Bądź na bieżąco
Zapisz się na Newsletter!
9.00 - 9.30 | Powitalna kawa oraz rejestracja uczestników |
09.30 - 11.00 |
Obowiązek podatkowy i terminy wystawiania faktur od 1 stycznia 2014 r. doradca podatkowy Małgorzata Militz |
11.00 - 11.30 | Przerwa kawowa |
11.30 - 12.30 |
Zmiany w zakresie podstawy opodatkowania doradca podatkowy Marta Szafarowska |
12.30 - 13.30 | Lunch |
13.30 - 14.30 |
VAT – analiza wybranych orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE oraz polskich sądów administracyjnych sędzia NSA Adam Bącal |
14.30 - 15.00 | Przerwa kawowa |
15.00 - 16.00 |
Nowe zasady odliczania podatku naliczonego doradca podatkowy Roman Namysłowski |
16.00 |
Zakończenie konferencji |
Z dniem 1 stycznia 2014 r. zmieniło się wiele kluczowych zasad rozliczania VAT. Zmiany obejmują m.in. moment powstania obowiązku podatkowego. Zmieniona została także definicja podstawy opodatkowania. Podatnicy zyskali również możliwość wystawiania faktur zbiorczych, które obejmą transakcje z całego miesiąca kalendarzowego. Modyfikacje dotyczą podstawowych elementów rozliczenia VAT, są zatem ważne dla każdego podatnika.
Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji, w programie której wnikliwej analizie poddane zostaną najważniejsze ze zmian.
W trakcie wykładów zaprezentowane zostaną następujące zagadnienia po zmianach od 1 stycznia 2014 r.:
Obowiązek podatkowy i terminy wystawiania faktur – zmiany w zakresie zasad określania momentów powstania obowiązku podatkowego i fakturowania należą do najbardziej istotnych zmian w VAT w 2014 r. Co więcej, nowe przepisy zmieniają zasady powstania obowiązku podatkowego w transakcjach krajowych, które były stosowane w wielu przypadkach przez ostatnie 20 lat. Z racji rewolucyjności wprowadzonych rozwiązań, przepisy te stwarzają szereg wątpliwości interpretacyjnych, a w konsekwencji – obaw co do ich prawidłowego stosowania. Celem wykładu jest przedstawienie nowych regulacji, a także wskazanie obszarów, które mogą być przedmiotem ryzyk w zakresie VAT i sporów podatkowych.
Podstawa opodatkowania – przedmiotem wykładu będą następujące zagadnienia:
Odliczanie podatku naliczonego – wystąpienie będzie dotyczyło zmienionych zasad odliczania podatku naliczonego z uwzględnieniem praktycznych wątpliwości związanych z:
Podczas wykładu wskazane zostaną również zasady rozliczania VAT z tytułu zakupu tzw. samochodów osobowych.
Ponadto proponujemy przegląd bogatego orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE oraz polskich sądów administracyjnych.
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, przewodniczący Wydziału I Izby Finansowej. Autor wielu artykułów i publikacji z zakresu podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej, współautor wielu publikacji książkowych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów Podatkowych (IATJ).
Senior Manager w Dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young, kieruje Zespołem Zarządzania Wiedzą Podatkową. Autor i współredaktor komentarza do Dyrektywy 2006/112 (Dyrektywa VAT. Komentarz), jednego z najczęściej cytowanych komentarzy przez sądy administracyjne w zakresie spraw dotyczących zgodności polskich przepisów z prawem Unii Europejskiej oraz komentarza Dyrektywa VAT. Polska perspektywa, 2012.
Autor licznych wywiadów i publikacji prasowych dotyczących podatku VAT oraz wielu ekspertyz dla Parlamentu, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Gospodarki w zakresie VAT. Wielokrotnie pełnił funkcję eksperta sejmowej Komisji ds. Finansów Publicznych oraz senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w pracach nad projektami nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. W rankingu Dziennika Gazety Prawnej uznany za najlepszego doradcę podatkowego w zakresie VAT w 2011 r.
Partner, doradca podatkowy. Od 1998 r. pracuje jako specjalista w zakresie VAT i akcyzy. Od listopada 2002 r. do lipca 2004 r. pracowała w zespole VAT, ceł i akcyzy w Ernst & Young, a poprzednio od 1998 r. w zespole VAT PricewaterhouseCoopers. W trakcie dotychczasowej pracy zdobyła szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie problemów podatkowych typowych dla firm z branży leasingowej oraz świadczących usługi finansowe, a także producentów wyrobów akcyzowych, jak również branży dystrybucyjnej. Była zaangażowana w szereg projektów dotyczących optymalizacji VAT i akcyzy, które zostały efektywnie wdrożone w kilku wiodących polskich spółkach. Jest autorką wielu artykułów w prasie specjalistycznej.
Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.
W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.
LEX Navigator to przełomowe narzędzie prezentujące czynności procesowe w formie przejrzystych diagramów. Schematy pokazują różne scenariusze przebiegu danego postępowania, terminy do dokonania określonych czynności, potencjalne reakcje innych uczestników postępowania. Kluczowe kroki w każdej procedurze prezentowane są w bogatym kontekście merytorycznym, na który składają się porady i komentarze pod redakcją naukową uznanych autorytetów, podstawy prawne oraz odpowiednio wyselekcjonowane fragmenty dokumentów wykładni i praktyki.
Czasopismo dla specjalistów! Najlepiej rozpoznawalny na rynku periodyk poświęcony tematyce podatkowej.
Wysoko oceniany przez:
Przegląd Podatkowy jest miesięcznikiem, który jest wydawany od 1991 r. Czasopismo otrzymało rekomendację Forum Doradców Podatkowych oraz Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych w Łodzi.
Vademecum Doradcy Podatkowego jest publikacją elektroniczną w przyjazny sposób prezentującą informacje z dziedziny prawa podatkowego, rachunkowości, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Podatki.abc.com.pl to serwis dedykowany wszystkim podatnikom, a w szczególności osobom zawodowo zajmującym się rozliczaniem podatków i doradztwem podatkowym. Zawiera informacje o obowiązujących regulacjach z zakresu prawa podatkowego i projektowanych zmianach w nich, opinie ekspertów, omówienia najnowszego orzecznictwa w sprawach podatkowych i interpretacji wydawanych przez organy podatkowe a także materiały o szkoleniach i konferencjach dotyczących podatków i rachunkowości.
Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)
Zapytaj o ofertęSkontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie
Wyślij zapytanieMasz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Ogólna infolinia: 801 04 45 45
Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com
Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl
Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com