Konferencja

Doradca podatkowy profesjonalnym partnerem biznesowym przedsiębiorcy

Doradca podatkowy profesjonalnym partnerem biznesowym przedsiębiorcy
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Celem konferencji jest pokazanie roli doradcy podatkowego w funkcjonowaniu nowoczesnego przedsiębiorstwa na rynku. Intencją organizatorów jest pokazanie przedstawicielom świata biznesu doniosłości wsparcia, jakie może zaoferować w nowoczesnym przedsiębiorstwie doradca podatkowy. Dlatego w konferencjach wezmą udział zarówno doradcy podatkowi jak i przedsiębiorcy, tematyka wykładów z pewnością zainteresuje obie te grupy a planowane dyskusje panelowe pozwolą na wymianę doświadczeń w komentowanych obszarach.

Na cykl konferencji składa się 5 spotkań w różnych miastach w Polsce. Wykładowcami oraz uczestnikami dyskusji panelowych będą przede wszystkim doświadczeni doradcy podatkowi jak również przedstawiciele aparatu skarbowego oraz przedsiębiorców. Organizatorami każdej konferencji będzie Wolters Kluwer Polska wraz z regionalnymi oddziałami Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Podczas spotkań omówione zostaną ważne i kontrowersyjne zagadnienia podatkowe, z którymi stykają się przedsiębiorcy i doradcy podatkowi, w tym m.in. najbardziej kontrowersyjne zagadnienia VAT, Ordynacji podatkowej czy problemy związane z rozliczeniami podatkowymi dotacji unijnych.

Udział w konferencji umożliwia zdobycie punktów szkoleniowych wymaganych przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych, w wymiarze 4 godzin.

Wśród prelegentów

Krzysztof Komorniczak

Magister, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa i Administracji. W 2003 r. uzyskał wpis na listę Doradców Podatkowych (nr wpisu 09 850).

Szczegóły konferencji

Program

Program

09.30 - 10.00 Rejestracja uczestników
10.00 - 10.10 Rozpoczęcie konferencji, powitanie uczestników
10.10 - 11.30 Podatek od towarów i usług - problemy stosowania przepisów o VAT w przedsiębiorstwach. Kontrowersje podatkowe na przykładzie ustawy o podatku od towarów i usług. Część I.
- Krzysztof Komorniczak, doradca podatkowy - Prezes Zarządu ECDDP Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego
11.30 - 12.00 „Jak sprawnie i bezbłędnie przygotować i wysyłać deklaracje podatkowe przy użyciu oprogramowania Dr. Tax”
- Ringler Informatik Sp. z o.o. Anna Mazur-Biczycka, Dyrektor ds. Rozwoju, Prokurent
12.00 - 12.45 Lunch
12.45 - 13.15 Interpretacja i rozwiązanie najważniejszych problemów w podatku od towarów i usług w Vademecum Doradcy Podatkowego (omówienie konkretnych przypadków)
- Maciej Krajewski, dyrektor d/s rozwoju rynku doradców podatkowych Wolters Kluwer Polska S.A.
13.15 - 14.15 Rozliczanie VAT w przedsiębiorstwie - zadanie dla księgowych czy potrzeba współpracy z doradcą podatkowym - dyskusja panelowa z udziałem doradców podatkowych i przedsiębiorców regionu lubelskiego:

Wybrane tezy do dyskusji:
  1. Odliczenia VAT przy nabyciu/leasingu samochodów.
    - konsekwencje podatkowe wyroku w sprawie Magoora sp. z o.o.;
    - stan prawny obowiązujący od 1 stycznia 2011 r.;
    - regulacje, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2013 r.
  2. Konsekwencje w VAT dla podmiotów handlujących złomem.
  3. Zagadnienia świadczeń złożonych (towar + usługa) i zakusy fiskusa opodatkowania ich stawką podstawową.
    - odsprzedaż mediów, a stawka VAT;
    - leasing i ubezpieczenie przedmiotu leasingu na gruncie VAT.
  4. Premia a rabat w świetle zmian 2011 i najnowszych orzeczeń.
    - premia pieniężna, a świadczenie usług na gruncie VAT;
    - rozróżnienie premii pieniężnej i rabatu.
  5. Ustawowe określenie stawek podatkowych a możliwe ich dalsze podwyższenie
    - możliwość dalszego wzrostu stawek podatku VAT.
  6. Faktura zaliczkowa i końcowa a zmiana stawek podatkowych
  7. Pierwsze zasiedlenie w VAT
  8. E-faktury w świetle zmian 2011

Prowadzący:

