dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze

Akademia Edukacji Elementarnej. Uczeń zdolny - uczeń kreatywny

Akademia Edukacji Elementarnej. Uczeń zdolny - uczeń kreatywny
Szkolenie realizowane jest dla Rad Pedagogicznych w szkołach i przedszkolach, nauczycieli wszystkich etapów edukacji, psychologów i pedagogów
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Wspieranie kreatywności to jeden ze sposobów na pełny, harmonijny rozwój Twoich wychowanków. Uczniem zdolnym nie jest ten, który osiąga wysokie wyniki w nauce, ale ten, który wykorzystując w pełni swoje możliwości twórcze i osobowościowe oraz zdobytą w szkole wiedzę potrafi zmieniać siebie i otaczającą rzeczywistość. Wyrazem postawy twórczej jest ciekawość, gotowość do zdobywania wiedzy i jej systematyzacji, rozumienia i wyjaśniania skomplikowanych zjawisk, poszukiwania niekonwencjonalnych rozwiązań problemów, których nie da się rozwikłać metodami znanymi. Zadbaj więc o takie przygotowanie swoich uczniów, dzięki któremu staną się w przyszłości poszukiwanymi i cenionymi pracownikami na miarę wymagań epoki.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Rozbudzanie ciekawości poznawczej, osłabianie inhibitorów twórczości.
  2. Ćwiczenie różnych form ekspresji słownej, ruchowej i plastycznej.
  3. Rozwijanie myślenia dywergencyjnego, wyobraźni i podstawowych zdolności twórczych: abstrahowania, dokonywania skojarzeń, myślenia dedukcyjnego, indukcyjnego, metaforycznego - przykładowe ćwiczenia.
  4. Omówienie możliwości wykorzystania ćwiczeń twórczych w praktyce szkolnej.

 

Korzyści płynące z uczestnictwa w szkoleniu:

  • Zdobędziesz praktyczne umiejętności rozwijania kreatywności uczniów w oparciu o wiedzę teoretyczną.
  • Zyskasz narzędzia do skutecznego rozbudzania aktywności, ciekawości poznawczej i motywacji wewnętrznej swoich uczniów.
  • Wzbogacisz i uatrakcyjnisz swój warsztat pracy poprzez możliwość wykorzystania ćwiczeń na lekcjach przedmiotowych i wychowawczych.
  • Lepiej przygotujesz swoich uczniów do aktywnego kreowania rzeczywistości w przyszłości.
  • Zyskasz większą swobodę w dysponowaniu własnym potencjałem twórczym.

  •  

Cele

Cele

Celem szkolenia jest upowszechnienie technik twórczych na wszystkich szczeblach edukacji jako niezbędnego elementu kształcenia uczniów zdolnych, harmonizowania ich rozwoju i zwiększenia szansy na wykorzystanie potencjału uczniów mniej zdolnych poznawczo.

Prelegenci

Prelegenci

female

Teresa Grąziewicz-Jóźwik

psycholog, trener twórczości, absolwent Podyplomowych Studiów Psychodydaktyki Kreatywności, członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Od ponad 30 lat pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 12 w Warszawie, nauczyciel dyplomowany (2000 r.). Posiada ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu psychologicznych warsztatów edukacyjno-rozwojowych dla różnych grup odbiorców (nauczycieli, rodziców, bezrobotnych, uczniów i studentów) szczególnie w zakresie twórczości, pracy z uczniem zdolnym, umiejętności wychowawczych, motywowania siebie i uczniów, rozwoju inteligencji emocjonalnej, ogólnorozwojowe i inne. Przez kilkanaście lat współpracowała z Ośrodkiem Szkoleń dla Nauczycieli MEJ, okresowo z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci, Fundacją "Bez Względu na Niepogodę", Instytutem Raabe, Centrum Szkolenia Kadr w Legionowie, aktualnie z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń.

Odbiorcy

Odbiorcy

Szkolenie realizowane jest dla Rad Pedagogicznych w szkołach i przedszkolach, nauczycieli wszystkich etapów edukacji, psychologów i pedagogów

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com