka podatkowe związane z korzystaniem z omawianych preferencji podatkowych i dostępne formy zagwarantowania przedsiębiorcy bezpieczeństwa podatkowego w tym zakresie.

 

Odbiorcy szkolenia:
Prawnicy prowadzący bieżącą obsługę podatkową przedsiębiorstw, pracownicy biur rachunkowych, podatnicy prowadzący działalność gospodarczą.

Prelegenci

Prelegenci

Wojciech Węgrzyn

W ramach praktyki podatkowej SK&S kieruje zespołem cen transferowych. Ponadto specjalizuje się w kompleksowym doradztwie z zakresu podatku VAT i CIT oraz w postępowaniach podatkowych i sądowych. W trakcie swojej kilkunastoletniej kariery zawodowej przeprowadził wiele przeglądów podatkowych oraz projektów z zakresu planowania podatkowego i strukturyzacji transakcji, a także wielokrotnie reprezentował klientów w kontrolach podatkowych oraz postępowaniach podatkowych i sądowych we wszystkich instancjach. Doradzał we wdrożeniu licznych ulg podatkowych, takich jak 50% koszty uzyskania przychodów, Uldze B+R, czy IP Box.

Joanna Goryca

W oparciu o dotychczasową praktykę świadczy doradztwo na rzecz klientów indywidualnych z uwzględnieniem aspektów sukcesji międzypokoleniowej oraz doradza w zakresie podatku VAT, PIT i CIT ze szczególnym uwzględnieniem aspektów międzynarodowego prawa podatkowego. Wspiera także podmioty z różnych sektorów gospodarki w nawiązywaniu współpracy z kadrą menedżerską. Brała udział w licznych projektach z zakresu wdrożenia różnego rodzaju ulg oraz preferencji podatkowych, takich jak Ulga B+R, IP Box, 50% koszty uzyskania przychodów czy ulg wprowadzonych w ramach regulacji tzw. Polskiego Ładu.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 6 kwietnia 2023r. o godz. 12:00. Potrwa 1,5h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Ksiegowość Standard/Optimum/Premium

Finanse Premium

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

 

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
99,00 zł/ os netto ( 121,77 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
06.04.2023 , 12:00
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2023-04-06 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com