  • Aleksander Stanek, doradca podatkowy regionu lubelskiego, specjalista w zakresie procesowego i materialnego prawa podatkowego
    Uczestnicy:
  • Bożena Zybura, doradca podatkowy, przewodnicząca Zarządu Lubelskiego Oddziału KIDP
  • Marzena Żuber, doradca podatkowy regionu lubelskiego
  • Janusz Pyziak, doradca podatkowy regionu lubelskiego
  • Krzysztof Komorniczak, doradca podatkowy
  • zaproszeni przedstawiciele Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, organów podatkowych oraz skarbowych
14.15 - 14.30 Przerwa kawowa
14.30 - 16.00 Podatek od towarów i usług - problemy stosowania przepisów o VAT w przedsiębiorstwach. Kontrowersje podatkowe na przykładzie ustawy o podatku od towarów i usług. Część II.
- Krzysztof Komorniczak, doradca podatkowy - Prezes Zarządu ECDDP Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego

Cele

Cele

Zagadnienia:

  • Rola doradcy podatkowego w funkcjonowaniu nowoczesnego przedsiębiorstwa na rynku
  • Zadania działu księgowości a wsparcie doradcy podatkowego
  • Korzyści ze współpracy z doradcą podatkowym
  • Model współpracy przedsiębiorstwa z doradcą podatkowym
  • Doradca podatkowy ekspertem zarządu przedsiębiorstwa

Omówione na konkretnych przykładach m.in.:

  • Rozliczanie podatku od towarów i usług w przedsiębiorstwie
  • Zasady opodatkowania dotacji unijnych
  • Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w ujęciu podatkowym i bilansowym
  • Dowody w postępowaniu podatkowym

Prelegenci

Prelegenci

Krzysztof Komorniczak

Magister, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa i Administracji. Obronił pracę magisterską „Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług transportowych” pod kierunkiem prof. Witolda Modzelewskiego. Ukończył studia w Brytyjskim i Europejskim Centrum Prawa na Uniwersytecie Warszawskim (University of Cambridge) oraz Studia w Amerykańskim Centrum Prawa na Uniwersytecie Warszawskim (University of Floryda).

W 2003 r. uzyskał wpis na listę Doradców Podatkowych (nr wpisu 09 850).

Wieloletni praktyk w dziedzinie podatków. Przez szereg lat współpracownik Instytutu Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy. Uznany wykładowca Studiów Podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej oraz Instytutu Studiów Podatkowych. Uczestniczył w postępowaniach przed organami skarbowymi oraz przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, brał udział w przygotowywaniu opinii prawnych, odwołań, skarg do Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz innych pism procesowych w sprawach podatkowych. Autor ekspertyz prawnych w  zakresie prawa podatkowego i finansowego na zlecenie Kancelarii Sejmu i Senatu RP.

Od sierpnia 2006 r. członek zarządu Europejskiego Centrum Doradztwa i Dokumentacji Podatkowej Spółka Doradztwa Podatkowego Sp. z o.o.

Autor i współautor książek z zakresu prawa podatkowego. Od wielu lat współpracuje z Biuletynem Instytucji Studiów Podatkowych „Doradztwo Podatkowe”, dziennikiem „Rzeczpospolita” czy „Dziennikiem Gazeta Prawna”. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

female

Beata Witkowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, doktorantka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doradca podatkowy (egzamin dla doradców podatkowych przed Państwową Komisją ds. Doradztwa Podatkowego, praktyka zawodowa w urzędzie skarbowym, izbie skarbowej, urzędzie kontroli skarbowej oraz kancelarii doradztwa podatkowego), współpracuje z firmami szkoleniowymi, a także z wydawnictwami prawno podatkowymi, autorka licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego w czasopismach specjalistycznych, wykładowca Europejskiej Akademii Planowania Finansowego, Gdańskiej Akademii Bankowej, prowadzi własną kancelarię doradztwa podatkowego, a także firmę szkoleniową, redaktor naczelna portalu oraz czasopisma prawno finansowego.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest samorządem zawodowym działającym na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (tekst jednolity Dz. U. 2008 r. Nr 73 poz 443 z późn. zm). Przynależność doradców podatkowych do Izby jest obowiązkowa i powstaje z chwilą wpisu na listę (tytuł "doradca podatkowy" podlega ochronie prawnej). W wykonywaniu swoich zadań samorząd doradców podatkowych jest niezależny i podlega tylko ustawom. Najwyższym organem Izby jest Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych, który odbywa się co 4 lata. W okresach między Zjazdami działalnością samorządu kieruje Krajowa Rada Doradców Podatkowych wybrana przez Zjazd. Jej kadencja trwa 4 lata.  Innymi organami samorządu doradców podatkowych są:

  • Krajowa Komisja Rewizyjna - do zadań której należy kontrola działalności finansowej i majątkowej organów Krajowej Izby Doradców Podatkowych;
  • Rzecznik Dyscyplinarny - który sprawuje nadzór nad wykonywaniem obowiązków określonych prawem przez doradców podatkowych, nad przestrzeganiem przez nich zasad etyki zawodowej oraz jest oskarżycielem w postępowaniu przed sądami dyscyplinarnymi;
  • Sąd Dyscyplinarny - rozpatrujący sprawy dyscyplinarne doradców podatkowych w pierwszej instancji
  • Wyższy Sąd Dyscyplinarny - stanowiący sąd drugoinstancyjny.

