Dyrektor placówki oświatowej a związki zawodowe - współpraca, konsultacje, porozumienie

Dyrektor placówki oświatowej a związki zawodowe - współpraca, konsultacje, porozumienie
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Zasady reprezentowania pracowników przez związki zawodowe
  2. Porozumienie w sprawie ochrony pracowników niezrzeszonych
  3. Współpraca z zakładową organizacją związkową w sferze reprezentowania interesów zbiorowych i konsultacji w konkretnych sprawach
  4. Przymus konsultacji w przypadku przekształcania i wypowiadania umów
  5. Zasady pozyskiwania informacji przez pracodawcę o pracownikach korzystających z obrony związków zawodowych
  6. Zasady ustalania ochrony działaczy związkowych
  7. Sposób realizowania uprawnień związkowych

Cele

Cele

Związki zawodowe w oświacie najczęściej tworzą międzyzakładową organizację związkową. Należący do danej organizacji pracownicy placówek oświatowych podlegają ochronie. Jest to problematyczne dla dyrektorów, którzy mają związane ręce w przypadku, gdy pracownik nieprawidłowo wykonuje swoje obowiązki, jako nauczyciel. Jakie są zasady reprezentowania pracowników przez związki? Jak efektywnie i z korzyścią współpracować z organizacjami związkowymi?

Zapraszamy Państwa na szkolenie ze znaną nie tylko ze zjazdów Akademii Zarządzania "Dyrektora Szkoły" mecenas Teresą Konarską, która przedstawi Państwu praktyczne wskazówki jak radzić sobie ze związkami zawodowymi.

Wykładowcy

Wykładowcy

Teresa Konarska

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Szef i właściciel kancelarii prawnej zajmującej się prawem pracy i prawem oświatowym. Komentator i publicysta prawny. Wieloletni wykładowca prawa pracy i prawa administracyjnego oraz prawa oświatowego w WSP ZNP.

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com