Szkolenie online

Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego

Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego stanowi opracowanie, którego celem jest ustalenie wymagań ochrony przeciwpożarowej, koniecznych do uwzględnienia podczas eksploatacji konkretnego budynku. Zgodnie z § 6. ust. 1. rozporządzenia MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r.: “Właściciele, zarządcy lub użytkownicy obiektu bądź ich części stanowiących oddzielne strefy pożarowe, przeznaczonych do wykonywania funkcji użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, produkcyjnych, magazynowych oraz inwentarskich zapewniają i wdrażają instrukcję bezpieczeństwa pożarowego (…).” 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego powinna zawierać warunki ochrony przeciwpożarowej, określenie wyposażenia w urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice oraz sposoby poddawania ich przeglądom i konserwacji, sposoby postępowania na wypadek pożaru i innego zagrożenia, sposoby zabezpieczania prac niebezpiecznych pod względem pożarowym, warunki i organizację ewakuacji ludzi oraz praktyczne sposoby ich sprawdzania, sposoby zapoznania użytkowników obiektu z przepisami przeciwpożarowymi oraz instrukcją, zadania i obowiązki stałych użytkowników budynku w zakresie ochrony przeciwpożarowej, plany obiektu, uwzględniające usytuowanie i teren przyległy, wskazanie osób lub podmiotów opracowujących instrukcję.

Z uwagi na postawione wymogi prawne, a także aspekty, które powinny zostać zawarte w dobrze przygotowanej instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, warto dokładnie przeanalizować to zagadnienie.

 

Podczas webinarium zostaną omówione następujące tematy w zakresie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego:

 

 • podstawy prawne wskazujące na konieczność jej opracowania,
 • zakres opracowania,
 • wymagane uprawnienia stawiane osobom przygotowującym instrukcję,
 • okoliczności wskazujące na konieczność aktualizacji dokumentu,
 • miejsce przechowywania instrukcji,
 • wskazanie popełnianych błędów podczas opracowania i realizacji postanowień zawartych w dokumencie.

Prelegenci

Prelegenci

Agnieszka Kuźmicka

Specjalista ds. BHP, inspektor ochrony przeciwpożarowej, doradza i szkoli w zakresie bezpieczeństwa pracy w różnych branżach m.in. budownictwie, przemyśle energetycznym oraz zakładach produkcyjnych. Wykładowca akademicki studiów podyplomowych o kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy. W ramach prowadzonej działalności EHS Consulting, organizuje webinaria oraz szkolenia edukacyjne dedykowane pracownikom służby BHP, osobom kierującym oraz pracodawcom. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej oraz Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Studentka prawa na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 27 maja 2021r. o godz. 12:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox
- wtyczka Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

BHP Standard 

BHP Optimum 

BHP Premium

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com