Kadencja każdego z powyższych organów jest równa kadencji Krajowej Rady Doradców Podatkowych i podobnie jak ona wybierane są one przez Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych. Na terenie każdego z szesnastu województw działają ponadto Regionalne Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych.
 

Partnerzy

Partnerzy

Dr. Tax

Utworzona w 1976 firma Ringler Informatik SA, posiada ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji formularzy, włączając w to elektroniczne deklaracje podatkowe. Oprogramowanie Dr. Tax jest używane przez ponad 1,000,000 podatników oraz 18,000 doradców podatkowych i księgowych w Polsce, Szwajcarii, Austrii oraz Księstwie Lichtenstein. W gronie klientów Ringler Informatik SA znajdują się wiodące korporacje konsultingowe, banki oraz instytucje finansowe, a także organy administracji podatkowej.

Oprogramowanie Dr. Tax jest skonstruowane tak, by zapewnić użytkownikowi dostęp do kompletnego zestawu formularzy PIT, CIT, VAT, AKC i innych, a Tax Menadżer pozwala w bezpieczny sposób zarządzać klientami i formularzami. Dzięki wbudowanemu modułowi do składania kwalifikowanego podpisu elektronicznego deklaracje podatkowe mogą być w bezpieczny sposób przesyłane do serwerów Ministerstwa Finansów.

Pracują Państwo z formularzami podatkowymi? Naszym celem jest sprawienie aby Państwa praca stała się łatwiejsza oraz bardziej efektywna.

Partnerzy merytoryczni

Vademecum Doradcy Podatkowego

Vademecum Doradcy Podatkowego jest publikacją elektroniczną w przyjazny sposób prezentującą informacje z dziedziny prawa podatkowego, rachunkowości, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Vademecum Głównego Księgowego

Vademecum Głównego Księgowego to publikacja elektroniczna prezentująca informacje z dziedziny prawa podatkowego i rachunkowości oraz wybrane elementy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa Unii Europejskiej.

Partnerzy technologiczni

Lewiatan

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Patroni medialni

Przegląd Podatkowy

Przegląd Podatkowy

Czasopismo dla specjalistów! Najlepiej rozpoznawalny na rynku periodyk poświęcony tematyce podatkowej.

Wysoko oceniany przez:

  • doradców podatkowych i biegłych rewidentów
  • pracowników organów podatkowych
  • prawników
  • dyrektorów finansowych oraz głównych księgowych

Przegląd Podatkowy jest miesięcznikiem, który jest wydawany od 1991 r.  Czasopismo otrzymało rekomendację Forum Doradców Podatkowych oraz Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych w Łodzi.

Fakty - Magazyn Gospodarczy

Portfel.pl

IPO.pl

Fundacja Rozwoju Rachunkowości

Fundacja Rozwoju Rachunkowości w Polsce działa od 1991 roku na rzecz integracji środowiska rachunkowości oraz rozwoju kwalifikacji i umiejętności zawodowych. Fundacja podlega nadzorowi Ministerstwa Finansów.

Jedną z głównych form realizacji celów statutowych jest działalność szkoleniowa prowadzona przez Centrum Szkoleniowe FRR Sp. z o.o.

Naszą misją jest działanie na rzecz pogłębiania wiedzy z zakresu:

  • rachunkowości,
  • finansów,
  • zagadnień kadrowo-płacowych,
  • umiejętności interpersonalnych i zarządczych.

W oparciu o długoletnie doświadczenie biznesowe i wiedzę zdobytą podczas realizacji przeszło pięciu tysięcy szkoleń otwartych, licznych projektów zamkniętych oraz międzynarodowych warsztatów pod patronatem Fundacji Rozwoju Rachunkowości, w 2009 roku powzięta została decyzja o rozszerzeniu działalności o profesjonalne usługi doradcze, umożliwiające podejmowanie racjonalnych decyzji oraz wdrażanie rozwiązań efektywnie wspierających rozwój przedsiębiorstw.

Wachlarz dostarczanych przez Grupę FRR świadczeń wzbogacił się o ofertę doradztwa gospodarczego, kancelarię księgową, a także, poprzez współpracę z akredytowanymi przez Fundację Rozwoju Rachunkowości kancelariami podatkowymi, kompleksową obsługę doradztwa podatkowego.

Organizatorzy i partnerzy

Organizator
Organizator
Partner
Partner merytoryczny
Partner merytoryczny
Partner technologiczny
Partner technologiczny
Patron medialny
Przegląd Podatkowy
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com