dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Karuzele podatkowe i inne oszustwa w VAT

Karuzele podatkowe i inne oszustwa w VAT
Nawet nieświadome uczestnictwo w wyłudzeniu może wiązać się z wysokimi karami.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

W ciągu ostatnich kilku lat wyłudzenia podatku od towarów i usług (VAT) stały się prawdziwą zmorą polskiego fiskusa. Problem nie dotyczy przy tym tylko Polski, ale w zasadzie wszystkich państw Unii Europejskiej.

 

Wyłudzenia VAT są jedną z przyczyn powstawania tzw. luki w VAT, czyli różnicy między kwotą VAT, która powinna zostać wpłacona do budżetów państw członkowskich, a kwotą podatku faktycznie wpłaconą. 

 

Specjalna oferta!

Teraz dodatkowo możesz otrzymać również prezentację programu Vademecum Głównego Księgowego!

Wypróbuj wszystkie zasoby programu za darmo!

 

 

Szczegóły szkolenia

Korzyści

Korzyści

Na szkoleniu poznają Pąństwo odpowiedzi na pytania:
 

 • Jak uniknąć zagrożeń związanych z karuzelami i przestępstwami podatkowymi w VAT, tak by w przyszłości nie stać się ich ofiarą?
 • Jakie są zasady postępowania w sytuacji, w której przedsiębiorca został wciągnięty nieświadomie w karuzelę podatkową?
   

Ponadto w książce „Przestępstwa karuzelowe i inne oszustwa w VAT” znajdą Państwo: 

 

 • pojęcia dobrej wiary oraz należytej staranności i reguły ostrożności, od których zależy prawo do odliczenia VAT naliczonego,
 • procedury weryfikacji kontrahentów,
 • nieprawidłowości mające wpływ na prawo do odliczenia VAT naliczonego, w tym puste faktury, firmanctwo, nieważność czynności i pozorność transakcji,
 • klauzulę nadużycia prawa na gruncie VAT,
 • przestępstwa stawkowe związane ze stosowaniem koncepcji świadczeń złożonych lub ze świadomym błędnym kwalifikowaniem towarów lub usług,
 • nieprawidłowości dotyczące dostaw transgranicznych opodatkowanych stawką preferencyjną,
 • oszustwa w VAT związane z odwrotnym obciążeniem.

 

"Skala oszustw VAT w krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce, jest ciągle niezwykle wysoka. Przestępczość z nimi związana ma charakter międzynarodowy i jest zorganizowana. Dlatego tak ważna jest każda wartościowa publikacja na ten temat. Książka ta stanowi aktualną, wyjątkowo interesującą pozycję dotyczącą tej problematyki, opracowaną przez praktyków prawa podatkowego, o wszechstronnym ujęciu. Niewątpliwie pragmatyczne podejście do tematu, oparte na licznych orzeczeniach sądów, opracowaniach naukowych i instytucjonalnych oraz interpretacjach urzędowych, podnosi wartość tej publikacji. Stanowi ona doskonały materiał badawczy, w szczególności dla osób pracujących nad stanowieniem prawa podatkowego i jego stosowaniem".


Ze wstępu „Przestępstwa karuzelowe i inne oszustwa w VAT”, prof. dr hab. Elżbieta Chojna-Duch

 

Specjalna oferta!

Teraz dodatkowo możesz otrzymać również prezentację programu Vademecum Głównego Księgowego!

Wypróbuj wszystkie zasoby programu za darmo!

 

Prelegenci

Prelegenci

Jacek Matarewicz

Adwokat i doradca podatkowy, sędzia sądu dyscyplinarnego w Mazowieckim Oddziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Lider Praktyki VAT, Akcyzy i Ceł. Brał udział w przygotowywaniu opinii eksperckich dla Sejmu RP w zakresie opodatkowania akcyzą energii elektrycznej (m.in. przygotowanie projektu zmieniającego definicję nabywcy końcowego oraz wprowadzającego opodatkowanie energii elektrycznej zużywanej przez wytwórców energii, a nabywanej od podmiotów zewnętrznych), a także wyrobów węglowych. Doradza podmiotom działającym w różnych sektorach gospodarki, w szczególności z branży motoryzacyjnej, nieruchomościowej (wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, deweloperzy), finansowej (banki, firmy leasingowe, ubezpieczyciele), energetycznej (paliwa, oleje i gaz), a także energii elektrycznej (spółki posiadające koncesje na dystrybucję, obrót, przesyłanie i wytwarzanie energii elektrycznej). Uczestniczył w procesach konsolidacji oraz przeglądach podatkowych największych polskich firm zajmujących się dystrybucją i obrotem energii elektrycznej. Uczestniczył i kierował zespołem w wielu projektach obejmujących przegląd prawidłowości rozliczeń VAT w spółkach z różnych sektorów gospodarki. Posiada bogate doświadczenie w zakresie reprezentowania podatników w toku postępowań podatkowych oraz postępowań kontrolnych, a także przed sądami administracyjnymi. Z Kancelarią Ożóg Tomczykowski związany od listopada 2013 r.
W 2017 r. zajął 2 miejsce w kategorii "Akcyza" w XI edycji Rankingu Firm i Doradców Podatkowych organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna.
Wykładowca prowadzący szkolenia z zakresu VAT, akcyzy, prawa karnego skarbowego, a także szkolenia dla aplikantów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie z zakresu podatków, procedury administracyjnej oraz postępowania przed sądami administracyjnymi.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego Uniwersytetu Floryda. Autor kilkuset publikacji z zakresu podatków i prawa (w tym m.in. monografii oraz komentarzy do ustawy o VAT, ustawy o podatku akcyzowym oraz dyrektywy 2006/112/WE) oraz wypowiedzi do prasy fachowej.

Odbiorcy

Odbiorcy

Szkolenie przeznaczona jest dla doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych.

 

Zainteresuje również pracowników administracji rządowej i samorządowej, księgowych, pracowników działów sprzedaży, menedżerów i przedsiębiorców, a także przedstawicieli nauki.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska SA

Wolters Kluwer Polska SA jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer SA jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska SA znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 28 czerwca 2017r. o godzinie 10:00

 

Informacje o logowaniu na szkolenie, zostaną do Państwa przesłane mailem na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Agnieszka Koziarek, agnieszka.koziarek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 0 801 04 45 45

szkolenia@wolterskluwer.pl