Bądź na bieżąco
Zapisz się na Newsletter!
Prowadzenie dokumentacji ze stosunku pracy jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy. Wprowadzenie regulacji związanych z procesem elektronizacji akt osobowych, skrócenie okresu przechowywania i RODO - wymusiły wprowadzenie pewnych zmian prawnych w celu dostosowania obecnego rozporządzenia do nowych realiów. Skutkiem wprowadzonych przepisów nowego projektu rozporządzenia w sprawie prowadzenia dokumentacji pracowniczej jest powstanie nowych obowiązków po stronie pracodawcy, dlatego już na tym etapie konieczne jest zapoznanie pracodawców z nowymi, planowanymi przepisami i skutkami tych regulacji.
Podczas naszego spotkania omówimy miedzy innymi:
1) nowe zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej,
2) podział teczki pracowniczej na części - A, B, C,D - wprowadzenie nowego podziału dokumentów dla każdej z części akt osobowych wraz z przedstawieniem dokumentów, które obligatoryjnie powinna zawierać każda z części akt osobowych,
3) zasady numerowania i archiwizowania dokumentacji,
4) sposób przechowywania dokumentacji papierowej,
5) sposób przechowywania dokumentacji w wersji elektronicznej ,
6) zasady zabezpieczania dokumentacji elektronicznej,
7) proces przenoszenia dokumentacji pracowniczej pomiędzy systemami teleinformatycznymi,
8) proces zastosowania podpisu elektronicznego przez pracodawców w procesie prowadzenia dokumentów związanych ze stosunkiem pracy,
9) uprawnienie pracownika do odbioru dokumentacji z uwzględnieniem zastosowania sposobu odbioru tych dokumentów,
10) proces wydania kopii dokumentacji pracowniczej,
11) przepisy przejściowe,
12) zmiany w zakresie prowadzenia formy dokumentacji pracowniczej,
13) skrócenie okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej,
14) obowiązki pracodawcy w związku ze skróceniem okresu przechowywania w tym obowiązki informacyjne, monitorowanie terminów,
15) sposoby liczenia okresu przechowywania akt osobowych,
16) realizacja prawa odbioru dokumentacji pracowniczej,
17) zmiany w zakresie ubezpieczeń społecznych - oświadczenie o zamiarze skrócenia okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej (ZUS OSW) oraz raport informacyjny (ZUS RIA).
18) problemy związane z przetwarzaniem danych osobowych wykorzystywanych w procesie rekrutacji i zatrudnienia z uwzględnieniem przepisów RODO.
Powyższe tematy są tylko sygnalizacją proponowanych zmian, które będziemy analizować w sposób praktyczny podczas szkolenia online, które odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godz. 10.00.
Zmiana w zakresie prowadzenia dokumentacji ze stosunku pracy, która wejdzie w życie 01.01.2019 r., jest rewolucyjna. Warto już dziś poznać nowe przepisy, by zdiagnozować obszary do dalszego działania w Twojej organizacji. Zapraszamy do wspólnej analizy i dyskusji.
Ekspert z zakresu prawa pracy, płac i ubezpieczeń społecznych. Absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Prawa na Wydziale Prawa . Wieloletni praktyk, posiada ponad dziesięcioletni staż pracy w dużych międzynarodowych korporacjach, w tym również outsourcingu -w zakresie dostarczania i realizowania usług kadrowo-płacowych. W zakresie swoich dotychczasowych obowiązków osoba odpowiedzialna za tworzenie opinii prawnych i doradztwo wewnętrzne w bieżących sprawach z zakresu twardego HR ale też praktyczne wykonywanie zadań z tego obszaru. W swojej karierze realizowała projekty wdrożenia i obsługę systemów kadrowo płacowych i tworzenia koncepcji tych systemów pod kontem rozwiązań prawnych z uwzględnieniem potrzeb wewnętrznych klienta. Chętnie wykorzystuje zdobyte doświadczenie i wykształcenie do tworzenia opinii , komentarzy i porad prawnych, co powoduje że stają się one żywym odzwierciedleniem problemów z jakim służby HR stykają się w swojej codziennej pracy. Ekspert Centrum Pomocy Profesjonalisty Wolters Kluwer.
Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.
W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.
Szanowni Państwo, informujemy że limit miejsc się wyczerpał.
Szkolenie online odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godzinie 10:00.
Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.
Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.
Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Silver/Gold/Prestige; Serwis HR Gold/Prestige; HR Premium ; Kadry Optimum/Premium; BHP Optimum/Premium; Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum; Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold; Vademecum Głównego Księgowego Oświata Silver/Gold; Vademecum Dyrektora Finansowego; Vademecum Doradcy Podatkowego; Vademecum Biegłego Rewidenta; Finanse Premium; Księgowość Standard/Optimum/Premium; Księgowość w Administracji Standard/Optimum; Context Podatki; Navigator Procedury Podatkowe; Gamma Biznes; Kadry Standard
WAŻNE!
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).
Magdalena Karasek
Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)
Zapytaj o ofertęSkontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie
Wyślij zapytanieMasz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Ogólna infolinia: 801 04 45 45
Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com
Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl
Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com