Szkolenie online

Ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej – zmiany w podatkach

Ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej – zmiany w podatkach
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Ustawa z 5.07.2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej wejdzie w życie 25.11.2018 r. Ustawa zgodnie z założeniami jej projektodawców stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie praktyki w zakresie stworzenia regulacji umożliwiających skuteczne przeciwdziałanie prawnym barierom w sprawnym przekazaniu przedsiębiorstwa prowadzonego przez osobę fizyczną na wypadek śmierci przedsiębiorcy. 


Ustawa wprowadza szereg nowych instytucji oraz zmian w obszarze prawa podatkowego. Zmiany w zakresie systemu podatkowego mają istotne znaczenie dla efektywnego rozwiązania problemu sukcesji podatkowej w obrębie przedsiębiorstwa po śmierci przedsiębiorcy – osoby fizycznej. Celem szkolenia jest przybliżenie zmian w obszarze prawa podatkowego jakie wprowadza ustawa oraz ich skutków.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Przedsiębiorstwo w spadku jako podatnik,
2. NIP przedsiębiorstwa w spadku,
3. Podatek dochodowy przedsiębiorstwa w spadku,
4. Zmiany w zakresie podatku VAT,
5. Zmiany w zakresie akcyzy,
6. Zmiany w Ordynacji podatkowej,
7. Zmiany w ustawie o podatku od spadków i darowizn,
8. Sukcesja podatkowa spadkobierców.

Prelegenci

Prelegenci

Krzysztof Wiśniewski

Doradca Podatkowy, prawnik, członek Zarządu Łódzkiej Izby Doradców Podatkowych. 
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w trakcie współpracy i doradztwa dla podmiotów krajowych i zagranicznym w różnych branżach. Na stałe współpracuje z sektorem bankowym na co dzień doradzając bankom krajowym i zagranicznym. 
Prelegent na licznych konferencjach i seminariach poświęconych opodatkowaniu działalności bankowej, sporządzania analiz porównawczych na potrzeby dokumentacji cen transferowych (benchmark). Autor publikacji poświęconych opodatkowaniu działalności bankowej ze szczególnym uwzględnieniem sekurytyzacji oraz instrumentów finansowych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 30 października 2018 r. o godzinie 10:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum; Vademecum Dyrektora Finansowego; Vademecum Doradcy Podatkowego; Vademecum Biegłego Rewidenta; Finanse Premium; Księgowość Standard/Optimum/Premium.; Navigator Procedury Podatkowe

 

 

WAŻNE!
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com