dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze

Zatrudnianie na umowę zlecenia i umowę o dzieło - nowe zasady oskładkowania w 2016r., praktyka kontrolna ZUS, orzecznictwo sądowe

Zatrudnianie na umowę zlecenia i umowę o dzieło - nowe zasady oskładkowania w 2016r., praktyka kontrolna ZUS, orzecznictwo sądowe
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Szczegóły szkolenia

Program

Program

8:30 - 9:00
9:00 - 10:30
10:30 - 10:45
10:45 - 12:15
12:15 - 12:45
12:45 - 14:15
14:15 - 14:30
14:30 - 16:00
16:00

Cele

Cele

Celem szkolenia jest omówienie - na praktycznych przykładach - obowiązków płatnika składek związanych z zawieraniem umów cywilnoprawnych pod kątem jego relacji z ZUS-em, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zmiany przepisów dotyczących opłacania składek od umów zleceń. 

Korzyści

Korzyści

Celem szkolenia jest przedstawienie najważniejszych zmian wprowadzanych w 2016 r. dotyczących opłacania składek za zleceniobiorców.

Problemy dotyczą opłacania składek za zleceniobiorców, którzy równocześnie wykonują więcej niż jedną umowę zlecenia. Do 31 XII 2015 r. w takim przypadku zleceniobiorca zawsze obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym podlegał z jednej zawartej umowy, od 1 stycznia 2016 r. podlega z każdej umowy do czasu aż jego podstawa wymiaru składek będzie równa co najmniej minimalnemu wynagrodzeniu. Płatnicy mają więc problem z ustaleniem, kiedy za zleceniobiorcę należy opłacać składki na ubezpieczenia społeczne a kiedy tylko składkę zdrowotną. Przedstawione zostaną możliwości rozwiązania tych problemów.

 

Omówione zostaną także zasady dotyczące zawierania poszczególnych rodzajów umów cywilnoprawnych, tj. kiedy ZUS zawartą przez nas umowę o dzieło może zakwestionować. Płatnicy składek mają problemy z ustaleniem, jaką umowę mogą zawrzeć angażując daną osobę do określonych pracy. Na przykładach zostaną omówione zasady jakimi należy się kierować decydując się na zawarcie określonej umowy. Wskazane zostaną zapisy których należy unikać, a które wprowadzić.

 

Podczas szkolenia gwarantujemy:

  • zdobycie praktycznej wiedzy na temat nowych rozwiązań prawnych w obszarze nowych zasad oskładkowania umów zlecenia i umów o dzieło w 2016 r.
  • 100% rzeczowych porad opartych na konkretnych przypadkach
  • możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertem

Prelegenci

Prelegenci

Andrzej Radzisław

Specjalista w zakresie ubezpieczeń społecznych
Były pracownik Centrali ZUS. Brał m.in. udział w opiniowaniu aktów prawnych związanych z ubezpieczeniami oraz analizował wydawane przez ZUS interpretacje w zakresie ich zgodności z obowiązującymi przepisami. Uczestnik Inspekcji, których przedmiotem była ocena pracy jednostek terenowych ZUS w zakresie wydawania decyzji, w tym w zakresie stosowania przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz kodeksu postępowania administracyjnego. 
Trener z ponad 15 letnim doświadczeniem w przeprowadzaniu szkoleń dla służb kadrowo płacowych oraz szkoleń dla pracowników Oddziałów ZUS, dotyczących obowiązków płatnika związanych z opłacaniem składek na ubezpieczenia. Jako przedstawiciel ZUS-u brał udział w wielu audycjach radiowych i telewizyjnych kierowanych do płatników i ubezpieczonych oraz uczestniczył w spotkaniach (kongresach sympozjach) związanych z tematyką ubezpieczeń społecznych. 
Autor i współautor poradników i wyjaśnień przepisów kierowanych do jednostek terenowych ZUS. 
Autor publikujący od wielu lat na łamach czasopism wydawnictw branżowych.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie odbędzie się w Warszawie, w biurowcu Millenium Plaza, Golden Floor, al. Jerozolimskie 123A, w godz. 9.00-16.00. Rejestracja rozpocznie się o godz. 8.30.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Agata Fiodorow

tel. +48 22 535 80 99

agata.fiodorow@wolterskluwer.com

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Agata Fiodorow, tel. +48 22 535 80 99, agata.fiodorow@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com