Szkolenie online
12:00 07.12.2022

Gęstość obciążenia ogniowego

Gęstość obciążenia ogniowego
BEZPŁATNIE
Szkolenie jest dostępne bezpłatnie dla Klientów wybranych produktów Wolters Kluwer
Cena
49,00 zł/ os netto
(60,27 zł/os brutto)

Gęstość obciążenia ogniowego dla obiektów produkcyjnych i magazynowych jest tak  istotna, jak kategoria zagrożenia ludzi w budynkach ZL. Dlatego też bardzo istotne jest jej właściwe obliczenie na każdym z etapów funkcjonowania budynków. ** Pierwszym z etapów jest projekt budowlany, w którym projektant określa przewidywaną gęstość obciążenia ogniowego dla poszczególnych stref pożarowych i na tej podstawie określa wymagania ochrony przeciwpożarowej dla obiektu. Następnie już podczas użytkowania budynku w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego należy określić maksymalną ilość materiałów palnych, aby nie przekroczyć projektowanej gęstości obciążenia ogniowego. Na szkoleniu poruszymy tematy związane ze zmianą materiałów palnych w procesie produkcyjnym i wyznaczanie górnych ilości jeżeli chodzi o magazynowanie i przetwarzanie.

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Omówienie przepisów prawa z zakresu obliczania gęstości obciążenia ogniowego.
 2. Definicja strefy pożarowej i sposoby jej określania w budynku.
 3. Omówienie celów i metod obliczania gęstości obciążenia ogniowego.
 4. Omówienie wymagań ochrony przeciwpożarowej dla obiektu w zależności od wielkości gęstości obciążenia ogniowego.
 5. Jak wyznaczyć względny czas trwania pożaru dla obiektu.
 6. Prezentacja kalkulatora do szybkiego obliczania gęstości obciążenia ogniowego.

 

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

 • osób opracowujących instrukcje bezpieczeństwa pożarowego i operaty przeciwpożarowe, gdzie obliczanie gęstości obciążenia ogniowego ma fundamentalne znaczenie dla pozostałych wymagań ochrony przeciwpożarowej;
 • projektantów, którzy na podstawie wytycznych inwestora będą w stanie zaprojektować odpowiednią powierzchnię pomieszczeń magazynowych w odpowiedniej klasie odporności pożarowej;
 • właścicieli budynków i użytkowników w przypadku zmiany procesu magazynowania i procesu technologicznego, aby w szybki sposób mogli oszacować ile materiału palnego mogą przechowywać w swoich budynkach
 • ubezpieczycieli prowadzących audyty w zakładach w celu oszacowania ilości materiału palnego dopuszczalnego w danym obiekcie.

 

Prelegenci

Prelegenci

magister inżynier pożarnictwa, st. inspektor ds. BHP Piotr Jurzyk

Absolwent Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od 2016 r. pełni służbę na różnych stanowiskach interwencyjnych w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych w Siedlcach i Ciechanowie. Uczestniczył w wielu szkoleniach, warsztatach oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie całego kraju. Od 2018 r. wykonuje dokumentacje z zakresu ochrony przeciwpożarowej (opinie, operaty, instrukcje bezpieczeństwa pożarowego, analizy zagrożenia wybuchem). W swojej pracy najbardziej interesuje się tematyką pożarów wewnętrznych oraz bezpieczeństwem i higieną pracy strażaków.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 7 grudnia 2022r. o godz. 12:00. Potrwa 75min.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox
- wtyczka Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

BHP Standard/Optimum/Premium

Budownictwo Standard/Optimum/Premium

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
07.12.2022 , 12:00
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2022-12-07 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com