Szkolenie online

Jak przygotować się do kontroli PUODO – praktyczne wskazówki dla inspektorów ochrony danych i administratorów

Jak przygotować się do kontroli PUODO – praktyczne wskazówki dla inspektorów ochrony danych i administratorów
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Po półtora roku od bezwzględnego stosowania przepisów RODO Prezes UODO nałożył pierwsze administracyjne kary pieniężne, które wraz z upublicznionymi decyzjami z postępowań prowadzonych przez urząd stanowią doskonałe wytyczne dla administratorów obawiających się kontroli organu. Wiedza w zakresie sposobu pracy organu nadzorczego, a także oczekiwań kontrolerów podczas przeprowadzanych czynności sprawdzających, zmniejszy stres związany z zapowiedzianym postępowaniem, a także przygotuje na możliwe scenariusze działania organu.

 

Zapraszamy na szkolenie online poświęcone praktycznym aspektom kontroli prowadzonych przez Prezesa UODO. Szkolenie ma na celu wsparcie IOD oraz administratorów w procesie przygotowania do kontroli, a także usystematyzowanie procedury postępowania. Szkolenie ma także na celu wskazanie najpoważniejszych i najczęstszych błędów popełnianych przez administratorów podczas prowadzonego postępowania.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Podczas szkolenia dowiesz się:

 • jak przygotować organizację i pracowników do czynności kontrolnych;
 • jakie są uprawnienia osób przeprowadzających kontrolę;
 • jak wygląda przebieg kontroli: jakie są standardowe działania, typowe pytania i sprawdzane obszary;
 • czym jest procesowe podejście organu do kontroli zgodności przetwarzania z przepisami, czyli to co najczęściej zaskakuje podczas kontroli;
 • jaki jest tryb i sposób udzielania wyjaśnień;
 • w jaki sposób dokonywana jest ocena zgodności przetwarzania danych z przepisami przez organ, czyli na co należy zwrócić szczególną uwagę;
 • jakie są najczęściej popełniane przez administratorów błędy;
 • jakie są złote zasady administratora przygotowanego do kontroli UODO.

 

 

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do:

 • małych i średnich przedsiębiorców, którzy nie wyznaczyli IOD;
 • do inspektorów ochrony danych (także w sektorze publicznym);
 • osób odpowiedzialnych w swoich organizacjach za ogólnie pojęte bezpieczeństwo informacji.

Prelegenci

Prelegenci

Sylwia Czub-Kiełczewska

Ekspert do spraw ochrony danych osobowych i informacji niejawnych, szkoleniowiec, certyfikowany audytor wewnętrzny PN-ISO/IEC 27001. Wykładowca akademicki. Posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji procesów bezpieczeństwa danych. Jest to nie tylko jej praca, ale także pasja: prowadzi popularnego bloga Sylwia Czub bloguje o danych osobowych (sylwiaczub.pl). Przez ponad 6 lat koordynowała procesy bezpieczeństwa danych w Instytucie Książki, od 3 lat wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem prywatne podmioty, w tym agencje reklamowe, spółki akcyjne, firmy badawcze, produkcyjne, czy technologiczne. Przeprowadziła kilkaset szkoleń ze stosowania przepisów o ochronie danych osobowych. Właściciel WRC Consulting, firmy świadczącej m.in. usługi zewnętrznego inspektora ochrony danych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 6 grudnia 2019 r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Ochrona Danych Osobowych

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com